Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'a Göre Doların Yükselişinin Sebebi 'Almanya'

 > -

Yükselişi bir türlü durdurulamayan Dolar 4 lira sınırına dayanırken Euro 4 lirayı da aştı. Dövizdeki bu artışın sebeplerine ilişkin değerlendirme ve tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit  Bulut'tan ilginç bir iddia geldi. Bulut, Dolar ve Euro'daki bu yükselişin arkasında Almanya'nın bulunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber canlı yayınında Hürriyet gazetesi ekonomi yazarlarından Erdal Sağlam'ın yazısı üzerinden Sağlam'ı ve Hürriyet gazetesini eleştirdi.

Erdal Sağlam'ın yazısının son bölümündeki "Ekonomideki olumsuzluklarda geri dönüş için artık anayasa teklifinin geri çekilmesi, olağanüstü halin kaldırılması, Batı ile ittifakın tartışılır olmaktan çıkarılması gibi, çok radikal siyasi kararlara ihtiyaç var. Bunlar yapılabilir mi, sizce?" ifadelerini okuyan Bulut, "Bu yazıdaki satırlar arkadaşın satırları değil. Açık konuşalım. Bu gazetenin gerçek sahibi Almanya" dedi.

Yiğit Bulut'un o konuşması 👇

"Almanya diyor ki Türkiye'ye..."

Yiğit Bulut konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Almanya diyor ki Türkiye'ye senin piyasalarında Euro ve Dolar'ı speküle mi ediyorlar. Zaten bir kısmını ben yapıyorum. Bunun durmasını mı istiyorsun. Bir Anayasa teklifini geri çek. İki OHAL'i kaldır. Üç Batı'yla ittifakın tartışılır olmaktan çıkarılması için adım at. Yani Batı'ya eskisi gibi biat et. İstediğimiz zaman kafanı taştan taşa vuralım. Sen sesini çıkarma eskisi gibi. PKK'yı AP'de barındıralım. Sen hiç sesini çıkarma. Bu yazı da bir darbe bildirisidir."

Yiğit Bulut sosyal medyanın da gündemine oturdu...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaDarbeOlağanüstü HalRecep Tayyip ErdoğanTRTYiğit Bulutet
Görüş Bildir