Görüş Bildir
Haberler
Fikret Orman Soma'da

Fikret Orman Soma'da

Batuhan
16.05.2014 - 13:06

Fikret Orman Soma'da

Madenci ailelerinin acılarını paylaşmak üzere Soma'ya giden Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, önemli açıklamalar yaptı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Haznedar ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fikret Orman, Beşiktaş Belediyesi ile birlikte Soma'da hayatını kaybeden madenci aileleri için konut yapılması projesi oluşturulduğunu ve Beşiktaş Kulübü'nün de bu projeye katkı sağlayacağını belirtti.

Fikret Orman, milletimiz için çok acı veren maden faciasından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

'Çok üzücü, milletimiz için çok üzüntülü bir durum. Allah hayatını kaybeden madencilerimize rahmet etsin. Ölen kardeşlerimizin ailelerine de sabır versin. Ülkenin en eski ve en köklü sivil toplum örgütü olan Beşiktaş, her konuda olduğu gibi toplumsal olaylarla ilgili konularda da çok duyarlı bir camiadır.

Biz deprem olduğunda Van'da ve Elazığ'daydık... Şimdi'de Soma'ya geldik. Çok üzüntülüyüm. Söyleyecek çok kelime bulamıyorum. Beşiktaş Belediyesi Başkanının ortaya koyduğu konut projesi var. Madencilerin ailelerine verilmek üzere Beşiktaş Evleri, Beşiktaş Konutları yapılması projesine biz de katkı sağlayacağız. Bu konuyu ilk yönetim kurulumuzda gündeme alacağız. Beşiktaş kulübü olarak bu projeyi yapmak istiyoruz.

Deprem bölgesinde okullar yapmaya devam ediyoruz. Burada da konut verebilirsek... Bu yarayı sarmak elbette ki mümkün değil. Bir nebze bizim de bir katkımız olsun istiyorum.

Acılı ailelere ve Türk ulusuna sabır diliyorum. Başımız sağolsun.'

'BU ACIYI MADDİ BİR ŞEYLE ÖRTEMEYİZ'

Fikret Orman, Cumartesi günü Gençlerbirliği ile oynanacak karşılaşmanın bilet satış gelirlerinin Soma'ya bağışlanmasıyla ilgili bir soru üzerine ise şöyle konuştu:

'Olaydan sonraki ilk dakikada yaptığımız bir planlamaydı. Olayı duyar duymaz aldığımız bir karardı. Bunun üzerine daha fazla proje geliştirip buradan elde edilecek paraları konut yapımı projesine aktarmak istiyoruz. Belediye başkanımız güzel bir proje ortaya koydu, ben de çok beğendim. Birçok proje daha ortaya koyacağız.

Vatandaşlarımızın bir nebze dertlerine ortak olabilmek için buradayız. Onlarla burada birlikte olmak ve acılarını paylaşmak için geldik.

Bu acıyı maddi bir şeyle örtemeyiz. Onlara elimizi değerek, temas ederek, bir nebze acılarını üzerlerinden alabilirsek ne mutlu bize.'

Şampiy10

Kaynak: http://sampiy10.gazetevatan.com/haber...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0