Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Dünyada İşlerin Öyle Pek Düşündüğümüz Gibi Yürümediğini Gün Gibi Ortaya Koyan 15 Olay

2.3bPAYLAŞIM

Çünkü hayat daima şaşırtıcı olmayı başarır...

1. Kocasına kazı kazanların yalan dolan olduğunu ispat etmek için bir kazı kazan kartı alıp kazıyan kadın, 1 milyon dolar kazanmış.

2. Avustralya’da keşfedilen 20 bin yıllık fosilleşmiş ayak izleri gösteriyor ki, onu bırakan insan kum üzerinde yalın ayak biçimde modern olimpik koşucular seviyesinde koşabiliyordu.

3. 1871 yılında geçirdiği gemi kazasından sonra çok şiddetli bir travma yaşayan Ramon Artagaveytia’nın travmasını atlatması 40 yıl sürmüş. Bu 40 yılın ardından bindiği ilk gemiyse, Titanic olmuş.

4. Basketbolcu Pete Maravich 26 yaşındayken “10 yıl boyunca NBA’de oynayıp 40’ımda kalpten gitmek istemiyorum” demiş. Maravich gerçekten 10 yıllık NBA kariyerinin ardından 40 yaşındayken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

5. Neden deniz suyuyla susuzluğumuzu gideremiyoruz? Şöyle...

Böbreklerimiz en fazla %2’si tuzdan oluşan sudan idrar yapabiliyor. Deniz suyunda ise bu oran %3. O yüzden deniz suyu içildiğinde böbrekler bu suyu işleyemiyor ve vücuttaki mevcut suyu kullanmaya başlıyor. Nihayetinde daha çok susuzluğa sebep oluyor.

6. Doktora öğrencileri diğer insanların iki katı psikiyatrik rahatsızlık semptomları taşıyor.

7. İkinci Dünya Savaşı’nda bir çikolata firması öyle tatsız bir çikolata üretti ki, askerler yalnızca onu gerçekten acıktıklarında yiyebildiler. Zaten amaçlanan da buydu.

8. Tüylü lamalar yalnızlıktan ölebilir. O yüzden onu almak isteyenler eşiyle birlikte almak zorunda.

i.pinimg.com

9. ABD Başkanı Thomas Jefferson, bir resepsiyon yemeğini oruç tutan Tunus Büyükelçisi için iftar vaktine kadar bekletmiş.

10. Hollanda kralı 21 yıldır ‘rahatlatıcı hobi olarak’ KLM havayollarında farklı bir kimlikle pilotluk yapıyor.

11. Bir Game of Thrones bölümünün bütçesiyle bir Friends bölümünün bütçesi aynı. 10 milyon dolar.

12. Çin’de geçtiğimiz yüzyıla kadar senede 100 milyondan fazla köpekbalığı, yüzgeci yüzünden katlediliyordu. Basketbolcu Yao Ming’in yürüttüğü kampanya sayesinde bu sayı %85 oranında azaldı.

13. Japonya’da imza yerine herkesin yanında taşıdığı, özel desenlere sahip hanko adında bir damga kullanılıyor.

14. Eminem’in annesi, şarkı sözlerinde kendisini uygunsuzca geçirdiği için oğluna 11 milyon dolarlık bir tazminat davası açmış. İlk görüşmenin ardından 25.000 dolara anlaşmışlar, 23,354 dolarını avukat almış.

15. Karıncalar yeryüzündeki hayvan biyokütlesinin %15’ini oluşturuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
stajyerevhanimi

Bana lama alın hemde iki tane lütfen ♥panda da olur ♥

akustik-kadin

Ne zamandır tüylü lama alayım diyordum. Demek ki iki tane almak lazımmış.

pekala

Eminemin annesi, şarkı sözlerinde kendisini uygunsuzca geçirdiği için oğluna 11 milyon dolarlık bir tazminat davası açmış. İlk görüşmenin ardından 25.000 dolara anlaşmışlar, 23,354 dolarını avukat almış.ŞAKA GİBİ OLAY NERESİNDEN TUTSAN ELİNDE KALIYOR

kusursuzlugunkusuru

#10 Hollanda kralı yüzümü gülümsettin :))

hastalik-hastasi

#8 tiplere bak ya lan

Görüş Bildir