Görüş Bildir
Haberler
ABD En Çok Xbox One'ı 'Beğeniyor'

ABD En Çok Xbox One'ı 'Beğeniyor'

Batuhan
23.06.2014 - 12:33 Son Güncelleme: 26.04.2022 - 17:39

ABD En Çok Xbox One'ı 'Beğeniyor'

Kıyasıya süren konsol savaşları, E3 oyun fuarının ardından daha da hareketlendi. ABD'de yapılan yeni bir araştırma ise Xbox One'ın, en büyük rakibi PlayStation 4'ün önüne geçtiğini gösterdi.

Microsoft ile Sony arasındaki konsol savaşının ABD'de geldiği son nokta, yapılan yeni bir araştırmayla gözler önüne serildi. Movoto sitesinin, Facebook üzerindeki 'beğenileri' analiz ederek yaptığı karşılaştırmaya göre, ABD'lilerin en çok tercih ettiği konsol Xbox One oldu.

Ünlü aktör Aaron Paul ile reklam kampanyasına devam eden Xbox One, ABD'nin 22 eyaletinde en çok sevilen konsol olurken, PS 4 ise 19 eyalette kulllanıcıların birinci tercihi oldu. Nintendo'nun hayal kırıklığı yaratan Wii U konsolu ise hiçbir eyalette ilk tercih olarak öne çıkamadı.

Movoto analisti Andy Eddy, ortaya çıkan tabloda en dikkat çekici özelliğin, ABD'nin doğu ve batı yakasındaki Xbox One üstünlüğü olduğunu söyledi. PS 4 ise orta eyaletlerde üstünlük kurmayı başardı.

Araştırmada, Xbox One hayranı eyalet Nevada olarak belirirken, Mississippi Microsoft'un konsoluna en az ilgi gösteren yer oldu. ABD Nüfus İdaresi'nden alınan verileri de kullanan Movoto, Nevada'da yaşayan 2.8 milyonluk nufüsun yüzde 1.9'unun Xbox One'ı 'beğendiğini' tespit etti. Mississippi'de ise bu oran yüzde 1'de kaldı.

Her ne kadar Xbox One ABD'de daha çok sevilse de, PS 4 satışları küresel alanda rakibinin önünde gidiyor. Nisan 2014 itibariye PS 4, 7 milyonu geride bırakırken, Xbox One 5 milyon rakamına ulaşmıştı. NPD Group verilerine göre de, PS 4 Mayıs'a kadar olan son beş ayda ABD'de en çok satan konsol olmayı başardı.

NPD, 2014'ün ikinci yarısında Xbox One ve PS 4'ün yanı sıra, Wii U ve PlayStation Vita konsolları için de büyüme tahmininde bulundu.

Kaynak: Digital Trends ve Al Jazeera

Kaynak: http://aljazeera.com.tr/haber/abd-en-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın