Görüş Bildir
Haberler
Ali Fuat Yılmazer, Dink Soruşturması İçin İfadeye Çağrıldı

Ali Fuat Yılmazer, Dink Soruşturması İçin İfadeye Çağrıldı

Batuhan
28.11.2014 - 17:51
İçeriğin Devamı Aşağıda

22 Temmuz Operasyonu kapsamında 'Yasadışı dinleme' yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink soruşturması kapsamında 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağrıldı. Savcı, Dink suikastı davasında 22 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Ogün Samast'ı da 'tanık' sıfatıya ifadeye çağırdı.

Hrant Dink sukastı soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Yusuf Hakkı Doğan, 22 Temmuz Operasyonu kapsamında tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan Ali Fuat Yılmazer'i 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağırdı. 

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Doğan tarafından hazırlanarak Ali Fuat Yılmazer'in tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'ne hitaben yazılan yazıda, Yılmazer'in önümüzdeki hafta ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda hazır bulundurulması istendi.

CİNAYETİ İŞLEYEN SAMAST BU KEZ 'TANIK' OLDU

Savcılık ayrıca, Hrant Dink suikastında 'kasten adam öldürmek' ve 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçlarından toplam 22 yıl 10 ay hapis cezası alan Ogün Samast'ı da 'tanık' sıfatıyla ifadeye çağırdı. 

CELALETTİN CERRAH DA İFADEYE ÇAĞRILMIŞTI

Hrant Dink suikastını soruşturan Savcı Yusuf Hakkı Doğan, daha önce de eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eski İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler'in de aralarında bulunduğu 9 kamu görevlisini 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağırmıştı. 

Adalet Bakanlığı, geçtiğimiz Eylül ayında Celalettin Cerrah'ın da aralarında bulunduğu bu 9 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni vermişti. 

  • DHA/YÜKSEL KOÇ
Kaynak: http://www.birgun.net/news/view/ali-f...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0