Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğru Bir Zamanlamayla Verildiğinde Ortamda İnsanın Havasına Hava Katacak 20 Enteresan Bilgi

 > -

Tamam bilgiler enteresan ama zamanlama her şey, unutmayın!

1. Japonya'da sumo güreşçilerinin kucaklarına aldıkları bebekleri ağlatabilmeleri, iyi şansa delalet ediyormuş.

2. Hemingwayler'de intihar genetikmiş...

Nobel ödüllü ünlü yazar Ernest Hemingway, henüz 29 yaşındayken, babası silahla intihar etmişti, Ernest, Nobel ödülü dahil büyük üne, başarıya kavuştu ama mutsuzdu, 62 yaşındayken o da tüfekle kendisini öldürdü. Beş yıl sonra, kanser ve depresyondan muzdarip kızkardeşi Ursula, aşırı dozda ilaç alarak kendisini öldürdü, bu olaydan 16 yıl sonra, Ernest’in tek erkek kardeşi Leichester, şeker hastalığı yüzünden bacaklarının tutmayacağını öğrenince tıpkı ağabeyi gibi tüfekle kendisini vurdu. On yıl sonra, Hemingway’in torunu güzeller güzeli fotomodel ve sinema oyuncusu Margaux, ilaç içerek intihar etti.

3. 38 milyon kişinin yaşadığı Tokyo’da 2015’te trafik kazasından sadece 161 kişi ölmüş.

4. Babalık testleri olumlu çıkmasına karşın kızını reddeden Jobs, refah içinde bir ‘milyoner hayatı’ sürerken kızı için ayda sadece 500 dolar nafaka ödemiş.

5. Petrol değilmiş!

Amerikalılar 2003 yılında Irak'ın işgaliyle biten operasyonun adını ilk önce 'Operation Iraqi Liberation' olarak koyarlar. Hemen sonrada 'Operation Iraqi Freedom' olarak değiştirirler. Bunun sebebi ise konulan ilk adın kısaltmasının 'OIL' yani petrolü çağrıştırmasıymış. Bak sen şu işe:)

6. Karıncalar mı, insanlar mı ağır?

www.bbc.com

Dünyadaki karınca sayısını kimse tam olarak bilmiyor. BBC 4 kanalında yayımlanan "Hayvanların Mucizeleri- Karıncalar" adlı belgeselde 10 trilyon karınca olduğu ileri sürüldü. 

Hesaplamaya gelirsek, ortalama insan ağırlığı 62 kilodur. Buna göre 7,2 milyar insanın toplam ağırlığı 450 milyar kilo yapar. Karıncalarınkini ise 4mg olarak kabul edersek, 10 trilyon karıncanın toplam ağırlığı 400 milyar kilodur. Kazanan belli...

7. Suudi Arabistan, dünya üzerinde sınırları dahilinde bir tek nehir bile olmayan yegane ülkedir.

8. 50 yıl süren araştırmaların sonucunda, Güneş doğadaki her şeyden daha mükemmel bir yuvarlaklığa sahip olduğu ortaya çıkarılmış.

arsiv.mugekny.com

9. Toplumdaki genel kanının aksine, aslanlar ormanlarda yaşamaz. Dolayısıyla onlara atfedilen " Ormanlar Kralı" sıfatı yanlıştır.

10. Yapılan araştırmalara göre, gelişmiş ülkelerde obezite daha çok eğitimsiz kesimlerde görülürken, az gelişmiş ülkelerde durum tam tersiymiş.

11. Acı kayısı çekirdeğinin fazlası zehirli!

Elma, kayısı ve şeftali gibi bazı bitkilerin çekirdek ve tohumları önemli derecede siyanür glikozidlerini içermektedir Kayısı çekirdekleri hem içerdikleri siyanojen miktarı fazlalığı hem de hidrojen siyanürü daha rahat salabilmeleri nedeni ile daha toksiktirler. 1 kilogram kadar acı kayısı çekirdeği tüketmek ölümcül doza ulaşmanızı sağlayabilir. "Azı karar, çoğu zarar" deyişini aklınmızdan çıkarmayın!

12. Naziler tarafından 1942 yılında üretilen STG 44 adlı piyade tüfeği, Suriye iç savaşında en çok kullanılan silahların başında geliyormuş.

13. 17 yaşındaki Aslan Al Hakim adlı Suriyeli bir sığınmacı, yavru köpeğini geride bırakmamak için, onu Yunanistan'a kadar tam 500 kilometre boyunca sırt çantasında taşımış.

14. Jean'lerde bulunan küçük ceplerin asıl dikilme amacı, köstekleri saatlerdir.

15. A.B.D'de bir deniz kaplumbağasının üzerine oturmak, 3 dereceden ağır suç kapsamına girer. Yani 7 yıla ve 15 bin dolara varan cezalar söz konusudur.

16. Hitler, Stalin'in oğlunu esir alınca..

tr.wikipedia.org

Yakov Cugaşvili Josef Stalin'in dört çocuğundan biriydi. Yakov, Stalin'in ilk eşi Ekaterina Svanidze'den olan çocuğuydu. Kızıl Ordu'da üsteğmendi. Almanya'nın Sovyetler Birliği'ni işgaliyle birlikte 1941 yazında Smolensk Muharebesi'nde esir olarak ele geçirildi.

Almanlar daha sonra Yakov'u Stalingrad Muharebesi'yle esir düşen mareşal Friedrich Paulus ile takas etmek istediler. Stalin bu teklifi reddetti. Bir iddiaya göre Stalin teklifi "Bir mareşali bir teğmenle takas etmem." diyerek geri çevirmiştir.

Diğer bir iddiaya göre Stalin teklif üzerine "Elinizde sadece oğlum Yakov değil milyonlarca oğlum var. Ya onları da bırakırsınız ya da oğlum onların kaderini paylaşır." demiştir.

]Bazı kaynaklara göre Hitler Yakov'u esir düşen yeğeni Leo Raubal ile takas etmek ister fakat bu teklifi kabul edilmez.

17. Snapchat'te geçtiğimiz 1 saatte yayınlanan fotoğrafların tamamına bakmaya çalışmak, yaklaşık olarak 10 yılınızı alır:)

18. Kraliçe II. Elizabeth, 63 yıllık hükümdarlığında 12 İngiltere Başbakanı, 12 ABD Başkanı ve 7 de Papa gördü.

19. 'Wright Kardeşler' yalnızca bir kez beraber uçmuşlar. O da babalarından gerekli izni almalarından sonra. Bunun sebebi ise, olası bir trajediye birlikte kurban gitmemek için birbirlerine verdikleri sözmüş.

20. Bir insanın yıllık ihtiyaç duyduğu oksijen miktarı 183 kg'dir. Bu miktar 15-20 ağacın yıllık üretimine denktir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gece-lambasi

Kraliçenin gülümsemesi her şeyi açıklıyor...

batuhan-dogan

14 = prezervatif cebi

enda

yalnız her iki hikayeye göre stalin adammış he ;) sadece bu konuda tabii.

kediciselin

Oyy çocuk köpeğini de taşımış, ben de olsam aynısını yapardım.

Gizli Kullanıcı

7 numara yanlış bilgi... Nehir olmayan ülke sayısı 18. Sadece Suudi Arabistan diye sallamışlar.

Başlıklar

AlmanyaAmerika Birleşik DevletleriİngiltereİntiharIrakJaponyaKanserNobelSSCBSinemaSnapchatSuriyeSuudi ArabistanYunanistanşeker hastalığı
Görüş Bildir