Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aslında Hangi Akrabasın?

9.7bPAYLAŞIM

Dünyaya belki bir hala veya dayı olarak geldin. Belki de tek çocuksun bunların bir kısmı sana yabancı. Peki aslında hangi akrabasın?

1. Önce bir cinsiyeti öğrenelim.

Kadın
Erkek

2. Akrabalar sana sıkıntılarını anlatınca ne yaparsın?

O sıkıntı çözülene kadar gözüme uyku girmez.
Bir onun mu sıkıntısı var? Benim derdim bana yeter!
He koçum he canım he bitanem diyerek dinlerim. Bir şey yapmam.
Bir kamyon adam toplar sıkıntıya neden olanı döverim.

3. Bayramlarda akraba ziyaretlerine gidiyor musun?

İşim olmaz.
Olmaz deme olduran var, arefeden akrabaları dolduran var.
El öpmeden bayram olmaz.
Deliye her gün bayram.

4. Bir yakının paraya sıkışırsa naparsın?

Olsa canım feda.
Para yok ama borç morç alırız, endişeye lüzum yok.
Çalışsın kerata, sokakta mı buluyorum ben parayı!
Ne kadar lazım?

5. En sevdiğin piknik aktivitesi hangisi?

Ufak ufak götürmek, içmek
Mangal
Çekirdek çitlemek
Hamakta sallanmak

6. Gece dışarı çıkacak olsanız nereyi tercih edersin?

Disko
Restoran
Sevgili adaylarının bol olduğu avcı barları
Çay bahçesi

7. En çok hangi filmden etkilendin?

Forrest Gump
Neşeli Günler
Umudunu Kaybetme
Babam ve Oğlum

8. Hangi kitabı daha çok seviyorsun?

Anayurt Oteli
Deliduman
Olasılıksız
Kürk Mantolu Madonna

Sende kayınço tipi var!

Tam aradığım kayınçosun maşallah. Seninle takılan asla yaşlanmaz. Tam bir zevk düşkünüsün, hep bir mangal yaksak, ortam yapsak insanısın. Ne güzel bir insansın derdi kederi unuttuk sayende. Aç haydi aç Ankara havası koy da oynayalım.

Sen tam bir eniştesin!

Helal olsun valla iyi kapmışsın bizim kızı. Normalde olsa sana kız vermezler! Şaka şaka enişte olduğundan hemen panik yapıyorsun. Evlenmişsin nasıl alabilirler artık senden kızı. Maşallah mangal gibi yürek var sende. Ama dikkat et gelinin kardeşleri çocuğu başka takımlı yapmak için seninle amansız bir mücadeleye girecek. Sen onu kendi takımından yaparsın ;)

Kuzen naber ya?

www.ohadiyorumm.com

Amca oğlu musun yoksa teyze oğlu mu tam karar veremedim ama azıcık modern bir isim verelim sana kuzen diyelim. Seninle maça da gidilir, sinemaya da, kavgaya da. Tek şart keyfin yerinde olmalı. Keyfin yoksa Adriana Lima gelse kıpırdamazsın. Biraz keyfine düşkünsün kuzen. Ama olsun en faydalı akraba sensin.

"Dayı" çıktın!

Belki bir Tuncel Kurtiz değilsin ama çok anlamlı sözler söylüyorsun. Verdiğin öğütleri bir kenara yazıp kitap yapsak; en çok satan kitaplar listesindeydi. Paraya para dememiştik. HEPİMİZ SENİN YEĞENLERİNİZ!

"Elti" çıktın!

Valla sen biraz eltiye benziyorsun açıkçası ama merak etme iyi eltilerden olurmuşsun sen. Kocana "herif herif boyun devrilsin bak onun kocası neler yaptı" filan demezsin yani sen. Hatta eltinin kelime anlamı da tuhaf gelebilir sana ama her işi başardığın gibi eltiliği de başarırdın.

"Baldız" çıktın!

Bu ne güzelliktir baldız, herkes senden bahsediyor maşallah. Eğlenmeyi biliyorsun, eşe dosta da gerektiği kadar ilgi gösteriyorsun. İngiltere'de bir sarayda doğup prenses olmalıymışsın.

Tam bir ablasın!

Keşke bizim de senin gibi bir ablamız olsa. Kardeşlerini asla yarı yolda bırakmıyorsun, hepsini korumak için and içmiş gibisin. Harçlığı olmayana harçlık veriyorsun, yardım isteyene yardım ediyorsun. Bu dünya şartlarına göre fazla iyisin.

İyi kalpli bir "teyze" çıktın!

Teyze, anne yarısıdır diyenler seni tanımamışlar, kesinlikle çok daha fazlasısın. Öyle düzgünsün ki eşini de ona göre seçmişsin. Akrabalar eşine enişte demiyor abi diyor. Henüz seçmediysen de sen kesin aileye yakışır birini bulacaksın, gözlerinden belli.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
huseyin-huseyinkahyaoglu

dayı çıktı benim dayım yok lan

yagiz-pg-karakoc

Kayınço

btoprak

Elti çıktım hay allah 😀 arkadaşlar ya ben profilime nasıl resim koyabilirim beceremedim

fatih-can-kaya

Kuzen çıktı

https_sule

Teyze, anne yarısıdır diyenler seni tanımamışlar, kesinlikle çok daha fazlasısın. Öyle düzgünsün ki eşini de ona göre seçmişsin. Akrabalar eşine enişte demiyor abi diyor. Henüz seçmediysen de sen kesin aileye yakışır birini bulacaksın, gözlerinden belli.

Görüş Bildir