Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aslında Hangi Akrabasın?

-

Dünyaya belki bir hala veya dayı olarak geldin. Belki de tek çocuksun bunların bir kısmı sana yabancı. Peki aslında hangi akrabasın?

1. Önce bir cinsiyeti öğrenelim.

Erkek
Kadın

2. Akrabalar sana sıkıntılarını anlatınca ne yaparsın?

Bir kamyon adam toplar sıkıntıya neden olanı döverim.
He koçum he canım he bitanem diyerek dinlerim. Bir şey yapmam.
O sıkıntı çözülene kadar gözüme uyku girmez.
Bir onun mu sıkıntısı var? Benim derdim bana yeter!

3. Bayramlarda akraba ziyaretlerine gidiyor musun?

Olmaz deme olduran var, arefeden akrabaları dolduran var.
İşim olmaz.
El öpmeden bayram olmaz.
Deliye her gün bayram.

4. Bir yakının paraya sıkışırsa naparsın?

Ne kadar lazım?
Çalışsın kerata, sokakta mı buluyorum ben parayı!
Olsa canım feda.
Para yok ama borç morç alırız, endişeye lüzum yok.

5. En sevdiğin piknik aktivitesi hangisi?

Çekirdek çitlemek
Mangal
Ufak ufak götürmek, içmek
Hamakta sallanmak

6. Gece dışarı çıkacak olsanız nereyi tercih edersin?

Restoran
Disko
Sevgili adaylarının bol olduğu avcı barları
Çay bahçesi

7. En çok hangi filmden etkilendin?

Babam ve Oğlum
Neşeli Günler
Forrest Gump
Umudunu Kaybetme

8. Hangi kitabı daha çok seviyorsun?

Olasılıksız
Kürk Mantolu Madonna
Deliduman
Anayurt Oteli

Sende kayınço tipi var!

Tam aradığım kayınçosun maşallah. Seninle takılan asla yaşlanmaz. Tam bir zevk düşkünüsün, hep bir mangal yaksak, ortam yapsak insanısın. Ne güzel bir insansın derdi kederi unuttuk sayende. Aç haydi aç Ankara havası koy da oynayalım.

Sen tam bir eniştesin!

Helal olsun valla iyi kapmışsın bizim kızı. Normalde olsa sana kız vermezler! Şaka şaka enişte olduğundan hemen panik yapıyorsun. Evlenmişsin nasıl alabilirler artık senden kızı. Maşallah mangal gibi yürek var sende. Ama dikkat et gelinin kardeşleri çocuğu başka takımlı yapmak için seninle amansız bir mücadeleye girecek. Sen onu kendi takımından yaparsın ;)

Kuzen naber ya?

www.ohadiyorumm.com

Amca oğlu musun yoksa teyze oğlu mu tam karar veremedim ama azıcık modern bir isim verelim sana kuzen diyelim. Seninle maça da gidilir, sinemaya da, kavgaya da. Tek şart keyfin yerinde olmalı. Keyfin yoksa Adriana Lima gelse kıpırdamazsın. Biraz keyfine düşkünsün kuzen. Ama olsun en faydalı akraba sensin.

"Dayı" çıktın!

Belki bir Tuncel Kurtiz değilsin ama çok anlamlı sözler söylüyorsun. Verdiğin öğütleri bir kenara yazıp kitap yapsak; en çok satan kitaplar listesindeydi. Paraya para dememiştik. HEPİMİZ SENİN YEĞENLERİNİZ!

"Elti" çıktın!

Valla sen biraz eltiye benziyorsun açıkçası ama merak etme iyi eltilerden olurmuşsun sen. Kocana "herif herif boyun devrilsin bak onun kocası neler yaptı" filan demezsin yani sen. Hatta eltinin kelime anlamı da tuhaf gelebilir sana ama her işi başardığın gibi eltiliği de başarırdın.

"Baldız" çıktın!

Bu ne güzelliktir baldız, herkes senden bahsediyor maşallah. Eğlenmeyi biliyorsun, eşe dosta da gerektiği kadar ilgi gösteriyorsun. İngiltere'de bir sarayda doğup prenses olmalıymışsın.

Tam bir ablasın!

Keşke bizim de senin gibi bir ablamız olsa. Kardeşlerini asla yarı yolda bırakmıyorsun, hepsini korumak için and içmiş gibisin. Harçlığı olmayana harçlık veriyorsun, yardım isteyene yardım ediyorsun. Bu dünya şartlarına göre fazla iyisin.

İyi kalpli bir "teyze" çıktın!

Teyze, anne yarısıdır diyenler seni tanımamışlar, kesinlikle çok daha fazlasısın. Öyle düzgünsün ki eşini de ona göre seçmişsin. Akrabalar eşine enişte demiyor abi diyor. Henüz seçmediysen de sen kesin aileye yakışır birini bulacaksın, gözlerinden belli.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yagiz-pg-karakoc

Kayınço

btoprak

Elti çıktım hay allah 😀 arkadaşlar ya ben profilime nasıl resim koyabilirim beceremedim

fatih-can-kaya

Kuzen çıktı

https_sule

Teyze, anne yarısıdır diyenler seni tanımamışlar, kesinlikle çok daha fazlasısın. Öyle düzgünsün ki eşini de ona göre seçmişsin. Akrabalar eşine enişte demiyor abi diyor. Henüz seçmediysen de sen kesin aileye yakışır birini bulacaksın, gözlerinden belli.

rmikmrki

İyi kalpli bir "teyze" çıktın! Teyze, anne yarısıdır diyenler seni tanımamışlar, kesinlikle çok daha fazlasısın. Öyle düzgünsün ki eşini de ona göre seçmişsin. Akrabalar eşine enişte demiyor abi diyor. Henüz seçmediysen de sen kesin aileye yakışır birini bulacaksın, gözlerinden belli.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Adriana LimaAnkaraİngiltereKitapTercihanneet
Görüş Bildir