Görüş Bildir
Haberler
'Havada Operasyon Kokusu Var'

'Havada Operasyon Kokusu Var'

adem kara
21.07.2014 - 13:13

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının başındaki İstanbul Mali Suçlarla Mücadele eski Şube Müdürü Yakub Saygılı, Twitter adresinden zehir zemberek açıklamalarda bulundu: Operasyon yapacaklar, buyursun gelsinler...

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının başındaki İstanbul Mali Suçlarla Mücadele eski Şube Müdürü Yakub Saygılı, Twitter adresinden zehir zemberek açıklamalarda bulundu. “Havada Operasyon Kokusu Var!” başlığıyla bir açıklama yayınlayan Saygılı, operasyon yapacağını söylediği polislere, “En doğru zaman şimdi. Buyurun bekliyorum” dedi. Saygılı, kendilerine yapılacak operasyonun Başbakan Erdoğan ’ın Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ekranlara çıkıp “ev aramalarında ve bilgisayarlarında neler çıktı neler? Yakında hepsini paylaşacağız” diyebilsin diye yapılacağını ifade etti. Saygılı’nın açıklaması şöyle:

“Ülkemizde Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları bir tarafta olanca sürati ve gürültüsüyle sürerken, diğer tarafta oldukça sakin ve içinde bulunduğumuz Ramazan ayının özelliğine uygun bir şekilde sürmektedir. Bu sırada;

1.Yapılan “böcek” operasyonunun fiyaskoyla sonuçlanmış olması,

2.Hükümetin Filistin konusundaki etkisizliği ve acziyetinin ortaya çıkmış olması,

3- ‘Paralelle’(!) mücadelesinde söylenen her şeyin fiyasko çıkmış olması,

4- Adeta kamuoyu tarafından bazı eski ve hali hazırdaki siyasetçilere hırsız damgasının vurulmuş olması gibi konular sebebiyle, Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce bu algıları tersine çevirecek şekilde gündemin acilen değiştirilmesi gerektirmekte,

Ankara ’daki bir savcının yazdığı şaşırtıcı(!) yazıdan sonra kendisi hakkında inceleme başlatıldığının medyada yayınlanmasıyla geri çekilip, elindeki dosyaları alelacele İstanbul’a göndererek izne ayrılmış olmasının yandaşlar üzerindeki olumsun etkisinin de acilen tersine çevrilerek yandaşlara moral verilmesi gerekmekte.

1.Bu fiyaskoların bir daha yaşanmaması için acilen çıkarılan ‘sulh ceza hâkimlikleri’ derhal göreve başlatılarak yargı siyasallaştırılmışken

2- Koltuk kapmak için güvenlik bürokratları çift topuk selamında emre amade hazır beklerken,

3.Bayramdan önce son çıkışken,

Şimdi operasyon zamanı…

Bugün, bilemedin yarın yapılmalı ki Başbakan ekranlara çıkıp, “ev aramalarında ve bilgisayarlarında neler çıktı neler? Yakında hepsini paylaşacağız” diyebilsin. Evet bu operasyon Başbakan’ın konuşma metnine paragraf eklemek için yapılıyor. Diğerleri gibi sonucunda açıklanacak hiçbir şey olmayacak ve hiçbir şey açıklanmayacak. Bu operasyon şimdi yapılmalı ki yandaşlar “helal olsun, bak dediğini yaptı” diyebilsin… Cumhurbaşkanlığına, üzerlerine yapışan yaftaları unutturarak kahraman olarak çıkmak için yapılıyor.

Bu operasyon yolsuzluk iddialarını unutturmak için kurgulanan siyasi bir operasyondur

Kaç zamandır beni sevenler, gündemi okuyarak “Belli ki bir operasyon geliyor. Neden tedbir almıyorsun?” diyor. Benim alacağım tedbir; operasyon ekibine hoş geldin derken, kelepçeleri yoksa onlara yedek kelepçe ikram etmekten ibarettir. Çaresizliğimden değil, biri ahlak yoksunu, biri İsrail’e bilgi sattığı iddia edilen, biri delil ürettiği iddia edilen, biri de koltuk kapmak için TÜRGEV’e yalvaran kepazelerin yapacağı operasyondan korktuğumdan değil, devletimin verdiği karara saygımdandır.

Fezlekeleri okutmamak için 40 takla atan, içeriği ile ilgili utanmadan dünyanın yalanını söyleyen ve hırsızlık iddialarını da unutturmak için operasyon yapılacağı artık gün gibi aşikar. Biz operasyon yaptığımızda konuyu eşlerimiz bilmezken, siz operasyon yapacağını zaman Ramazan davulcusuyla geliyorsunuz. Neredeyse bizi haberdar etmek istediğinizi düşüneceğim ama “Kozmik Çalışma Grubu” üyelerini çok iyi tanıyorum. Tıpkı her birinizin beni tanıdığınız gibi.

Bayramdan sonra olursa operasyon hasılatı olan psikolojik harekatın meyvelerini siyasi iktidarımız yiyemez. En doğru zaman şimdi. Buyurun bekliyoruz. 21.07.2014 Türkiye ’si.”

CNN Türk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0