Gezegenler Soldan Soldan Geliyorlar! 12 Burcun Yatkın Olduğu Psikolojik Rahatsızlıklar

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Burçların türlü türlü yorumlanma şekli vardır. Peki hangi burcun hangi rahatsızlığa daha yatkın olduğunu biliyor musunuz?

Kaynak

Koç / Şizofreni

Koç burcunun en öfkeli ve sürekli öfke patlamaları yaşayan burç olduğu tartışmasız bir gerçek. Özel bir algıları vardır ve etraflarındaki olaylara şüpheyle yaklaşırlar. Etraflarında gerçekleşen her şey onlara diğer insanlara gözüktüğünden farklı gözükür. Bazen gerçeklikten uzaklaşabilirler. Bu da onların şizofreniye daha yatkın oldukları anlamına geliyor.

Boğa / Depresyon ve Sınırda Kişilik Bozukluğu

Hepimiz Boğa burcunun ne kadar duygusal olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda onların nasıl bir anda sinir küpüne dönüştüğünü de biliyoruz. Duygularının üstesinden gelemedikleri zaman sinir olurlar. Bu yüzden Boğa burcu Depresyon ve Sınırsal Kişilik Bozukluğu'na daha yatkındır.

İkizler / Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

İkizler burcu sosyal ilişkilerindeki başarılarıyla bilinirler fakat fazla sosyal ilişki onların psikolojik olarak sıkıntıya düşmesine sebep olur. Her şeye aynı anda ilgilenme istekleri yüzünden dikkat eksikliği problemiyle karşı karşıya kalırlar. İkizler burcu Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu'na daha da yatkındır. Aynı zamanda İkizler burcu öğrenme problemleri yaşarlar.

Yengeç / Histerik Kişilik Bozukluğu

Yengeç burcunun başlıca ihtiyaçları, sevgi, bulundukları ortamda kabul görmek ve birilerine bağlanmaktır. Sürekli dikkatlerin üzerinde olmasını isterler ve dikkatin üzerlerinde olmadığı ortamlarda bulunmazlar. Çok duygusallardır ve istediklerini alamadıklarında psikolojik problemlerle karşı karşıya kalabilirler. Bu sebepten Yengeç burcu Histerik Kişilik Bozukluğu'na daha yatkındır.

Aslan / Narsistik Kişilik Bozukluğu

Aslan burçları çok gururlu ve kendilerini beğenen kişilerdir. En iyisini yapana kadar savaşırlar. Bazı Aslanlar'ın hedeflerine ulaşırken başkalarına verdikleri zarardan haberleri bile olmaz. bu yüzden Narsistik Kişilik Bozukluğu onlarla  bağdaştırılır.

Başak / Obsesif Kompülsif Bozukluk

Başak burçları çok detaycı olmalarından ötürü Obsesif Kompülsif Bozukluğa daha çok yatkınlardır.

Terazi / Bipolar Manik Depresif Bozukluk

Terazi burcu denge ve rahatlık peşinde koşar. Yaşadıkları duygusal dengesizliklerin sayısı eğer çok fazlaysa bu onları Bipolar Manik Depresif Bozukluğa iter.

Akrep / Othello Sendromu

Akrep burçlarında tamamlanma dürtüsü vardır ve yalnız oldukları zaman kendilerini değersiz hissederler. Fazlasıyla kıskançlardır. Bu yüzden Othello Sendromuna yakalanmaya daha yatkınlardır.

Yay / Panik Atak

Yay burcu beklenmedik bir şey karşısında korkak ve gereğinden fazla endişeli olur. Bu onların hassaslığını gösterir. Bu fazla hassasiyet onları Panik Atağa yatkın olarak göstermemize sebep olur.

Oğlak / Megalomani

Oğlak burcu hayatlarındaki her şey düzende gittiği zaman en mutlu ve rahatlamış burçtur. Bazen bazı şeylere sahip olmasalar bile sahiplermiş gibi davranabilirler. Güç ve başkalarını kontrol etme dürtüleri vardır. Başka bir deyişle, Megalomanyaklardır. Megalomanya, mükemmelliyetçilik ve kendine güvenle karıştırılsa da bir kişilik bozukluğudur.

Kova / Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Kova burcu aynı mekanda kalmayı sevmez. Her zaman başka planlar peşinde koşarlar. Bu yüzden etraflarındaki şeylere iyi odaklanamazlar. Bu odaklanamamanın sonucunda da Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu oluşur.

Balık / Histriyonik Kişilik Bozukluğu

Balık burcu çok hassastır ve başkalarının kendileri hakkında düşündüklerini kafalarına çok takarlar. Ortamdaki dikkatin üzerlerinde olmasını severler. Bu yüzden Histriyonik Kişilik Bozukluğu hastalığına uygun belirtileri gösterirler.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
xeamon

Boğa / Depresyon Doğru.

mujde-arcan1

hım terazi ve nalet rahatsızlığı

Gizli Kullanıcı

Balık kesinlikle doğru ilgi arsızlığı var :))

aerialz

allah allah. bu içeriğe göre benim 9 burcum var. çok ilginç. var bi çapanoğlu bu işte. yoksa bana bilerek yanlış mı öğretildi? tezgah var burada bana. ne demek isteniyor? aha şizofreni belirtisi. 9 değil 10 oldu burcum 10.

Gizli Kullanıcı

Zaten her insanın 9 burcu vardır, doğum haritanı çıkartırsan anlarsın.

aerialz

8 diyor. http://prntscr.com/hdjlyw

Gizli Kullanıcı

Güneş burcu, Ay burcu, Venüs burcu, Mars burcu, Jüpiter burcu, Satürn burcu, Merkür burcu, Alçalan burç ve Yükselen burç; toplamda 9 burç. (Venüs burcu bizim asıl burcumuz olarak kabul ediliyor ama ay, güneş burcu gibi diğer burçlar da bizim kişiliğimizi yönlendiriyor)

Gizli Kullanıcı

Gerçekten site vermemek istedim ama herkes buradan bakıyor doğum haritasına; https://www.yorumcu.com/astroloji/yildizharitasi.asp

sciencesoldier

bu mantıkla hem okb hem şizofreni hem de narsist oluyorum sanırım. vay be hastalıklarım bile ilgi alanlarım gibi çeşitli :)

Başlıklar

Burçİkizler Burcugünlük burç yorumları
Görüş Bildir