Cüneyt Özdemir'den Başbakan'a Jet Yanıt

 > -

Hedefi Olmayanlara Kalem Vermişsiniz

Hedefi Olmayanlara Kalem Vermişsiniz

AK Parti Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2013 yılının ilk yarısında, muhtemelen nisan ayında Türkiye'nin IMF'ye borcunun sıfırlanmış olacağını belirterek, ''Şimdi artık IMF ile farklı bir borçlanma yapısını inşa ediyor, IMF'den borç alan ülke değil, IMF'ye borç veren ülke konumuna yükseliyoruz'' dedi.

Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın WOW Otel'de düzenlediği iftarda yaptığı konuşmada, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları Kadınlar 1.500 metre finalinde altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin, gümüş madalya kazanan Gamze Bulut, tekvandoda gümüş madalya kazanan Nur Tatar'ı kutlayarak, önceki gün tekvando erkekler 68 kilo finalinde şampiyon olarak Türkiye'ye altın madalya kazandıran Servet Tazegül ile, ondan önce güreşte bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp'e başarılarının devamını diledi.

Birkaç gün içinde IMF'ye yeni bir dilim ödeme daha gerçekleştirileceğini anlatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Borcumuzun 400 milyon dolar kadarını daha ödeyecek ve toplam borcu 1,3 milyar dolara çekeceğiz. 2013 yılının ilk yarısında, muhtemelen nisan ayında da artık Türkiye'nin IMF'ye borcu sıfırlanmış olacak. Şimdi artık IMF ile farklı bir borçlanma yapısını inşa ediyoruz. IMF'den borç alan ülke değil, (zaten ortağıyız biliyorsunuz IMF'nin 1,1 ile) IMF'ye borç veren ülke konumuna yükseliyoruz. Türkiye, teknik konularda mutabakatın sağlanmasının ardından, IMF'ye Meksika'da söz verdik 5 milyar dolara kadar borç verebilecek, bunun da görüşmeleri şu anda devam ediyor.''

Şimdi çıkmış birileri köşesinde yazıyor...-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Myanmar'a gidişinin bazı köşe yazarlarınca eleştirildiğini belirterek, ''Ben buradan o medya patronuna 'yazıklar olsun' diyorum. Bu adamları köşe yazarı olarak nasıl tutuyorsunuz. Bu tür hedefi olmayan, bu tür aşkı, heyecanı olmayan insanların eline kalem vermişsin, köşe teslim etmişsin'' dedi.

Myanmar'ın çok anlamlı bir yer olduğunu ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Şehitlerimizin gittiği, şehitlerimizin defnedildiği bir yer Myanmar. Biz, oralara gitmekle mükellefiz, biz buna zorunluyuz, bundan sorumluyuz. Birinci Dünya Savaşı'nın ardından, bizim yüzlerce, binlerce kardeşimiz esir olarak Myanmar'a götürüldü ve birçoğu orada şehit olarak Myanmar topraklarına defnedildi. Şu anda bizim orada bir şehitliğimiz var ve inşallah TİKA eliyle bu şehitliğimizi de ihya ediyoruz, edeceğiz.

''Çok bayat bir senaryo''-

Bunun çok bayat bir senaryo olduğuna işaret eden Erdoğan, 30 yıl boyunca terörün, Türkiye'de siyaseti şekillendirme gayesi içinde olduğunu ve bunu da geçmişte kısmen başardığını bildirdi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

''Terör, hükümetleri yıpratmak için bir araç olarak kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor bu ülkede. Bugün de terörü bu şekilde, siyaseti dizayn etmek, hükümeti yıpratmak için bir araç olarak kullanmak isteyenler var. Ne yazık ki, geçmişte muhalefet partileri bu tuzağa nasıl düştülerse, bugün de aynı şekilde düşüyorlar. İspanya'ya bakıyorsunuz, İngiltere'ye bakıyorsunuz, orada muhalefet partilerinin terör örgütlerine karşı iktidarla birlikte hareket ettiklerine şahit oluyorsunuz. Biz de ise tam aksine. Biz de muhalefet, 'terör örgütüne nasıl destek olurum?' gayreti içerisinde. Ana muhalefet partisi CHP'nin, 14 Ağustos'ta Meclis'i olağanüstü toplama girişimi tam bir basiretsizlik örneği olduğu kadar, aynı zamanda teröre de teslimiyettir. Hiçbir konuda hiçbir politikası olmayan CHP, böyle anlık tepkiler vererek terörün ekmeğine yağ sürmektedir.''

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'dan CHP ve medyaya sert sözler

Başbakan'dan CHP ve medyaya sert sözler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftarda muhalefeti ve medyayı eleştirdi.

Başbakan Erdoğan, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları Kadınlar 1.500 metre finalinde altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin, gümüş madalya kazanan Gamze Bulut, tekvandoda gümüş madalya kazanan Nur Tatar'ı kutlayarak, önceki gün tekvando erkekler 68 kilo finalinde şampiyon olarak Türkiye'ye altın madalya kazandıran Servet Tazegül ile, ondan önce güreşte bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp'e başarılarının devamını diledi. Bronz müsabakasına çıkacak Bahri Tanrıkulu'nu da kutlayan Erdoğan, kadınlar 800 metre seçmelerinde sakatlanmasına rağmen vazgeçmeyen, yarışı sancılar içinde tamamlayan Merve Aydın'ı da azminden dolayı tebrik edip, acil şifalar temennisinde bulundu. Erdoğan, iftara katılan sanatçı İbrahim Tatlıses ile eşine de “hoş geldiniz” dedi.

IMF'ye borç veren ülke konumuna yükseliyoruz”

Önemli bir müjdeyi paylaşmak istediğini dile getiren Erdoğan, “Merkez Bankamızın en son döviz rezervleri açıklandı ve yeni rakamlarla tarihimizin yeni ve çok yüksek bir rekorunu elde ettik. Yıl sonu itibarıyla 100 milyar dolar hesabını yaparken, 2002 yılında, biz göreve geldiğimizde 27,5 milyar dolar olan Merkez Bankası rezervlerimiz, şu an itibarıyla 103 milyar 114 milyon dolara ulaştı. Bu, Türkiye'nin gücünü, Türkiye ekonomisinin gücünü ve krizlere karşı dayanıklılığını ifade eden rekorun da ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Görevi devraldıklarında Türkiye'nin Uluslararası Para Fonu'na (IMF) olan borcunun 23,5 milyar dolar seviyesinde olduğunu ifade eden Erdoğan, bu borcun bugün itibarıyla 1,7 milyar dolara indiğini söyledi. Birkaç gün içinde IMF'ye yeni bir dilim ödeme daha gerçekleştirileceğini anlatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Borcumuzun 400 milyon dolar kadarını daha ödeyecek ve toplam borcu 1,3 milyar dolara çekeceğiz. 2013 yılının ilk yarısında, muhtemelen nisan ayında da artık Türkiye'nin IMF'ye borcu sıfırlanmış olacak. Şimdi artık IMF ile farklı bir borçlanma yapısını inşa ediyoruz. IMF'den borç alan ülke değil, (zaten ortağıyız biliyorsunuz IMF'nin 1,1 ile) IMF'ye borç veren ülke konumuna yükseliyoruz. Türkiye, teknik konularda mutabakatın sağlanmasının ardından, IMF'ye Meksika'da söz verdik 5 milyar dolara kadar borç verebilecek, bunun da görüşmeleri şu anda devam ediyor.”

