Gebelikte İlaç Ve Bitkisel Preparatlar

-

Gebelikte İlaç Ve Bitkisel Preparatlar

Gebelikte İlaç Ve Bitkisel Preparatlar

Gebelikde ilaç veya bitkisel preparatlar kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Bunlar bebeğinize zarar verebilir.

Özellikle gebeliğin erken döneminde herhangi bir kimyasal madde, ilaç vitamin, bitkisel çay, besin katkı maddesi kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Daha önceden bazı hastalıklarınız veya durumlarınız için kullandığınız ilaçları gebe kalmadan önce doktorunuza danışınız. Bunların değiştirilmesi veya tamamen kesilmesi gerekebilir.

Bazen reçetesiz satılan ilaçların bile gebelikde kullanımı riskli olabilir. Doğumdan hemen önce aspirin içilmesi bebekde ve annede ciddi kanamalara yol açabilir.

Bitkisel kaynaklı besin katkıları veya içecekler fazla denetim altında değildir. Bu nedenle gebelikde kullanımları sakıncalı olabilir. Fazlaca nane çayı içilmesi rahimde kasılmalara yol açmaktadır. Bu da gebelikde tehlikeli olabilir.

Öneriler

Yasa dışı ilaçlardan kesinlikle uzak durunuz. Asla bir başkası için yazılmış ilaçları kullanmayınız. Doktorunuza danışmadan reçetesiz satılan ilaçları bile kullanmayınız. Gebelik öncesi kullandığınız ilaçları doktorunuza bildiriniz. Bitkisel kaynaklı çaylar veya besin katkılarından uzak durunuz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

çay
Görüş Bildir