Beyninizin Her Bir Hücresini Çılgıncasına Çalıştıracak, Devrim Niteliğinde 18 Bilgi

908PAYLAŞIM

Sonsuz bir aydınlanma döngüsüne hazır mısınız?

1. Her yıl, yaklaşık 40.000 Amerikalı tuvaletler yüzünden yaralanmaktadır.

2. Nicolas Cage bir keresinde evcil bir ahtapot satın aldı, çünkü ahtapotun oyunculuğuna yardımcı olabileceğine inanıyordu.

3. Homoseksüellik, 70'li yıllarda İsveç'te bir hastalık olarak görülüyordu. İsveçliler, iş yerinden kendilerini "eşcinsel gibi hissettiklerini" söyleyerek izin alabiliyorlardı.

4. Sağlıklı bir erkekte, dünyadaki bütün kadınları hamile bırakabilecek kadar sperm vardır.

5. Vatikan, kişi başına ortalama 74 litre şarap tüketimi ile yılda en fazla şarap içen ülkedir.

6. İnsan beyni, pozitif olanlardan daha çok negatif anıları hatırlar. Bunun nedeni, beynin bir savunma mekanizması olarak kurduğu olumsuzluk eğilimidir.

7. 1993'te, tüm San Francisco halkı, bir polis memurunun devriye gezerken yanında vantrilok kuklası Brendan O’Smarty'yi taşımasına izin verilip verilmeyeceğine dair karar verdi. İzin verildi.

8. Ölümünden sonra, Napoléon Bonaparte’ın penisi otopsi sırasında vücudundan çıkarıldı, müzede sergilendi ve 1970'lerde yaklaşık 2700 dolara satıldı.

9. 1907’de Kellogg’s mısır gevreğine yönelik ilginç bir reklam kampanyası düzenlenmişti. Eğer bir kadın bakkala göz kırparsa, bakkal ona ücretsiz bir kutu mısır gevreği veriyordu.

10. Yapılan çalışmalar, erkeklerin aslında kadınlara göre ayrılık sonrası daha fazla duygusal acı yaşadığını gösteriyor.

11. Vatikan Bankası, dünya genelinde ATM kullanıcılarının işlemleri Latince yapabilmelerini sağlayan tek bankadır.

12. Antik Roma'da erkekler, mahkemeye çıkarıldıkları zaman doğru ifade verdiklerine dair testislerinin üzerine yemin ederlerdi.

13. Direksiyona yakın oturmak zorunda kalan kısa boylu kadın ve erkek sürücülerin, hava yastığı yüzünden boğularak ölmesi muhtemeldir.

14. Güneş gözlükleri, insanların daha çekici görünmesini sağlar çünkü yumuşak hatlı bir yüzde keskin bir kemik yapısının olduğu izlenimini verir.

15. Bazı insanlar, yiyecekleri düşünürken aynı seks sırasında olduğu gibi uyarılma hissi yaşarlar.

16. Tek yumurta ikizlerinin çocukları, yasal anlamda birinci kuşaktan kuzen olsalar da genetik anlamda birbirlerinin üvey (yarı) kardeşleridir.

17. Okurken, insanlar bilinçli olarak kurgusal karakterlerin öz niteliklerini kendilerininmiş gibi ele almaya eğilimlidirler. Bu fenomene "deneyim-alma" adı verilir.

18. Yönetmen David Ayer, "Suicide Squad" filminin karanlık ve yoğun doğası yüzünden oyuncu kadrosunun negatif yönde etkilenmemesi için bir terapist tutmuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hangimizsevmedik

Sağlıklı bir erkek bir boşalmada 200 milyon kadar sperm boşaltır. Ancak kadının döl yoluna sadece birkaç sperm ulaşır. Editör düzelt google araması yapmak da mı zor!!!

cem-kutal

bu tarz iceriklerde, kaynak belirtmek gerekiyor. Sadece guven acisindan degil, ayni zamanda detayli bir arastirmaya da imkan saglamasi icin.

ghost-ae

" Okurken, insanlar bilinçli olarak kurgusal karakterlerin öz niteliklerini kendilerininmiş gibi ele almaya eğilimlidirler. Bu fenomene "deneyim-alma" adı verilir" Bu yüzden kitap okumaya bayılıyorum..En uç deneyimleri,kişilikleri hissedebiliyor insan.Bu sebeple zeka gelişimi,empati ve anlamlandırma yetenekleri üzerinde muazzam bir etkisi var.

lorlen

18= Adamlardaki işe saygı ve hassasiyet.

Görüş Bildir