"Hangi saikle yapıldığını biliyoruz"

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu örgüt, benim Kürt kardeşlerimin haklarını savunan bir örgüt asla değildir, benim Kürt kardeşlerimi temsil eden bir örgüt hiç değildir. Bu terör örgütünün, benim Kürt kardeşimle en küçük bir ortak paydası yoktur. Ramazan ayında, böyle mübarek bir ayda kan dökenlerin, kalleşçe, namertçe, alçakça saldıranların, benim Kürt kardeşimle hiçbir ortak yanı yoktur ve olamaz. Biz bu saldırıların hangi saikle yapıldığını çok iyi biliyoruz. Biz, bu saldırılardaki zamanlamayı, bu saldırılardaki asıl hedefi, asıl gayeyi çok iyi biliyoruz. En önemlisi de biz, bu saldırıların arkasında kimlerin olduğunu, terör örgütünü kimlerin kışkırttığını, terör örgütünün kimlere taşeronluk yaptığını da biliyoruz. Başta Şemdinli olmak üzere, terör örgütünün yaptığı bu saldırılar, terör örgütünün kendisini bitirdiği, intihar ettiği saldırılardır. Terör örgütü, bu saldırılarla, kimlerin değirmenine su taşıdığını, hangi karanlık odaklara, hangi Türkiye düşmanı çevrelere piyonluk yaptığını çok net olarak ortaya koymuştur. Bu saldırılar karşısında asla geri adım atmayacağız. Terörün, Türkiye Büyük Millet Meclisi içinde, hem de Ana Muhalefet Partisi nezdinde Türkiye'de siyaseti şekillendirmesine asla izin vermeyeceğiz.”

“Çok bayat bir senaryo”

Bunun çok bayat bir senaryo olduğuna işaret eden Erdoğan, 30 yıl boyunca terörün, Türkiye'de siyaseti şekillendirme gayesi içinde olduğunu ve bunu da geçmişte kısmen başardığını bildirdi. Erdoğan, şöyle devam etti:

“Terör, hükümetleri yıpratmak için bir araç olarak kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor bu ülkede. Bugün de terörü bu şekilde, siyaseti dizayn etmek, hükümeti yıpratmak için bir araç olarak kullanmak isteyenler var. Ne yazık ki, geçmişte muhalefet partileri bu tuzağa nasıl düştülerse, bugün de aynı şekilde düşüyorlar. İspanya'ya bakıyorsunuz, İngiltere'ye bakıyorsunuz, orada muhalefet partilerinin terör örgütlerine karşı iktidarla birlikte hareket ettiklerine şahit oluyorsunuz. Biz de ise tam aksine. Biz de muhalefet, 'terör örgütüne nasıl destek olurum?' gayreti içerisinde. Ana muhalefet partisi CHP'nin, 14 Ağustos'ta Meclis'i olağanüstü toplama girişimi tam bir basiretsizlik örneği olduğu kadar, aynı zamanda teröre de teslimiyettir. Hiçbir konuda hiçbir politikası olmayan CHP, böyle anlık tepkiler vererek terörün ekmeğine yağ sürmektedir.”

"O medya patronlarına yazıklar olsun"

Haberin Tamamı İçin:

"Bir Metrekare Bile Vermeyiz"

"Bir Metrekare Bile Vermeyiz"

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın WOW Otel'de düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde çarpıcı açıklamalarda bulundu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın geleneksel iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, "Türkiye'de, başını CHP ve ona yakın medyanın çektiği bu kampanya asla kendisine taraftar bulamayacaktır. Bu millet her türlü oyunu bozar ve bu oyunu, bu oyunları da inşallah alt üst edecek. Hiç kimsenin Türkiye üzerinde operasyon yapmasına, ameliyat yapmasına müsaade etmeyeceğiz, müsamaha göstermeyeceğiz.. Biz ülkemizin bir metrekare toprağını dahi bu bölücü terör örgütü mensuplarına asla terk etmeyiz. Bunu böyle bilin" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Part) İstanbul İl Başkanlığı'nın geleneksel iftar programı Yeşilköy'deki WOW Otel'de gerçekleşti. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yemeğe eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile katıldı. İki bin 700 kişinin katıldığı yemeğin onur konuğu Makedonya Cumhuriyet Cumhurbaşkanı Gjeorge Ivanov ve eşi Maja Ivanov oldu. Yemeğe katılan diğer isimler arasında Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Fener Rum Patriği Bartholomeos ile Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan, spor dünyasının ünlü isimlerinden Rıdvan Dilmen, Hakan Şükür, Adnan Polat, Yıldırım Demirören, Ferit Şahenk, iş adamları Ahmet Çalık, Süreyya Ciliv, Başaran Ulusoy, Sadettin Saran ile İbrahim Tatlıses ve Metin Şentürk'ün de aralarında bulunduğu sanatçılar da yer aldı. Medya dünyasından yönetici isimlerinde hazır bulunduğu iftar yemeğine Ciner Medya Grup Başkanı Mehmet Kenan Tekdağ, Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Ajans Habertürk (AHT) Genel Müdürü Ramazan Kurnaz da katıldı.

TATLISES'E KÜRSÜDEN SELAM
Başbakan Erdoğan, geceye eşi Ayşegül Yıldız ile birlikte katılan şarkıcı İbrahim Tatlıses'i konuşmasının başında selamladı. Konuşmasında ayrıca, Londa 2012 Olimpiyatları'nda madalya alan sporcuları tebrik eden Erdoğan, kadınlar 800 metre seçmelerinde sakatlanmasına rağmen vazgeçmediği yarışı sancılar içinde tamamlayan Merve Aydın'ı da azminden dolayı kutladı ve acil şifalar temennisinde bulundu. Başbakan Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

O MEDYA PATRONUNA YAZIKLAR OLSUN
"Myanmar çok anlamlı bir yer. Şehitlerimizin defnedildiği bir yer biz oralara gitmekle mükellefiz. O bizim için bir hedeftir. Biz buna zorunluyuz, biz buna sorumluyuz. Birinci Dünya Savaşı'nın ardından, bizim yüzlerce kardeşimiz esir olarak Myanmar'a götürüldü ve birçoğu orada şehit olarak Myanmar topraklarına defnedildi. Oradaki şehitliğimi TİKA eliyle ihya edeceğiz. Birileri köşesinde yazıyor. Dışişleri bakanının Myanmar'da ne işi var? Başbakanın hanımının, kızının gidişini anlıyorum da bakan niye gidiyor. Ben buradan o medya patronuna yazıklar olsun diyorum. Bu adamları köşe yazarı olarak nasıl tutuyorsun. Yani bu tür hedefi olmayan, aşkı, heyecanı olmayan insanlardan, eline kalem vermişsin köşe teslim etmişsin ne olur? Bunlar bu millete yabancı, bu milletin tarihine yabancı. Bu milletin derdiyle dertlenen kalemler değil bunlar. Şehitlerimizin gittiği yerlere gittiğimiz gibi, biz, kardeşlerimizin, dostlarımızın, ihtiyaç sahiplerinin bulunduğu her yere de gideriz, gideceğiz.

KÜRT KARDEŞİMLE ORTAK PAYDASI YOK
Ramazan ayında içimizi acıtan bir başka hadise de yaşadığımız terör saldırıları oldu. Doğu ve Güneydoğu'daki il ve ilçelerimizle birlikte, önceki gün İzmir Foça'da terör bir kez daha kalleşçe saldırarak 1 askerimizi şehit etti. Bir kere burada şunu bir kez daha ifade etmekte fayda görüyorum. Terör örgütü, bu son saldırılarıyla şunu çok net olarak ortaya koymuştur. Bu eli kanlı örgütün, benim Kürt kardeşlerimle hiç ama hiç alakası yoktur. Bu örgüt, benim Kürt kardeşlerimin haklarını savunan bir örgüt asla değildir, benim Kürt kardeşlerimi temsil eden bir örgüt hiç değildir. Bu terör örgütünün, benim Kürt kardeşimle en küçük bir ortak paydası yoktur.

ASIL HEDEFİ ASIL GAYEYİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ
Ramazan ayında, böyle mübarek bir ayda kan dökenlerin, kalleşçe, namertçe, alçakça saldıranların benim Kürt kardeşimle hiçbir ortak yanı yoktur, olamaz. Biz bu saldırıların hangi saikle yapıldığını çok iyi biliyoruz. Biz, bu saldırılardaki zamanlamayı, bu saldırılardaki asıl hedefi, asıl gayeyi çok iyi biliyoruz. En önemlisi de biz, bu saldırıların arkasında kimlerin olduğunu, terör örgütünü kimlerin kışkırttığını, terör örgütünün kimlere taşeronluk yaptığını da biliyoruz.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KENDİSİNİ BİTİRDİĞİ SALDIRILARDIR
Başta Şemdinli olmak üzere, terör örgütünün yaptığı bu saldırılar, terör örgütünün kendisini bitirdiği, intihar ettiği saldırılardır. Terör örgütü, bu saldırılarla, kimlerin değirmenine su taşıdığını, hangi karanlık odaklara, hangi Türkiye düşmanı çevrelere piyonluk yaptığını çok net olarak ortayla koymuştur. Bu saldırılar karşısında asla geri adım atmayacağız.

MUHALEFET PARTİLERİ AYNI TUZAĞA DÜŞÜYOR
Terörün, Türkiye Büyük Millet Meclisi içinde, hem de anamuhalefet partisi nezdinde Türkiye'de siyaseti şekillendirmesine asla izin vermeyeceğiz. Bakın bu çok bayat bir senaryodur... 30 yıl boyunca terör, Türkiye'de siyaseti şekillendirme gayesi içinde olmuştur ve bunu da geçmişte kısmen başarmıştır. Terör, hükümetleri yıpratmak için bir araç olarak kullanıldı, kullanılmaya devam ediyor.

Bugün de terörü bu şekilde, siyaseti dizayn etmek, hükümeti yıpratmak için bir araç olarak kullanmak isteyenler var. Ne yazık ki, geçmişte muhalefet partileri bu tuzağa nasıl düştülerse, bugün de aynı şekilde düşüyorlar. İspanya'ya, İngiltere'ye bakıyorsunuz, orada muhalefet partilerinin terör örgütlerine karşı iktidarla birlikte hareket ettiğini şahit oluyorsunuz. Bizde tam aksine. Bizde muhalefet terör örgütüne nasıl destek olurum gayreti içine giriyor. Anamuhalefet partisi CHP'nin, 14 Ağustos'ta Meclis'i olağanüstü toplama girişimi tam bir basiretsizlik örneği olduğu kadar, aynı zamanda teröre de bir teslimiyettir.

CHP TERÖRÜN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEKTEDİR
Hiçbir konuda hiçbir politikası olmayan CHP, böyle anlık tepkiler vererek terörün ekmeğine yağ sürmektedir. Şimdi burada, terörle de çok yakından bağlantılı bir hususa dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Bakınız, Suriye'de yaşanan olaylarla, Türkiye'de son günlerde yaşanan bazı olaylar arasında bire bir bağlantı bulunuyor. Bu bağlantıyı milletimin çok iyi görmesini, çok iyi analiz etmesini özellikle rica ediyorum.

Suriye'de çok ağır bir zulüm hüküm sürerken, bakıyorsunuz, Türkiye'de terör eylemleri tırmanışa geçiyor, bakıyorsunuz, bir mezhep gerilimi devreye sokulmak isteniyor. Provokasyonlarla, kirli tahriklerle, şehirlerimizde, mahallelerimizde bir gerilim havası oluşturulmak isteniyor. Bunlarla eş zamanlı olarak, hükümetimize, partimize, huzura, istikrara yönelik ulusal ve uluslararası bir kampanya yürütülüyor.

ASLA MEZHEP PENCERESİNDEN BAKMADIK
Anamuhalefet partisi eliyle, ona yakın bazı medya kuruluşları eliyle, yurtdışında kotarılan bir kara kampanya, Türkiye'de uygulanmak isteniyor. Şunu bir kere herkesin bilmesini istiyorum. Biz, Suriye'deki olaylara, hiçbir zaman mezhep penceresinden bakmadık, bugün de asla ve asla mezhep penceresinden bakmıyoruz. Biz eğer Suriye'ye bir mezhep penceresinden baksaydık, mezhep ayrımcılığı üzerinden baksaydık, bu olaylara kadar Suriye yönetimiyle iyi ilişkiler tesis etmezdik, ailece görüşmelere varıncaya kadar bu denli ileri gitmezdik, Suriye yönetimini yaklaşan riskler konusunda samimiyetle uyarmazdık.

Biz, Suriye'deki olaylara, sadece ve sadece insaniyet penceresinden, sadece ve sadece vicdan penceresinden bakıyoruz. Bize bazen mesajlar geliyor, mektuplar vesaire. Suriye'nin suyunu kesin, elektrik enerjisini kesin. Bakanlar Kurulu'nda arkadaşlarıma söyledim. Su meselesi insani bir meseledir, elektrik enerjisi meselesi insani meseledir. Biz bu konuda asla olumsuz bir yaklaşım içinde olamayız. Başkaları bunu yapabilir ama biz yapamayız. Bizim değerlerimiz, dinimiz buna müsaade etmez.

İSLAM ALEMİ VE DÜNYAYA ÇAĞRI
Biz hiçbir zaman mazlumun da, zalimin de inancını, mezhebini sorgulayanlardan olmadık. Mazlum, dininden, mezhebinden, etnik kökeninden önce, bizim için insandır, bizim için candır. Bu mübarek Ramazan ayında Suriye'de akan kan ve artarak devam eden tahribat bizi derin endişe ve üzüntüye sevk ediyor. Bu mübarek günlerde buradan tüm İslam alemine ve dünyaya çağrıda bulunmak istiyorum. İslamın, Hristyanlığın, tüm diğer inançların kutsal mabetlerine, camilere, kiliselere, havralara yönelik her türlü saldırıyı kınıyorum. Mabetler her dinin ortak kutsal değerleridir. Hangi dine mensup olursa olsun herkesi bu manevi makamlara saygı duymaya davet ediyorum. İnsana saygı göstermeyenin mabede saygısı olmaz. Çünkü biliyorum ki insanı, bu savunmasız insanları öldürmek o mabetleri yıkmaktan herhalde çok daha günahtır. Toplarla tanklarla bütün uçaklarla artık hiçbir ayrım yapmaksızın insanlar Suriye'de öldürülüyor. Biz zalimin de dini, etni kökenine bakmayız. Onun sadece zulmüne bakarız. Akan masum kanlar üzerinden mezhep tartışması yapmak insanlığı da vicdanı da ayaklar altına alıp çiğnemektir.

CHP BOĞAZINA KADAR BAAS ZULMÜNE BULAŞTI
Bakın şu anda CHP, en başta Genel Başkanı olmak üzere Suriye meselesine maalesef böyle bir nazarla bakıyor. CHP, boğazına kadar Baas rejiminin kirine, pasına, zulmüne bulaşmış durumdadır. Bakın, CHP'ye yakın bir gazete, dün aynen şu başlığı kullanıyor: 'Suriye'de emperyalistler ve gericiler yenildi, Halep kurtuldu'. Aynı gazete şu ifadeleri kullanıyor: 'Kendisine Özgür Suriye Ordusu adını veren gerçekte küresel cihatçılar, El Kaide militanları, paralı katiller ve Müslüman Kardeşler'den oluşan gerici güçler Halep'ten sökülüp atıldı'.

Bakıyorsunuz, CHP'nin yayın organı durumundaki diğer gazeteler de aynı dili kullanıyor. Bakıyorsunuz, CHP Genel Başkanı, onun milletvekilleri de aynı dili kullanıyor. Allah aşkına bu nasıl bir öfkedir, bu nasıl bir dayanışmadır? Siz, bu partiye Atatürk'ün partisi diyorsunuz, bu partiyi Atatürk kurdu diye övünüyorsunuz. Bir taraftan 'Yurtta sulh cihanda sulh' diyorsunuz. Sonra çıkacak, Suriye'deki eli kanlı, zalim Baas rejimine kayıtsız şartsız destek vereceksiniz. Bunlar, Esed rejimine sadece destek vermekle de kalmıyorlar...

ESED'İN DİLİYLE KONUŞUYORLAR
Düşürülen uçağımız konusunda, terör konusunda, mezhep ayrımcılığını kaşımak konusunda, bunlar uluslararası güçlerle, Esed rejimiyle ortak hareket ediyor, onlarla aynı dili kullanıyorlar. Kendi ülkelerinin hükümetine, kendi ülkelerinin dışişleri bakanına, kendi ülkelerinin Genelkurmay Başkanlığına itibar etmiyor; Esed'in diliyle, Baas rejiminin diliyle konuşuyorlar.

CHP boğazına kadar şu anda Baas bataklığının içine gömülmüş durumdadır. CHP, tam da Esed'in istediği şekilde, Suriye'deki zulmü, mezhep ayrımcılığı üzerinden örtme gayretinin içine girmiş durumdadır. CHP, sadece terörün, terör örgütünün değil, Suriye'deki eli kanlı rejimin, onlarla birlikte başka ülke ve çevrelerin dümen suyuna girmiş durumdadır. Biz böyle bir ayrımcılığın içinde asla olmadık ve olmayacağız. Biz, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Suriye halkına kardeşlik hukuku çerçevesinde yaklaşacak, asla ayrımcılık yapmayacağız.

BU KUTLU MÜCADELEYİ ALKIŞLIYORUM
İnşallah zaman bizim haklılığımızı gösterecek. Şu ana kadar ülkemize Suriye'den göç eden kardeşlerimizin sayısı 55 bine ulaştı. Daha da gelirse kapımız açık, alacağız. Gücümüzün yettiği yere kadar alacağız, çünkü mazlumların yanında yer almaya devam edeceğiz. Esed rejimi arkasında bıraktığı kan deryasıyla o koltuktan kalkarken, Esed'i destekleyen ülke ve çevreler, göreceksiniz suç ortaklığı lekesini ömür boyu üzerlerinde taşıyacaklar. Halkının birlik beraberlik içinde böyle bir zalim rejime karşı verdiği bu mücadele kutlu bir mücadeledir ve bu mücadeleyi alkışlıyorum ve orada bu millet bunu kazanacak. Bunu da göreceğiz.

BİR METREKARE BİLE VERMEYİZ
Türkiye'de, başını CHP ve ona yakın medyanın çektiği bu kampanya asla kendisine taraftar bulamayacaktır. Bu millet her türlü oyunu bozar ve bu oyunu, bu oyunları da inşallah alt üst edecek. Hiç kimsenin Türkiye üzerinde operasyon yapmasına, ameliyat yapmasına müsaade etmeyeceğiz, müsamaha göstermeyeceğiz. Bugüne kadar terör örgütü Güneydoğu'da vur-kaç taktiğiyle hareket etti. Son zamanlarda alan hakimiyeti kurma gayretiyle bazı adımlar atma hülyasına girdi. Ne oldu, orada yapılan kısa bir operasyonla alan hakimiyeti kuracağını zanneden bölücü terör örgütü mensuplarını büyük kayıplarla oraları terk etmek durumunda kaldı. O da Şemdinli ilçesi. Ama bunu dahi saptırmak isteyenler oldu. Ben Şemdinli'ye iki kez gittim. Şemdinli'de o bombalanan yerleri TOKİ ile gidip biz ihya ettik. Orada malum bir kitabevi olayı vardı bizzat oraları da gezdim. Aynı yerde olayların hassas olduğu bir dönemde okuldan bir masa aldım üzerine çıktım oradaki 40-50 kişiye hitap ettim. Biz ülkemizin bir metrekare toprağını dahi bu bölücü terör örgütü mensuplarına asla terk etmeyiz. Bunu böyle bilin.

Haberin Tamamı İçin:

'Bu adamlara nasıl köşe veriyorsunuz?'

'Bu adamlara nasıl köşe veriyorsunuz?'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Cüneyt Özdemir'den Başbakan'a Jet Yanıt

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın iftarında yapıtığı konuşmada, Ahmet Davutoğlu'nun Myanmar'a ziyaretini eleştiren Radikal yazarı Cüneyt Özdemir'i sert eleştirdi.
Erdoğan, Özdemir'in Davutoğlu'nun ziyaretini işgüzarlık olarak nitelendirmesi için çok sert konuştu ve Özdemir'in patronu Aydın Doğan'a yazıklar olsun dedi.
ÇIKMIŞ BİRİLERİ YAZIYOR

"Şimdi çıkmış birileri yazıyor, "Hadi Emine Erdoğan'ı anladım da, Dışişleri Bakanının ne işi var?" diyorlar Ben buradan o medya patronuna yazıklar olsun diyorum; o adamları köşe yazarı olarak nasıl tutuyorsunuz? Bu tür hedefi aşkı heyecanı olmayan insanlara eline kalem vermişsin köşe teslim etmişsin. Bu milletin dertleriyle dertlenen kalemler değildir bunlar."

Başbakan Erdoğan'ın hedefindeki isim, köşesinde "Bugün Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı'nın büyük bir işgüzarlıkla eşlik ettiği bir başbakan eşindense kızı ile Arakan'a giden gerçek bir sivil toplum gönüllüsü portresi uluslararası düzeyde çok daha güçlü kalacaktı. Davutoğlu'nun heyete katılması bu görüntüyü bozdu." yazan Radikal yazarı Cüneyt Özdemir'den başkası değildi.

ÖZDEMİR'DEN JET YANIT

Köşesinde Başbakan'ın yürek hoplatan geceyarısı telefonları! başlıklı bir yazı kaleme alan Özdemir, Erdoğan'ın sözlerini yanıtladı. Özdemir, Başbakan'ın olimpiyatlarda madalya kazanan sporcuları telefonla aramasını "daha önce beni de aramıştı, oradan biliyorum" diye yorumladı ve bakın neler yazdı:

"Artık biliyorsunuz ‘bizim oranın âdetleri meşhurdur Başbakan’ın geceyarısı telefon etmeleri.’ Bundan yıllar önce bir gece telefonum acı acı çalmış ve Sayın Başbakan Erdoğan’ın sesi ile karşılaşıp şaşırmıştım. Başbakan ile yazdığım bir yazı üzerine yaptığımız konuşmadan pr malzemesi olarak anlaşılır endişesi ile kimselere bahsetmeye utanmıştım. Sonuçta telefonun ucundaki ses bir başbakan da olsa özel bir konuşma yapılabilmeli diye düşünmüştüm. Anladım ki memlekette benden başka kimsede bu tür endişeler yok!

Başbakan Erdoğan’ın kötü bir huyu var. Eleştirilmeye hiç gelemiyor. Mesela köşenizde Başbakan Erdoğan’ın hoşuna giden bir şey yazarsanız muhabbetle bir gece yarısı sizi arayıp içten konuşmaktan çekinmiyor ancak hoşuna gitmeyen bir eleştiri okuyunca hemen ‘birtakım medya’ya transfer oluyorsunuz. Bakınız: En son Dışişleri Bakanı’nın Myanmar seferini eleştiren köşe yazarınız! "

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

14 AğustosAdalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluAltınAvrupa BirliğiAydınAydın DoğanBakanlar KuruluBaşbakanBeşer EsadBinali YıldırımCumhuriyet Halk PartisiCüneyt ÖzdemirDövizEgemen BağışErdoğan BayraktarFatih AltaylıHadiseHakan ŞükürHayati YazıcıIMFİngiltereİntiharİspanyaİstanbulİzmirMerkez BankasıRecep Tayyip ErdoğanRıdvan DilmenŞehitSuriyeTerörTürkiye Büyük Millet MeclisiYıldırım Demirörenkadınlartransfer
Görüş Bildir