Görüş Bildir

etiket Bu Hapı Alan Erkekler Kadınlar Evreninin Hükümdarı Oluyor: Red Pill Öğretisi

Haberler
> Bu Hapı Alan Erkekler Kadınlar Evreninin Hükümdarı Oluyor: Red Pill Öğretisi

Hayatın gerçeklerine uyum sağlamak mı yoksa ideal dünyanızda yaşadığınıza inanıp insan ilişkilerinde sınıfta kalmak mı? Son dönemde adı sıkça geçen Red Pill Öğretisi bu ikilemde kalan dimağlara farklı bir bakış açısı kazandıracak.

Red Pill tam tahmin ettiğiniz gibi Matrix'ten ilham alarak adlandırılmış.

Bu senin son şansın. Bundan sonra geri dönüş olmayacak. Mavi hapı alırsan bu hikaye sona erer, yatağında uyanırsın ve neye inanmak istersen ona inanırsın. Kırmızı hapı alırsan harikalar diyarında kalırsın. Ben de sana tavşan deliğinin ne kadar derinlere gittiğini gösteririm. Unutma, sana vadettiğim tek şey hakikat, fazlası değil…

Red Pill'in dört başı mamur bir tanımı yok, birçok farklı yaklaşım bu konuya kendi tarzında eğiliyor.

Red Pill'in dört başı mamur bir tanımı yok, birçok farklı yaklaşım bu konuya kendi tarzında eğiliyor.

Tanım farklarından bağımsız olarak erkeklerin kadın doğasını anlaması ve bu anlayış çerçevesinde fikirlerini üretmesini amaçlayan Red Pill Öğretisi erkeğin her yönden gelişimini sağlama iddiasına sahip.

Red Pill Öğretisi kadın-erkek ilişkilerinde bir türlü aradığını bulamamış, sonu büyük üzüntülere sahne olmuş ilişkilere sahip erkeklere bir çağrı aslında.

Fakat öğreti geçmişin hatalarını avantaja çevirip kadınları peşinden sürüklemeyi de amaçlamıyor. Değişim kişinin kendisi için gerekir, kişi birey olmayı hak eder ve bu süreci geciktirmemelidir.

Red Pill Öğretisi'ne öyle önemli bir değer atfedilir ki "kırmızı hapı" yutan kişinin hayata asla eskisi gibi bakamayacağı savunulur.

Öğretiye göre dünyanın acımasızlığına karşı gard yine aynı acımasızlıkla alınmalıdır.

Öğretinin temel savlarından biri kadınların filmlerde, medyada lanse edildiği gibi güçlü olmadığı, aksine erkeklere muhtaç oldukları.

Kadınlar fiziksel olarak erkekler kadar güçlü değil ve korunma amacıyla bir erkeğe her zaman muhtaç olacak. Bu muhtaçlık hali hiçbir zaman dürüst olarak ortaya koyulmadığı için ilişkiler çarpıklaşıyor. Zayıflıktan uzak, özellikle zihinsel ve kişilik bazında kuvvetliliğin kazanılmasını öneriyor öğreti.

Kırmızı hapın gerçekleri kimi zaman zihinleri allak bullak edecek cinsten.

Erkeklerin gözü dışarıda olduğunu sık duysak da öğretiye göre kadınlar para, aşk gibi konularda erkeklerden daha bencildir.  Bu minvalde kadının daha pragmatik bir yaklaşımda bulunduğu, sevgisini ve ilgisini belirli koşullarda verir.. Red Pill'e göre kadınlar asla (ve asla) koşulsuz sevmez.

Senin derdin seni ilgilendirir, kadınları değil.

Erkeklerin zaafları ya da hayatlarını yerle bir eden problemleri kadınların ilgi radarlarına takılmaz. Kişisel problemler bahane olarak kabul edilmez, süreklilik kazanan problem halindeyse kadınlar daha huzurlu bir limanı tercih eder. Öğretiye göre kadınlardan yardım isteme lüksü mevcut değildir.

Gerçeklerden kaçabilirsiniz, ta ki gerçeklerle karşılaşana kadar.

Red Pill Öğretisi insanların güce tapmasını bir olgu olarak ele alır ve bu gerçekliğe uyum sağlamaya çalışmanın mecbur olduğunu, duygusallıkla katedilecek yolun çok kısa olduğunu öğütler.

Unutmadan: Bu mevzuyu daha detaylı olarak ele almıştık, bulunsun.

Red Pill Öğretisi kadınların doğalarında olan özelliklerini iyi analiz etme yetisini aşılamaya çalışır.

Güçlünün her zaman kazandığı denklemde güç kimi zaman salt maddi güç de olabilir. Yakışıklı, zeki olmayabilirsiniz fakat cüzdanınız kimi değerleri dengeleyebilir. Kimi zaman bu dengeleme öyle bir noktaya varır ki buna siz bile şaşırırsınız.

Sınırını koy, herkese ve her şeye karşı.

Kadınlar sınır koymayı sever gibi görünse de son sözü söylemek ilişkilerde gücün göstergesidir Red Pill Öğretisi'ne göre. Öyle ki cinsiyet eşitliği kavramı hem yanlış hem yersizdir, ilişkilerde naiflik değil güç konuşur.

Red Pill Öğretisi gerçekleri kabullendikten sonra risk almayı şart koşar.

Bilimsel verilerle desteklenerek oluşturulduğu anlatılan öğretinin kadın cephesindeki yansıması sayılabilen feminizm iki yüzlü ve inkarcı olarak görülür. Acımasız gerçeğin erkekler tarafından olduğu kadar kadınlar tarafından da tanınması gerektiğinin altı daima çizilir.

Yine de, geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan Elliot Rodger faciası ise Red Pill Öğretisi'nin temellerini ikinci kez sorgulamayı düşündürüyor.

22 yaşında ve kendi standartlarına göre çoğu erkekten üstün olduğunu düşünen fakat hiçbir kızla yakınlaşamayan Rodger bir noktadan sonra olayları nefretle değerlendirmeye başlayıp gördüğü her mutluluğun kendisinden çalındığı algısına kapılıyor. 2014 yılında da 'insanlıktan intikam almak için' 6 kişiyi öldürerek facianın aktörü oluyor.

Red Pill Öğretisi'nin "Bu öğreti zayıflara göre değildir." şerhine göre zayıf ve güçlü arasındaki ayrımı yapabilmek hiç de kolay değil.

Gün geçtikçe benzer sorunlardan mustarip kişiler de Red Pill Öğretisi'ni anlamaya ve hayatlarına eklemlemeye çalışıyor. Tabii erkeklerin dünyanın işleyişine ayak uydurmasını amaçlayan öğreti de kendi içinde gelişmeye ve değişmeye devam ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
667
359
305
91
80
45
24
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sikörtıl

Kısaca diyor ki bize vermedikleri için kadın düşmanı olmayı seçtik

utku

Biz kadın düşmanı değiliz, emin ol kadınları kadınlardan daha çok seviyoruz. Kırmızı haplı bir erkeğe itaat eden kadın her daim mutlu olacaktır.

Requiem Aeternam

Türkiye'deki her internet akımı gibi bu da iyi niyetle çıkmış ve daha sonra boka sarmıştır. Hele yurtdışındaki mevcut konumu daha da beterdir. Bu akımın size... Devamını Gör

Yasin Fidan

katliyamı yapan kişinin Redpill ile alakası yoktur tam tersi yani Redpill in tersi olan Blackpill ya da incel akımındandır incel ler erkeklerin doğuştan alfa... Devamını Gör