Başbakan Erdoğan, Aygün'den 25 Bin Lira Tazminat Kazandı

 > 
57PAYLAŞIM

Başbakan Erdoğan, Aygün'den 25 Bin Lira Tazminat Kazandı

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olayları sırasında Twitter'dan kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle açtığı davada CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'den 25 bin lira manevi tazminat kazandı.

ANKARA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı olayları sırasında Twitter'dan kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle açtığı davada CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'den 25 bin lira manevi tazminat kazandı.

Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ve Aygün'ün avukatı İnan Yılmaz katıldı.

Avukat Cemaloğlu, uzlaşma taleplerinin bulunmadığını belirterek, manevi tazminata hükmedilmesini istedi.

Avukat Yılmaz da uzlaşmayı istemediklerini ifade etti ve tazminat talebinin reddini istedi.

Hakim İsmail Ulukul, beyanları dinledikten sonra davayı kısmen kabul ederek, Aygün'ün, Erdoğan'a 25 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdiğini açıkladı.

Dava dilekçesinde, Aygün'ün, Twitter hesabından Gezi Parkı eylemlerine destek olan bazı protestocuların 2 Haziran 2013'teki yürüyüşlerini ve sözlerini paylaştığını beyan ederek, kamuoyuna aktardığı ifade edildi.

"Aygün'ün, milletvekili olarak taşıdığı sorumluluğa ve statüsüne uygun şekilde davranmayıp provokasyonlar ve kışkırtmalar sonucu meydana gelmiş bir kalabalıktaki kendini bilmez bazı kişilerin sözlerini sosyal medyadaki sayfasına taşımasının, açıktan bu beyanı desteklediğini gösterdiği" savunulan dilekçede, Aygün'ün Twitter'dan yazdığı mesaja yer verildi ve bu yolla Aygün'ün "doğrudan, Başbakan Erdoğan'a küfür ettiği" belirtilmişti.

AA

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir