Bu Hapı Alan Erkekler Kadınlar Evreninin Hükümdarı Oluyor: Red Pill Öğretisi

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Hayatın gerçeklerine uyum sağlamak mı yoksa ideal dünyanızda yaşadığınıza inanıp insan ilişkilerinde sınıfta kalmak mı? Son dönemde adı sıkça geçen Red Pill Öğretisi bu ikilemde kalan dimağlara farklı bir bakış açısı kazandıracak.

Red Pill tam tahmin ettiğiniz gibi Matrix'ten ilham alarak adlandırılmış.

Bu senin son şansın. Bundan sonra geri dönüş olmayacak. Mavi hapı alırsan bu hikaye sona erer, yatağında uyanırsın ve neye inanmak istersen ona inanırsın. Kırmızı hapı alırsan harikalar diyarında kalırsın. Ben de sana tavşan deliğinin ne kadar derinlere gittiğini gösteririm. Unutma, sana vadettiğim tek şey hakikat, fazlası değil…

Red Pill'in dört başı mamur bir tanımı yok, birçok farklı yaklaşım bu konuya kendi tarzında eğiliyor.

Tanım farklarından bağımsız olarak erkeklerin kadın doğasını anlaması ve bu anlayış çerçevesinde fikirlerini üretmesini amaçlayan Red Pill Öğretisi erkeğin her yönden gelişimini sağlama iddiasına sahip.

Red Pill Öğretisi kadın-erkek ilişkilerinde bir türlü aradığını bulamamış, sonu büyük üzüntülere sahne olmuş ilişkilere sahip erkeklere bir çağrı aslında.

Fakat öğreti geçmişin hatalarını avantaja çevirip kadınları peşinden sürüklemeyi de amaçlamıyor. Değişim kişinin kendisi için gerekir, kişi birey olmayı hak eder ve bu süreci geciktirmemelidir.

Red Pill Öğretisi'ne öyle önemli bir değer atfedilir ki "kırmızı hapı" yutan kişinin hayata asla eskisi gibi bakamayacağı savunulur.

Öğretiye göre dünyanın acımasızlığına karşı gard yine aynı acımasızlıkla alınmalıdır.

Öğretinin temel savlarından biri kadınların filmlerde, medyada lanse edildiği gibi güçlü olmadığı, aksine erkeklere muhtaç oldukları.

Kadınlar fiziksel olarak erkekler kadar güçlü değil ve korunma amacıyla bir erkeğe her zaman muhtaç olacak. Bu muhtaçlık hali hiçbir zaman dürüst olarak ortaya koyulmadığı için ilişkiler çarpıklaşıyor. Zayıflıktan uzak, özellikle zihinsel ve kişilik bazında kuvvetliliğin kazanılmasını öneriyor öğreti.

Kırmızı hapın gerçekleri kimi zaman zihinleri allak bullak edecek cinsten.

Erkeklerin gözü dışarıda olduğunu sık duysak da öğretiye göre kadınlar para, aşk gibi konularda erkeklerden daha bencildir.  Bu minvalde kadının daha pragmatik bir yaklaşımda bulunduğu, sevgisini ve ilgisini belirli koşullarda verir.. Red Pill'e göre kadınlar asla (ve asla) koşulsuz sevmez.

Senin derdin seni ilgilendirir, kadınları değil.

Erkeklerin zaafları ya da hayatlarını yerle bir eden problemleri kadınların ilgi radarlarına takılmaz. Kişisel problemler bahane olarak kabul edilmez, süreklilik kazanan problem halindeyse kadınlar daha huzurlu bir limanı tercih eder. Öğretiye göre kadınlardan yardım isteme lüksü mevcut değildir.

Gerçeklerden kaçabilirsiniz, ta ki gerçeklerle karşılaşana kadar.

Red Pill Öğretisi insanların güce tapmasını bir olgu olarak ele alır ve bu gerçekliğe uyum sağlamaya çalışmanın mecbur olduğunu, duygusallıkla katedilecek yolun çok kısa olduğunu öğütler.

Unutmadan: Bu mevzuyu daha detaylı olarak ele almıştık, bulunsun.

