Görüş Bildir
Haberler
Belediye Başkanından Camideki Görüntülerle İlgili Açıklama

Belediye Başkanından Camideki Görüntülerle İlgili Açıklama

ATKN
18.11.2014 - 16:10

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, CHP tarafından ileri sürülen 'Camide siyaset yapıldı' iddiasına 'Ben bu etkinliğe misafir olarak katıldım ve siyasi konuşma yapmadım. CHP’nin bu iftirasına karşın yasal hakkımızı kullanacağız’' dedi.

Geçtiğimiz Cuma günü Talas ilçesinde ilçe müftülüğünün düzenlediği Aşure etkinliğinde camiye konulan kürsüden yaptığı konuşmanın siyasi bir içeriği olmadığını, bu durumun medyaya farklı yansıtıldığı ve CHP Kayseri il ve Talas ilçe başkanlıklarının açıklamalarını iftira, provokasyon ve polemik olarak nitelendiren Ak Partili Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 'Cami içinde masa ve kürsü konulması Müftülükçe diğer etkinliklerde de uygulanmaktadır. Ben müftülüğün etkinliğine misafir olarak katıldım.

Ne aşure, ne masa ne de sandalyeyle ilgili bir tasarrufumuz ve katkımız olmamıştır. Selamlama konuşmama gelince ülkenin birliği ve beraberliğini vurgulayıp, annelere ülkemiz için iyi evlatlar yetiştirmeleri tarzında oldu. Kısa bir süre önce belediye başkanı seçildim. Akademik bir kariyerim var. Bugüne dek siyasi bir söylemde bulunmadım. MHP’lisi, CHP’lisiyle birlikte ilçemize, ülkemize hizmet yapmaya çalışıyoruz. CHP Kayseri il başkanının bize karşı ithamlarını doğru bulmuyorum. Bunlar iftira, polemik ve provokasyondur.

Camiye gitmemde hiçbir sakınca olamaz. İftiralara karşı yasal hakkımızı kullanacağız. İstanbul’da internet sitelerine giren CHP’nin mevlidinde de sandalyeye oturmuş kişileri görürsünüz. Vicdanen rahatım. Utanacaklarsa, bu ithamı yapanlar , iftira edenler utansın' şeklinde konuştu.

Palancıoğlu, basın toplantısında gazetecilerin, vatandaşların yerdeki halı üzerinde otururken, kendisinin ve müftü ile din görevlilerinin neden sandalyede oturdukları yolundaki soruya da 'Ben, dediğim gibi misafirdim. Düzenlemeyi Müftülük yapmıştı. Yerde oturmak elbette daha şık olurdu. Ama ,biz misafirdik. Gösterilen yere oturduk' diye sözlerini tamamladı.

DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/talas-belediye-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam