‘Erdoğan’a Hakaret’ten 1845 Kişiye Soruşturma Açılmış

 > -

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanına hakaretle ilgili Adalet Bakanlığı'nın bin 845 dosya ile ilgili kovuşturma kararı verdiğini söyledi.

2016 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde milletvekillerinin sorularına cevap veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Cumhurbaşkanına hakaretle ilgili konuda şu ana kadar Bakanlığımızca kovuşturma izni verilen dosya sayısı bin 845'tir" dedi.

"Ben okuyamıyorum bile, yüzüm kızarıyor"

Cumhurbaşkanına yönelik hakaretlerin yüz kızartıcı olduğunu kaydeden Bakan Bozdağ, "Ben okuyamıyorum bile, yüzüm kızarıyor, sinkaflı cümleler, kelimeler; bir düşünce açıklaması değil, tamamen küfür ve hakaret, büyük bir kısmı da sinkaflı. Ben isteyen milletvekillerimize verebilirim. Yüzü kızarmadan arkadaşlarımızın okuyabileceğini zannetmiyorum. Küfretme özgürlüğü kimsenin olmamalıdır" diye konuştu.

Ülkenin En İlginç Hukuk Olaylarından Erdoğan-Gollum Davasına Peter Jackson da Dahil Oldu - onedio.com
Ülkenin En İlginç Hukuk Olaylarından Erdoğan-Gollum Davasına Peter Jackson da Dahil Oldu - onedio.com

Yüzüklerin Efendisi filmindeki "Gollum" karakteriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesinde yan yan yayımladığı için memurluktan atılan ve hakkında dava açılan Dr. Bilgin Çiftçi'nin yargı süreci kamuoyunun en çok dikkatini çekenlerden biri olmuştu.

Eşini, Erdoğan'a Hakaretten İhbar Eden Adam: 'Babamı da Affetmezdim' - onedio.com
Eşini, Erdoğan'a Hakaretten İhbar Eden Adam: 'Babamı da Affetmezdim' - onedio.com

Dikkat çeken bir diğer örnek İzmir’de yaşanmış, bir vatandaş ‘Erdoğan’ı televizyonda her gördüğünde küfür ve hakaret ettiği’ gerekçesiyle eşi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

'Ortalama dört günde bir dava açılıyor'

ABD merkezli insan hakları kuruluşu Freedom House’un Başkanı Mark P. Lagon, “2015 istatistiklerine bakarsanız Erdoğan ortalama dört günde bir kendisini eleştiren bir kişiye dava açmış” demişti. 

İHA ve Onedio

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir