Görüş Bildir
Haberler
Çalınan eBay Hesapları Satışa Çıkarıldı

Çalınan eBay Hesapları Satışa Çıkarıldı

Ulaş
03.06.2014 - 17:46

Çalınan eBay Hesapları Satışa Çıkarıldı

Daha önceden siber korsanlar tarafından çalınan milyonlarca eBay hesap bilgisi internetin arka sokaklarında satışa çıkarıldı.

Geçtiğimiz mayıs ayında eBay, siber saldırı sonucunda çok sayıda kullanıcının giriş bilgileri, e-posta adresleri, fiziksel adresleri, telefon numaraları ve doğum tarihi gibi bilgilerinin çalındığını açıkladı. Tam olarak kaç kullanıcının bilgilerinin çalındığı hakkında bir şey söylemeyen eBay, 145 milyon kullanıcıdan şifrelerini değiştirmelerini istedi.

The Sun gazetesi tarafından yapılan araştırmaya göre siber dolandırıcılar, kullanıcıların çalınan oturum açma bilgilerini internette satışa çıkardı. İngiltere’deki olumlu geri bildirim puanına sahip 1000 eBay hesabı, 24,93 sterlin’e satılıyor. Bir başka hacker ise sınırsız sayıdaki kullanıcı ad ve parolalarını 2100 sterlin karşılığında veriyor. Verilerin elde edildiği web siteleri hakkında ise bir açıklama yapılmadı.

Firma, 18 milyonu İngiliz kullanıcı olmak üzere toplamda 233 milyon müşterinin hesap bilgilerinin çalındığını kabul etti. eBay konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor olsa da kişisel bilgilerin başkalarının eline geçmesi büyük kayıplara yol açabilir. Bu yüzden parolaların -PayPal dahil- en kısa sürede sıfırlanması ve yenilerinin alınması öneriliyor.

  • Stuff
Kaynak: http://www.stuff.com.tr/2014/06/calin...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın