Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP'den Arınç’a “Çirkin Hareket” Sorusu

-

Umut Oran: AKP otobüsündeki kadının “çirkin hareketi” yapmasının gerekçesi de mi CHP?

Umut Oran: AKP otobüsündeki kadının “çirkin hareketi” yapmasının gerekçesi de mi CHP?

"Berkin’in ailesine aynı çirkin hareketi yapan başkomisere ceza verdiniz mi?”

“Apartmana TOMA’yla su sıkma emrini  kim verdi, kendisini cezalandıracak mısınız?”

ANKARA

İzmir’de AKP mitinginde vatandaşların Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etmesi ve sonrasında yaşanan sert polis müdahalesini TBMM’ye taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, “AKP otobüsündeki kadının “çirkin hareketi” yapmasının gerekçesi de mi CHP? Berkin’in ailesine aynı çirkin hareketi yapan başkomisere ceza verdiniz mi? Apartmana TOMA’yla su sıkma emrini  kim verdi, kendisini cezalandıracak mısınız?” diye sordu.

Öyle çirkin hareket yapıyor ki…

CHP’li Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde dün İzmir’de yaşananları gündeme getirdi.

Oran, önergesinde, “Recep Tayyip Erdoğan’ın dün İzmir’de yaptığı miting öncesinde ve sırasında çok sayıda vatandaşımız bu kentte kendisini protesto etti. Protestolar nedeniyle Erdoğan da mitinginde, ‘Oradan eliyle öyle çirkin bir hareket yapıyor ki’ diyerek bu durumu da CHP ile ilişkilendirdi” dedi. Umut Oran’ın, Arınç’a yönelttiği sorular şöyle:

AKP otobüsündeki o kadın kim?

 • Miting alanına gelen ve üzerinde AKP İzmir adayının fotoğrafı bulunan parti otobüsünüzün içinde, sürücünün hemen arkasında  en ön sırada oturan açık renk giysili kadın kimdir?

 • Erdoğan’ın sözünü ettiği çirkin hareketi yaptığı fotoğraflarla gayet açık olan https://twitter.com/demetgnolu/status/445327910077861888 bu kadının aynı hareketi yapması nedeniyle vatandaşın tepkisine tepki göstermesi suç mudur?

 • AKP otobüsü içinden bu hareketi yapan kadın partilinizse kendisine hangi ceza verildi, herhangi bir disiplin cezası verilecek midir?

 

AKP’li kadına da mı CHP zihniyeti yaptırdı?

 • AKP otobüsünde “çirkin hareket” yapan kadında mı CHP zihniyetine tabi olarak, CHP’nin zoruyla bu hareketi  yapmıştır?

Gezi’de da polisler yaptı

 • Erdoğan’ın rahatsız olduğu “çirkin el hareketini” Gezi olayları sırasında üzerindeki üniformasıyla yapan polis memurları hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır?

Berkin’in ailesine “çirkin hareket” yapan başkomiser kim?

 • Kafasından biber gazı kapsülüyle vurularak komada 269 gün yaşam mücadelesi verdikten sonra vefat eden Berkin Elvan’ın ailesinin Taksim’de basın açıklaması yaptığı sırada kendilerine fotoğraflarla sabit biçimde https://twitter.com/eserbinici/status/445234344429223936 aynı “çirkin hareketi” yapan başkomiser rütbesindeki üniformalı çevik kuvvet amiri hakkında herhangi bir işlem yapıldı mı? Bu başkomiser kimdir, hangi cezayı aldı?

 • Polis memurlarının, Erdoğan’ın yakındığı “çirkin el hareketini” vatandaşa karşı yapma özgürlüğü ve yetkisi var mıdır?

Hakaret, saldırı olmadan tepki göstermek suç mudur?

 • İzmir’de gözaltına alınan bir diğer kadın yurttaşımız Filiz A., yanında eşi varken 1. kattaki evinin balkonundan ellerini iki yana açarak “Niye geldin İzmir’e” diye tepki göstermesi hakaret midir? Erdoğan niçin otobüsü durdurup o kadını ve ailesini gösterdi ve neden hemen 3 Başbakanlık koruması kadının evine gidip kendisini gözaltına aldı?

 • İnsanların bir siyasetçiyi, hakaret etmeden, fiziki saldırıda bulunmadan evinde, balkonunda otururken protesto etme hakkı yok mudur?

TOMA’yla apartmana neden su sıkıldı?

 • Yine İzmir’de dünkü protesto gösterilerinde polisin, evlerinin penceresinden ellerindeki tencere tava ile protesto yapan vatandaşlara TOMA’lardan tazyikli su sıkmasının gerekçesi nedir? Bina içinde, üst katlarda, evinin penceresinde, balkonunda bulunan vatandaşlara tazyikli su sıkma talimatını kim verdi? Emri veren, suyu sıkan TOMA personeli hakkında işlem yapacak mısınız?

 • Dünyada hiçbir kolluk kuvvetinin kullanmadığı biçimde binalara, 3,4. Katlara su sıkılmasının gerekçesi nedir? TOMA’lar kalabalığa karşı, suç işlenmesini önleme amacıyla kitlelerin dağıtılması için kullanılmıyor mu?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanBaşbakan YardımcısıBiber GazıBülent ArınçCumhuriyet Halk PartisiİzmirPolisRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet MeclisiUmut Oran
Görüş Bildir