Görüş Bildir
Haberler
Başbakan Yardımcısı Akdoğan: 'Türkiye Ne Zaman Ayağa Kalksa Aşağı Çekmeye Çalışıyorlar'

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: 'Türkiye Ne Zaman Ayağa Kalksa Aşağı Çekmeye Çalışıyorlar'

Caner
23.10.2014 - 22:24
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye Ne Zaman Ayağa Kalksa Aşağı Çekmeye Çalışıyorlar

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, 'Türkiye ne zaman ayağa kalksa, koşmaya başlasa, birileri paçasından tutup aşağı çekmeye çalışıyor' dedi.

ANKARA

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 'Türkiye ne zaman ayağa kalksa, doğrulsa, koşmaya başlasa, uçak 'take off' pozisyonuna geçse, birileri paçasından tutup, aşağı çekmeye çalışıyor' dedi.

Akdoğan, partisinin Gölbaşı İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, ilçe teşkilatının genel seçimlerde, ardından yerel seçimlerde coşkuyla çalıştığını ve belediyeyi AK Parti'ye tekrar kazandırdığını belirtti.

Bununla işin bitmediğini, başarı grafiği yükseltilerek yola devam edilmesi gerektiğini kaydeden Akdoğan, bunun için de teşkilat ve belediye uyumunun çok önemli olduğunu anlattı. Genelde, kaybettikleri belediyeleri tekrar almanın kolay olmadığını ifade eden Akdoğan, ancak partisinin Gölbaşı teşkilatının çok özverili çalıştığını, inandığını ve sonuçta partisinin belediyeyi kazandığını söyledi.

Siyasetin mücadele ve fedakarlık işi olduğunu vurgulayan Akdoğan, siyaset için millete hizmet davasına gönül vermek, inanmak, dertlenmek gerektiğini dile getirdi. Akdoğan, şöyle devam etti:

'İşte bu yolun yolcuları olarak bizler, her birimiz, AK Parti davasının, bu büyük siyasi hareketin neferleri, omuz omuza, bu mücadeleyi veriyoruz. 13 yıldır çok büyük zorluklar karşımıza çıktı. Sadece millete hizmet etmenin zorluğu değil, yatırım yapmanın, hizmet götürmenin zorluğu değil, büyük sıkıntılar önümüze çıktı. Birçok hükümetlerin onlarca yıldır başına gelemeyen, gelmeyecek olan zorluklar bir dönemde AK Parti'nin, hepsi birden toptan AK Parti'nin karşısına çıktı. Çetelerle, mafyayla, karanlık odaklarla, vesayetçi odaklarla mücadele ettik. Hem millete hizmet götürmenin çabası içindeydik, hem de karanlık odaklarla mücadele etmenin. Hem yerli, hem yabancı; hem lokal, hem küresel, bütün bu oyunları boza boza AK Parti bir yere kadar geldi. Bundan sonra da AK Parti camiasının neferi olarak, bu hizmete gönül vermiş insanlar olarak, yeni Türkiye'yi hep beraber inşa etmek durumundayız.'

Akdoğan, önlerinde çok büyük hedefler bulunduğunu ifade ederek, 'Siyasi hareketimizin lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koymuş olduğu 2023 hedeflerine ulaşmak durumundayız. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun hem kongrede, hem daha sonrasında yaptığı konuşmalar, bu vizyona hükümetimizin tam anlamıyla sahip çıktığını ortaya koyuyor' diye konuştu.

Partisinin son dönemde çok büyük işler başardığını vurgulayan Akdoğan, geçen yıl dev projelerin hayata geçirildiğini söyledi. Cumhuriyet tarihinde yapılmayan, milyarlarca dolarlık dev yatırımları yaptıklarını, arkasından Gezi olaylarının patlak verdiğini anlatan Akdoğan, Eylül 2013'te dev bir reform paketi açıkladıklarını, hemen arkasından 17 Aralık operasyonlarının geldiğini ifade etti.

Akdoğan, 'Türkiye ne zaman ayağa kalksa, doğrulsa, koşmaya başlasa, uçak 'take off' pozisyonuna geçse, birileri paçasından tutup, aşağı çekmeye çalışıyor' dedi.

Yalçın Akdoğan, siyasetin mücadele olduğunu ve bu mücadeleyi birlikte fedakarlık ve azimle verdiklerini belirterek, 'bunun menfaat için, rant için yapılabilecek, çekilebilecek bir kahır olmadığını' söyledi.

Partisinde genel başkan değişimi yapıldığını, bunun üzerinde çok oyunlar kurulduğunu söyleyen Akdoğan, önce Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olmasının nasıl engellenmesi, aday olduktan sonra ise seçilmemesi için çalışıldığını ifade etti. Erdoğan cumhurbaşkanı seçildikten sonra da AK Parti genel başkanlığı sürecinde sıkıntı yaşansın istendiğini dile getiren Akdoğan, genel başkan seçildikten sonra ise hükümet kurulma sürecinde türlü oyunların devreye konduğunu anlattı.

Ancak bunların hepsini geride bıraktıklarını anlatan Akdoğan, şöyle konuştu:

'Bu sürecin başarıyla yürütülmesi, tamamlanması, ileride tarih bunu yazacak, büyük bir başarıdır. Bu başarıda her birinizin duruşu, ahlaki duruşu, katkısı, desteği, ilkeli tavrı rol oynamıştır. AK Parti ailesi, camiası gerçekten çok büyük bir ahlaki duruş sergilemiştir. Bu süreçleri, daha önceki partilerin başaramadığını AK Parti başarmıştır. Bu aynı zamanda Tayyip Erdoğan'ın liderlik başarısıdır. Yani, daha sonraki süreci planlayabilmek, sorunsuz bu sürecin geçmesini sağlamak da aynı zamanda bir liderlik başarısıdır. Tayyip Erdoğan bunu da başarmıştır. Yani sadece görevinde tabuları yıkmamıştır, ezberleri bozmamıştır, yaptığı hizmetlerle tarihe geçmemiştir, reformlarla, sessiz devrim diye nitelenen reformlarla bütün dünyada Türkiye'nin itibarını yükselten bir imaj oluşturmamıştır, aynı zamanda partisini kurumsallaştırmıştır. Siyasi hareketinin bu büyük dönüşümü, başarıyla gerçekleştirmesini sağlamıştır.'

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/manset/409361...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın