Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Hafta Yaşam Kalitenizi Bir Üst Seviyeye Çekecek Birbirinden Kullanışlı 15 Tavsiye

2.2bPAYLAŞIM

Tepkiler şimdiden belli: "Mutlaka deneyeceğim!" 

1. Tatile çıkmadan önce evinizi temizleyin. Evinize yorgun argın döndüğünüzde temiz bir evle karşılaşmak: Paha biçilemez!

2. Elektronik bir eşyanız ıslandıysa pirince yatırmayın. Saç kurutma makinesiyle kurutun.

3. Mezun olduktan sonra işsiz kalmaktan mı korkuyorsunuz? Fırsatınız varken tanışabildiğiniz kadar insanla tanışın. Network bazen her şeydir.

4. Bir hedefinizde başarısız mı oldunuz? Bir dahaki sefere tüm odağınızı hedefinize vermek yerine, hedeflediğiniz şeyin geçerli olduğu sistemi analiz edin ve buna yönelik çalışın.

5. Uzun süreli ilişkilerde taraflar birbirlerinin ufak tepkilerini kanıksayabilir ve görmezden gelebilirler. Bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız karşı tarafa sorun ve açık olun.

6. Hasta ziyareti yapacaksanız çiçekten daha işlevli şeyler götürmeyi deneyin.

7. Basit kararları dahi almakta zorlanıyorsanız şu soruyu sorun: 10 yıl sonra bir şey ifade edecek mi? Etmeyecekse yapın gitsin. Ne olduğu fark etmez.

8. Uzun ve resmi bir mail kaleme alıyorsanız kim olduğunuzu (tabii sizi tanımıyorsa) ve niyetinizi ilk cümlede özet biçimde ifade edin.

9. Bir konuda negatif görüşleriniz varsa bile pozitif biçimde ifade etmeye çalışın. İnsanların saygısını kazanacağınız gibi daha çok ciddiye alınırsınız.

10. Bir kağıda adınızı ve telefon numaranızı yazın ve cüzdanınıza koyun. Cüzdanınız olur da kaybolursa illa açgözlü birilerinin eline geçecek diye bir kural yok.

11. İştahınız çok yüksekse ve kolay kolay doymuyorsanız, yemekten önce bir büyük bardak su için.

12. Yaşlı insanlara gençliklerini sorun ve anlatmalarını isteyin.

13. Daha önce bulunmadığınız bir ortama girecekseniz ve nasıl giyineceğinize karar veremiyorsanız, mümkün olduğunca şık giyinin. En fazla ortamdaki en şık insan olursunuz.

14. Kahveniz ya da çayınız bardağında çok çabuk soğuyorsa, önce bardağı sıcak suyla doldurun ve ısınmasını bekleyin.

15. Yeni bir tarif denemeden önce, tarifin tamamını baştan sona okuyun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-balikcioglu

Süper zeka detected.

tuhafadam

yaşam kalitem düştü, yaşama sevincim soldu resmen.

maca_as

5-Her şeyi ama her şeyi... Ve böylelikle uzun ilişkilerden uzak durmuş olursunuz. Win Win yani. 6- Önerme tamam da Örnek? Taze serum falan? 7- 10 yıl sonra kim öle kim kala... 8- Olur o iş. 9- Önerme tamam da Örnek? "Bu kadar yağlı saçların birisine bu kadar yakışabileceğine inanmazdım." gibi mi? 10- Mümkünse bir boy bir portre ve bir de mayolu fotoğrafta ekleyelim lütfen 11- Mümkünse aç karnına soğuk su için ki mide krampları 3-4 gün sürsün. 12- Diyorsun? Ama facebookta zaten yapıyorlar o işi. (Görsellerle destekleyerek hemde) 13- Temiz ve sade giyinsek? Sonuçta millet şık olarak değil ukala/ilgi manyağı sanmasın bizi? 14- Bu konuda çaycınızdan tavsiye alın. (Arzum değil, kahvehanedeki çaycı amcadan) 15- Önce bi internetten falan sipariş verin de yapılmışı gelsin. Sonra kendin yapmayı dene. 16- Şöyle yapın böyle yapın diyen yapıcı konuşmalar bazen ciddi can sıkabilir. Öyle yapmayın siz emi. Sevgi saygı vs.. vs...

maca_as

1-Olur o iş 2-Özellikle notebook klavyesine yapın bu işlemi ki tüm tuşlar azıcık sıcakta erisin ve sıvı iyice içeri girsin, (Bilgisayarcılar para kazansın) 3-Network bazen sorunların babasıdır. bu tavsiyeyi sadece siz uygulamayacaksınız sonuç değil mi? İşin diğer tarafında İş arayan 300-500 kişi var bak. 4-Önerme tamam da Örnek?

aykanisa

yaşam kalitem +1

Görüş Bildir