Çayınızı Kahvenizi Alın Gelin: ‘Efendi Erkekler’ Aşk Hayatında Neden Kaybetmeye Mahkûmdur? - onedio.com
Çayınızı Kahvenizi Alın Gelin: ‘Efendi Erkekler’ Aşk Hayatında Neden Kaybetmeye Mahkûmdur? - onedio.com

Red Pill Öğretisi kadınların doğalarında olan özelliklerini iyi analiz etme yetisini aşılamaya çalışır.

Güçlünün her zaman kazandığı denklemde güç kimi zaman salt maddi güç de olabilir. Yakışıklı, zeki olmayabilirsiniz fakat cüzdanınız kimi değerleri dengeleyebilir. Kimi zaman bu dengeleme öyle bir noktaya varır ki buna siz bile şaşırırsınız.

Sınırını koy, herkese ve her şeye karşı.

Kadınlar sınır koymayı sever gibi görünse de son sözü söylemek ilişkilerde gücün göstergesidir Red Pill Öğretisi'ne göre. Öyle ki cinsiyet eşitliği kavramı hem yanlış hem yersizdir, ilişkilerde naiflik değil güç konuşur.

Red Pill Öğretisi gerçekleri kabullendikten sonra risk almayı şart koşar.

Bilimsel verilerle desteklenerek oluşturulduğu anlatılan öğretinin kadın cephesindeki yansıması sayılabilen feminizm iki yüzlü ve inkarcı olarak görülür. Acımasız gerçeğin erkekler tarafından olduğu kadar kadınlar tarafından da tanınması gerektiğinin altı daima çizilir.

Yine de, geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan Elliot Rodger faciası ise Red Pill Öğretisi'nin temellerini ikinci kez sorgulamayı düşündürüyor.

22 yaşında ve kendi standartlarına göre çoğu erkekten üstün olduğunu düşünen fakat hiçbir kızla yakınlaşamayan Rodger bir noktadan sonra olayları nefretle değerlendirmeye başlayıp gördüğü her mutluluğun kendisinden çalındığı algısına kapılıyor. 2014 yılında da "insanlıktan intikam almak için" 6 kişiyi öldürerek facianın aktörü oluyor.

Red Pill Öğretisi'nin "Bu öğreti zayıflara göre değildir." şerhine göre zayıf ve güçlü arasındaki ayrımı yapabilmek hiç de kolay değil.

Gün geçtikçe benzer sorunlardan mustarip kişiler de Red Pill Öğretisi'ni anlamaya ve hayatlarına eklemlemeye çalışıyor. Tabii erkeklerin dünyanın işleyişine ayak uydurmasını amaçlayan öğreti de kendi içinde gelişmeye ve değişmeye devam ediyor.

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kgzeli35

niye bu kadar eksilediniz bunu.Gerçekler acı mı geldi :D

ranger

koşulsuz sevdiğim fakat hiç karşılık alamadığım da oldu, koşulsuz sevilip karşılık veremediğim de oldu ve bu yüzden bu tür genellemeleri doğru bulmuyorum

styloplume

Şimdi Algı şöyle kadınlar ile çıkan haberler erkek ile ön plana çıkan haberler. Erkek toplumun her alanında varken ( Dünya genelinde ) Kadınların rol model aldığı şahıslar genelde mankenler ve sanatçılar. Mankenleri Liderlik ettiği konular açılma ve saçılma üzerine kurulu tamamen yapay konular. Kadınlar okusa bile ev hanımı olmayı ve zengin koca bulma meselesi 1nci sırada olduğu vakitçe yukarıda yazan çoğu şey doğru. Hayatın gerçekleri kadınlar güzel ve çok eğitimli olmadığı sürece bir erkeğe göre daha çaresiz durumdadır. Hormonel bakacaksak bir kadın 25 yaşından sonra sürekli değeri düşer erkekte böyle bir durum yok.

tugce-azra-halil

Kadınların rol model aldığı şahıslar mankenler yada sanatçılar olabilir ki genelde kıyafet/giyim/makyaj konusunda örnek alınır bu kişiler. Eğer sizin söylediğiniz tarzda olsaydı okullardaki başarı oranlarına göre neden hep bayanlar üstte? Üniversiteye gelip zengin koca bulma hayali olan kızlar kadar kendini geliştirmek için kalan kızlar da var. 5 yıl kız yurdunda kaldım ama bu konuda size katılıyorum.

tugce-azra-halil

Amaç sadece buysa zaten kendine saygı duymadığı için başkasından da saygı göremeyip erkeğin eline bakacaksa çaresiz durumda kalabilir.Böyle olmayan insanların olduğunu da unutmayalım. Hormonel demişsiniz ama spor ve sağlıklı beslenme ile bir vücudun diri kalması mümkündür. Değer düşmesi yaşa göre yada fiziksel özelliklere göre yapılamaz. Öyle olsaydı evlenip yada evlenmeden belli bir yaştan sonra göbeğiyle televizyon karşısında yayılıp mutlu olan erkeklerin de değeri düşerdi ki bunun olmamasının sebebi kadınların daha duygusal olup işi tamamen fizikselliğe yada hormonlara indirgememesi. Bu durum da erkeklerin daha bencil ve doyumsuz olduğunu gösteriyor. Peki siz bu genellemeyi beğendiniz mi?

styloplume

Başarı kıstası neye göre sayısal bölümleri erkekler çoğunlukta iken sözel bölümlerde çoğunluk kadınlarda. Edebiyatta yaptığın 3 ortalama sayısal bir bölümde 2 ye takabül ediyor. Başarı kıstasın bu ise evet edebiyat fakültesi okuyan birinin genel ortalaması her zaman sayısalcılara göre daha fazla. Genel olarak bak her alanda politika spor bilim mühendislik ( inşaat) her yer de erkekler egemen Dünya da böyle . Erkekler ne iş yaparsa yapsın 30 40 yaşına geldikçe tecrübesi artmış denilirken 25 yaşından sonra bir kadın için bunun hiç bir önemi kalmıyor. Ben bur da erkekler daha üstün cinsiyet demiyorum ama kadınlar çokta umrunda olduğunu sanmıyorum ilk amaç her zaman kadınlarda kolay yola kaçıp öğretmenlık yada zengin koca arayışında olması. Az okumuş etmiş bir kadınında rolmodel aldığı kişilerde adriana lima cara delevigne olunca yukarıda başlık tamamen gözlemlerime uygun

tugce-azra-halil

Bölümleri sayısal/sözel olarak ayırmanız gerekli miydi? Neden ayrım yapıyoruz? Herkesin ilgili veya başarılı olduğu alan farklıdır. Ben mühendislik bitirdim mesela. Önemli olanın alanında başarılı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ülkede yapılan ygs yani hangi bölümde olursa olsun her öğrencinin girmek zorunda olduğu sınavdaki sonuçlara bakalım. "YGS'de kim daha başarılı oldu, Kızlar mı erkekler mi? ÖSYM, YGS sonuçları ile birlikte 2017 sayısal bilgilerini de erişime açtı. YGS istatistik bilgilerine göre kız öğrenciler bu yıl da başarıyı kaptırmadı." CNN Türk'ten aldım. Yaş olarak hayatımda böyle bir şey duymadım açıkçası. Yaş sınırlaması olan işlerde iki cinsiyet için de sınırlama var ve sana kalırsa 25 yaşından sonra fabrikalarda bayan mühendisin olmadığı falansa eğer daha geçen hafta Ford'da çalışan bir bayanla tanıştım. Biraz daha araştırın bence.

tugce-azra-halil

Kadınların iş hayatında yükselmesinde en zorlayıcı faktör çocuktur, yaş değil. Yeni evli bir bayan iş görüşmesine gittiğinde sorulacak olan soru çocuk düşünüyor musunuz?dur. Ve cevap olarak kısmet tarzı şeyler söylenirse işte o zaman o işe girmeniz zorlaşır, hepsi bu.Yaş değil yani.

gulcin-ozyilmaz

Bazı noktaları doğru olsa da yanlış olan çok şey var. Sevgi bu kadar acımasız değildir ve iki taraf için de yumuşamayı ve ödün vermeyi gerektirir fakat seven insana bu yük bile olmaz. Ne bu sürekli güç yarışı? Burada söylenene göre sevişiyor muyuz savaşıyor muyuz belli değil.

bayan-sinir

Bu ne saçma şeydir. Kadınlar asla ve asla koşulsuz sevmezmişmiş,bak sen! Erkekler sanki çok karşılıksız seviyor da! Kadınlar üzerinden genelleme yapmaya ne kadar da meraklısınız ya! Bir rahat bırakın artık kadınları ve onları şeytani varlıklar olarak görmekten vazgeçin.

Başlıklar

Tercihaşkkadınlar
Görüş Bildir