Görüş Bildir

depresyon Haberleri

depresyon ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. depresyon ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Tina Turner’ın Ardından…
Tina Turner hayranlığımı pek az arkadaşım bilir. Zamanında karaoke partilerinde Tina Turner kılığına girip, onun gibi dans etmeye çalışmışlığım dahi vardır. 44 yaşında “babaanne” lakabı almış olsa da ne babaanne olabilecek bir yaştaydı, ne de enerjide. Hatta çok yakın bir zaman önce İclal Aydın’la kendi aramızda bunu konuşmuştuk; “45 yaşında Tina Turner’a babaanne dediklerinde o zaman garibimize gitmiyordu ama şimdi kendi yaşlarımızdan bakınca babaanne olmak için amma da gençmiş, kadına haksızlık etmişler.” demişti İco. Son derece kötü geçirdiğim bir günün sonunda Tina’nın ölümü bende daha büyük bir hüzne yol açtı sanırım. Ertesi gün akacağını bildiğim gözyaşlarım için bir rulo tuvalet kağıdını hazırladım, bilgisayarı yatağa aldım, tam bir depresyon günü gibi Tina Turner’ın hayatını konu alan 1993 yapımı Tina: What’s Love Got To Do With It filmini bir kere daha izledim. İnanılmaz bir hayat hikayesi, korkunç bir terk etmeye direnç, ardından müthiş bir toparlanma ve küllerinden yeniden doğuş izledim tüylerim diken diken.
Siyasi Seçimlerin Ve Medyanın İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkisi: Kaosun İçinde İnsanlar
Siyasi seçimler, toplumların demokratik bir şekilde liderlerini belirlemesi için önemli bir süreçtir. Ancak, bu sürecin insan psikolojisi üzerindeki etkisi sadece politik arenayla sınırlı değildir. Siyasi kampanyalar, medya ve sosyal medya tarafından yaratılan kaos, insanların zihinsel ve duygusal sağlığı üzerinde derin etkiler bırakabilir. Bu yazıda, siyasi seçimlerin insanlar üzerindeki psikolojik baskı ve medya ile sosyal medyanın oluşturduğu kaosun nasıl birleştiğini ve insan psikolojisi üzerindeki etkilerini keşfedeceğiz.
Teknoloji Bağımlılığının Üstesinden Gelmek için Uygulanması Gereken Çözüm Yolları
Teknoloji; çalışma, iletişim kurma ve eğlenme biçimlerimizde devrim yaratarak hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ancak teknolojiye karşı git gide artan bu bağımlılık yeni bir sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Günümüzde akıllı telefonların, sosyal medya platformlarının ve diğer dijital cihazların aşırı kullanımı sağlığımız üzerinde zararlı etkilere yol açabilir. Bu içeriğimizde, teknoloji bağımlılığının üstesinden gelmek ve teknolojiyle daha sağlıklı bir ilişki kurmak için etkili yollardan bahsedeceğiz.
Menopoza Giren Kadınlarda "Menopoz Süreci ve Menopoz Belirtileri" Yöntemleri
Menopoz, birçok kadının hayatında doğal olarak ortaya çıkan bir dönemdir. Bu süreç, kadının adet döngüsünün sona erdiği ve üreme yeteneğinin sona erdiği bir dönemdir. Menopoz belirtileri ise her kadında farklılık gösterebilir ve bazı kadınlar için oldukça zorlayıcı olabilir. Neyse ki, menopoz belirtilerinin yönetimi için birçok yöntem vardır. Bu içeriğimizde, menopoz süreci ve menopoz belirtilerini yönetmek için kullanılabilecek çeşitli yöntemleri ele alacağız.
Yetişkinlerde ve Çocuklarda Yalnızlık Hissi
“İnsanlar Köprü Kuracakları Yerde Duvar Ördükleri İçin Yalnız Kalırlar.”Yalnızlık, insanın doğasında var olan bir histir. Ancak, modern dünyada, teknolojinin gelişmesi ve insanların hayat tarzlarının değişmesi nedeniyle, yalnızlık daha yaygın bir sorun haline gelmiştir.  İnsanlar sosyal varlıklardır ve toplum içinde varlıklarını sürdürürler. Ancak, yalnızlık hissi bazen insanların hayatında bir rol oynar. Yalnızlık hissi, insanların kendilerini yalnız hissetmeleriyle ortaya çıkar ve bu durum, fiziksel izolasyondan kaynaklanabileceği gibi, sosyal izolasyondan da kaynaklanabilir.
Günlük Hayatta Beynimizi Öldüren 9 Gerçek
Günlük yaşamımızda gerçekleşen her olaydan biz farkında olmasakta beynimiz etkilenir. Yediğimiz gıdalardan, yılların verdiği kötü alışkanlıklardan, beynimizi kullanmak zorunda olduğumuz güçten.. Tüm bu etkileşimler zekamızın artmasına ya da bazen azalmasına sebep olur. Zihinsel gücün gelişiminde çok önemli rol oynayan ama bizim fazla önemsemediğimiz bu alışkanlıklar veya olaylar bizim beyin hücrelerimizin ölmesine veya zihinsel durgunluk diye adlandırdığımız ama halk arasında düşük zeka olarak adlandırdığımız olaya sebep olur. Bu alışkanlıklardan kurtularak ve uzak durarak en önemli organımızı kurtarabiliriz.
Gebelik Depresyonunun Nedenleri
Hamilelikte kadınların çok sık karşılaştığı uyku bozukluklarını ve depresif ruh halini gözardı etmemek gerekir. Kişinin kendisini iki haftadan daha uzun bir süre üzgün, mutsuz ve umutsuz hissetmesi depresyon olarak tanımlanabilir. Bu duygu durum hali kısa bir zaman içinde geçebileceği gibi uzun da sürebilir. Hamilelikte ve sonrasında pek çok kadında oluşan duygusal ve vücutsal değişimler, depresyon belirtileri ile benzerlik gösterdiği için bu süreçte kişinin depresyona girdiğini anlaması son derece güçtür. Yorgunluk, uyku problemleri, kilo değişimleri, duygusal dalgalanmalar hamilelik dönemi ve sonrasında gözlemlenebilen değişimlerdir. Bu belirtiler hamileliğin normal seyri olabileceği gibi depresyon belirtileri de olabilir. Aşırı uyuma isteği veya uyuyamama. Gereğinden fazla yemek yeme isteği veya asla yemek istememek gibi beslenme düzensizlikleri. Gebeliğin özelikle ilk 3 ayında ruh halinizin dalgalanma göstermesi normal karşılanabilir. Ancak bu durum yaşam kalitenizi alt üst ediyor ve uzun süredir geçmiyorsa depresif bir belirti olarak görülebilir. Hamilelikte ...haber kaynağı: 724saglik.org/gebelik