Bu Hapı Alan Erkekler Kadınlar Evreninin Hükümdarı Oluyor: Red Pill Öğretisi

856PAYLAŞIM

Hayatın gerçeklerine uyum sağlamak mı yoksa ideal dünyanızda yaşadığınıza inanıp insan ilişkilerinde sınıfta kalmak mı? Son dönemde adı sıkça geçen Red Pill Öğretisi bu ikilemde kalan dimağlara farklı bir bakış açısı kazandıracak.

Red Pill tam tahmin ettiğiniz gibi Matrix'ten ilham alarak adlandırılmış.

Bu senin son şansın. Bundan sonra geri dönüş olmayacak. Mavi hapı alırsan bu hikaye sona erer, yatağında uyanırsın ve neye inanmak istersen ona inanırsın. Kırmızı hapı alırsan harikalar diyarında kalırsın. Ben de sana tavşan deliğinin ne kadar derinlere gittiğini gösteririm. Unutma, sana vadettiğim tek şey hakikat, fazlası değil…

Red Pill'in dört başı mamur bir tanımı yok, birçok farklı yaklaşım bu konuya kendi tarzında eğiliyor.

Tanım farklarından bağımsız olarak erkeklerin kadın doğasını anlaması ve bu anlayış çerçevesinde fikirlerini üretmesini amaçlayan Red Pill Öğretisi erkeğin her yönden gelişimini sağlama iddiasına sahip.

Red Pill Öğretisi kadın-erkek ilişkilerinde bir türlü aradığını bulamamış, sonu büyük üzüntülere sahne olmuş ilişkilere sahip erkeklere bir çağrı aslında.

Fakat öğreti geçmişin hatalarını avantaja çevirip kadınları peşinden sürüklemeyi de amaçlamıyor. Değişim kişinin kendisi için gerekir, kişi birey olmayı hak eder ve bu süreci geciktirmemelidir.

Red Pill Öğretisi'ne öyle önemli bir değer atfedilir ki "kırmızı hapı" yutan kişinin hayata asla eskisi gibi bakamayacağı savunulur.

Öğretiye göre dünyanın acımasızlığına karşı gard yine aynı acımasızlıkla alınmalıdır.

Öğretinin temel savlarından biri kadınların filmlerde, medyada lanse edildiği gibi güçlü olmadığı, aksine erkeklere muhtaç oldukları.

Kadınlar fiziksel olarak erkekler kadar güçlü değil ve korunma amacıyla bir erkeğe her zaman muhtaç olacak. Bu muhtaçlık hali hiçbir zaman dürüst olarak ortaya koyulmadığı için ilişkiler çarpıklaşıyor. Zayıflıktan uzak, özellikle zihinsel ve kişilik bazında kuvvetliliğin kazanılmasını öneriyor öğreti.

Kırmızı hapın gerçekleri kimi zaman zihinleri allak bullak edecek cinsten.

Erkeklerin gözü dışarıda olduğunu sık duysak da öğretiye göre kadınlar para, aşk gibi konularda erkeklerden daha bencildir.  Bu minvalde kadının daha pragmatik bir yaklaşımda bulunduğu, sevgisini ve ilgisini belirli koşullarda verir.. Red Pill'e göre kadınlar asla (ve asla) koşulsuz sevmez.

Senin derdin seni ilgilendirir, kadınları değil.

Erkeklerin zaafları ya da hayatlarını yerle bir eden problemleri kadınların ilgi radarlarına takılmaz. Kişisel problemler bahane olarak kabul edilmez, süreklilik kazanan problem halindeyse kadınlar daha huzurlu bir limanı tercih eder. Öğretiye göre kadınlardan yardım isteme lüksü mevcut değildir.

Gerçeklerden kaçabilirsiniz, ta ki gerçeklerle karşılaşana kadar.

Red Pill Öğretisi insanların güce tapmasını bir olgu olarak ele alır ve bu gerçekliğe uyum sağlamaya çalışmanın mecbur olduğunu, duygusallıkla katedilecek yolun çok kısa olduğunu öğütler.

Unutmadan: Bu mevzuyu daha detaylı olarak ele almıştık, bulunsun.

Çayınızı Kahvenizi Alın Gelin: ‘Efendi Erkekler’ Aşk Hayatında Neden Kaybetmeye Mahkûmdur? - onedio.com
Çayınızı Kahvenizi Alın Gelin: ‘Efendi Erkekler’ Aşk Hayatında Neden Kaybetmeye Mahkûmdur? - onedio.com

Red Pill Öğretisi kadınların doğalarında olan özelliklerini iyi analiz etme yetisini aşılamaya çalışır.

Güçlünün her zaman kazandığı denklemde güç kimi zaman salt maddi güç de olabilir. Yakışıklı, zeki olmayabilirsiniz fakat cüzdanınız kimi değerleri dengeleyebilir. Kimi zaman bu dengeleme öyle bir noktaya varır ki buna siz bile şaşırırsınız.

Sınırını koy, herkese ve her şeye karşı.

Kadınlar sınır koymayı sever gibi görünse de son sözü söylemek ilişkilerde gücün göstergesidir Red Pill Öğretisi'ne göre. Öyle ki cinsiyet eşitliği kavramı hem yanlış hem yersizdir, ilişkilerde naiflik değil güç konuşur.

Red Pill Öğretisi gerçekleri kabullendikten sonra risk almayı şart koşar.

Bilimsel verilerle desteklenerek oluşturulduğu anlatılan öğretinin kadın cephesindeki yansıması sayılabilen feminizm iki yüzlü ve inkarcı olarak görülür. Acımasız gerçeğin erkekler tarafından olduğu kadar kadınlar tarafından da tanınması gerektiğinin altı daima çizilir.

Yine de, geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan Elliot Rodger faciası ise Red Pill Öğretisi'nin temellerini ikinci kez sorgulamayı düşündürüyor.

22 yaşında ve kendi standartlarına göre çoğu erkekten üstün olduğunu düşünen fakat hiçbir kızla yakınlaşamayan Rodger bir noktadan sonra olayları nefretle değerlendirmeye başlayıp gördüğü her mutluluğun kendisinden çalındığı algısına kapılıyor. 2014 yılında da "insanlıktan intikam almak için" 6 kişiyi öldürerek facianın aktörü oluyor.

Red Pill Öğretisi'nin "Bu öğreti zayıflara göre değildir." şerhine göre zayıf ve güçlü arasındaki ayrımı yapabilmek hiç de kolay değil.

Gün geçtikçe benzer sorunlardan mustarip kişiler de Red Pill Öğretisi'ni anlamaya ve hayatlarına eklemlemeye çalışıyor. Tabii erkeklerin dünyanın işleyişine ayak uydurmasını amaçlayan öğreti de kendi içinde gelişmeye ve değişmeye devam ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdem-ellialti1

Kanımca blackpill'cilerden bile daha yıkıktır bu beyni sikinde gezenler.

fidelio-nend

Erkekler idealist sever, kadınlar ise koşula bağlı sever. Bir erkeği koşulsuz, beklenti olmadan sadece annesi sever, yani bir kadın sadece koşulsuz çocuğunu sever. Biz Red Pilled olarak illüzyonlara kapılmadan sevişiyoruz zaten Red Pill olayını mantıklı kavramak için farklı farklı kadınlarla uzun süreler ilişkiler yaşamış olmak lazım (ister güzel ilişkiler olsun ister tek gecelik ister sonu kötü biten olsun farketmez) Whatsappdan sabaha kadar kezoş abladan mavi tik bekleyen meriç namı diğer uydu erkekler , illüzyonlardan unplug olmasını beklemiyoruz. ilişkiler konusunda zerre tecrübesi olmayan kezoş ablalarımızın ve evliliği sırf erkeği sömürme odaklı gören kezoş bacılarımızın eksi vermesini anlamaktayız. Sizler eksi verdikçe mavi haplı kafalarınızı asla eleştirmiyoruz. Keşke mutluluğu bir de üreterek, sorgulayarak, araştırarak yaşasaydınız. Yurtdışından sevgi ve selamlarla.

fidelio-nend

Meriçler ve kezoş ablalar rahatsız olmuş. Gerçekler acıdır.

Gizli Kullanıcı

kadınlara bak nasılda karşı çıkmışlar. itiraf edin hepiniz eşitliği savunursunuz ama hepiniz birer eziksiniz. güce paraya o kadar tapıyosunuz ki. ya kendini akıllı olarak lanse eden bi kız bile güce tapıyor ya. erkekte hep şunu takıyor kafaya. "erkek dediğin boylu poslu kaslı heybetli olur güven verir güçlüdür tam aksi olan erkek ise güçsüz eziktir." yani insanları fiziksel özellikleriyle yargılayıp itin götüne sokarmışçasına yargılamak siz kadın milletinin tam bir aptal iq'su sıfır birer mal'a dönüşütüryor benden söylemesi

renderfarm

Kardeş bu tam bir "pipim küçük" yorumu olmuş. Bizi de üzdün bak şimdi.

Gizli Kullanıcı

benim pipim senin boyundan büyük sen merak etme. he sen buraya cüsse muhabbeti yapıp kavga çıkarmaya geldiysen uğraştırma beni başka yerde yap bunu

kgzeli35

niye bu kadar eksilediniz bunu.Gerçekler acı mı geldi :D

Görüş Bildir