Görüş Bildir
Haberler
Bingöl'deki Terör Saldırısında Yaralanan Emniyet Müdürü Taburcu Edildi

Bingöl'deki Terör Saldırısında Yaralanan Emniyet Müdürü Taburcu Edildi

ATKN
17.11.2014 - 14:00
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bingöl'deki saldırıda yaralanan İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, tedavi gördüğü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinden taburcu edildi.

Genel sağlık durumu iyi olan Ürker'in fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisi, Gülhane Askeri Tıp Akademisine (GATA) bağlı TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde devam edecek.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ürker'in tedavi sürecinin yaklaşık bir ayı geçtiğini ve önemli bir aşamaya gelindiğini söyledi.

Ürker'e olaydan hemen sonra Bingöl'de yapılan tıbbi müdahalenin çok başarılı olduğunu ve tam teşekküllü bir ambulans uçakla Ankara'ya getirildiğini belirten Zengin, 'Kendisi geldiğinde koma hali söz konusuydu. Önce solunum cihazından ayrıldı, sonra yoğun bakımdan çıkartıldı. Adım adım iyileşme oldu' dedi.

Zengin, söz konusu saldırıda Ürker'in omuriliğinin hasar gördüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

'İncelemelerde omurilikte kalıcı bir hasarın olmadığını tespit ettik, ama bir etkilenme söz konusuydu. Etkilenmenin de neden olduğu vücudun alt yarısında duyu ve hareket kaybı vardı. Ancak, kalıcı hasar olmadığı için bu durumun düzeleceğini öngördük. Aradan geçen bir aylık süre bizi haklı çıkardı ve duyu tamamen geri geldi. Hareket kabiliyeti ve motor kuvvet de adım adım iyileşiyor.

İnşallah, bu iyileşme süreci devam edecek ve tam bir iyileşmeyi göreceğiz. Hekim arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda emniyet müdürümüzün, mesleğine dönmesini bekliyoruz. Mesleğini tüm unsurlarıyla yerine getirebilecek bir gelişmeyi, tıbbi olarak öngörüyoruz.'

Tedavi sürecinde nöroloji, beyin cerrahisi, nefroloji, göğüs cerrahisi, plastik cerrahisi olmak üzere yaklaşık on ayrı branşın yer aldığının altını çizen Zengin, 'Bu aşamadan sonra rehabilitasyon ön plana çıkmış durumda. Türkiye'nin referans merkezlerinden biri olan GATA'ya bağlı rehabilitasyon merkezinde tedavi devam edecek' diye konuştu.

Zengin, ilk olarak Bingöl'de cerrahi müdahaleler yapılan Ürker'e, Ankara'da iki ağır operasyon geçirdiğini anlattı. Ürker'in sağlığına kavuşmasında omurilikte tam hasar oluşmamasının önemli bir etken olduğuna dikkati çekerek, 'Omurgada kırıklar vardı ama bütünlük bozulmamıştı' dedi.

Bingöl Emniyet Müdürü Ürker de AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu, tedavisinin bir süre daha devam edeceğini belirterek, bir an önce görevinin başına geçmek istediğini bildirdi.

Saldırıda emniyet teşkilatından iki kişi şehit olmuştu

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu, 9 Ekim'de izinsiz gösteri sırasında hasar gören iş yerlerini gezdikleri sırada teröristlerin saldırısına uğramıştı. Saldırıda Şahin olay yerinde, Hatipoğlu kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesinde şehit olmuştu.

Saldırganların yakalanması için gerçekleştirilen operasyonda 4 terörist ölü ele geçirilmişti. Teröristlerin kullandığı araçta Erhan Ş'nin kimliği bulunmuş, ailesi teşhis için çağrılan ailesi, operasyonda ölü ele geçirilenler arasında çocuklarının bulunmadığını bildirmişti.

Bingöl'deki saldırıyla ilgili gözaltına alınan 10 kişiden Ali K, Umut Savaş K. ve Erhan Ş. tutuklanmıştı.

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/421852--bin...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın