ABD'den İlginç Erdoğan Yorumu

-

ABD'den İlginç Erdoğan Yorumu

ABD'den İlginç Erdoğan Yorumu

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, gündelik basın toplantısında kendisine yöneltilen, "Bay Erdoğan'ı hala ABD'nin sadık bir müttefiki olarak görüyor musunuz" sorusunu "Türkiye bir NATO müttefiki, o da Türkiye'nin Başbakanı" diye yanıtladı.

Basın toplantısına başladıktan sonra, Türkiye tarafından, sınır ihlali yaptığı için düşürülen Suriye savaş uçağı ve Twitter yasağı ile ilgili açıklamalar yapan Harf, daha sonra kendisine yöneltilen "Bay Erdoğan'ı hala ABD'nin sadık bir müttefiki olarak görüyor musunuz" sorusunu "Türkiye bir NATO müttefiki" diye yanıtladı. Gazetecinin "Ben Türkiye'yi sormuyorum, Erdoğan'ı soruyorum" diye sorusunu yinelemesi üzerine Harf, "Türkiye bir NATO müttefiki, o da Türkiye'nin Başbakanı" diye yanıtladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, düşürülen Suriye uçağı olayında Türkiye'nin angajman kurallarında şeffaf davrandığına yeniden değindi. Harf, "Türk Parlamentosu, angajman kurallarını, Suriye'nin bir Türk uçağını düşürdüğü Haziran 2012 olayından sonra değiştirdi. Yenilenen kurallar dünya medyası tarafından açık ve geniş biçimde haberleştirildi ve Başbakan Erdoğan da birçok kez buna değindi. Son derece şeffaftı" diye konuştu.

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBaşbakanNATOSavaşSuriyeTwitter
Görüş Bildir