Görüş Bildir

7 Bin Kişilik Dinleme Listesi İddiası

Haberler
> 7 Bin Kişilik Dinleme Listesi İddiası

7 Bin Kişilik Dinleme Listesi İddiası

Star gazetesi, 7 bin kişinin dinlendiğini iddia ettiği liste yayımladı. Yeni Şafak da benzer bir liste yayınlarken, bu listede ise 3 bin 64 kişinin dinlendiği ileri sürüldü.

Dinlemelerin Terörle Mücadele Kanunu (TMK) savcıları Adem Özcan ve Adnan Çimen’in “Selam Terör Örgütü” soruşturması kapsamında gerçekleştirdiği öne sürüldü. Dinlemelerin yaklaşık 3 yıldır yapıldığı iddia edildi.

Listede Başbakan Erdoğan ve CHP Genel Merkezi olmak üzere, çok sayıda kurum, siyasetçi, gazeteci, bürokrat ve oyuncu ile bu kişilerin aile yakınlarının olduğu belirtiliyor.

Savcı Adnan Çimen, geçtiğimiz günlerde HSYK kararnamesiyle özel yetkili TMK savcılığı görevinden alınarak Büyükçekmece Adliyesi’ne atanmıştı. Savcı Adem Özcan ise, 7 Şubat 2012’de MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadeye çağırılmasının ardından dosyadan alınan savcı Sadrettin Sarıkaya’nın yerine atanmıştı. Savcı Adem Özcan, İstanbul Başsavcılığı’nda yapılan son değişklikle soruşturma savcılığından alınarak sadece duruşma savcısı olarak görev yapmasına karar verilmişti.

Listenin tamamı için tıklayınız 

nediyor.com

Kaynak: http://nediyor.com/2014/02/24/7-bin-k...

Star ve Yeni Şafak'tan Paralel Dinleme İddiası

Star ve Yeni Şafak gazetelerinin iddiasına göre; aralarında Ertuğrul Özkök, Yusuf Ziya Cömert, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da bulunduğu 7 bin kişi terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla dinlemeye alınmış.

Star Gazetesi'nde yer alan haber şöyle;

STAR, tarihin en büyük telekulak skandalını ortaya çıkardı. Dosya numarası 2011/762 olan belge ile 17 Aralık darbe girişimine kalkışan paralel yapının ‘Selam Terör Örgütü’ iddiasıyla gazeteci Ertuğrul Özkök, STAR yayın yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, TRT Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör, Yeni Şafak Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, CHP Genel Merkezi, gazeteci Hüsnü Mahalli, MİT Basın Müşaviri Nuh Yılmaz, oyuncu-spiker Defne Samyeli, Başbakan’ın Başdanışmanı AK Partili vekil Yalçın Akdoğan, Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan Başbakan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın da aralarında olduğu yedi binden fazla kişinin dinlediği tespit edildi.

7 bin kişi 3 yıldır izleniyor

STAR’ın belgelerine ulaştığı dev telekulakta TMK savcıları Adem Özcan ve Adnan Çimen, Selam Terör Örgütü soruşturması kapsamında mahkeme kararları alarak gazeteci, siyasetçi, hukukçu, aktivistlerden oluşan binlerce kişi dinlendi.

Savcılar Adem Özcan ve Adnan Çimen’in başlattığı dinlemelerin yaklaşık 3 yıldır yapıldığı iddia edildi. Savcı Adnan Çimen, geçtiğimiz günlerde HSYK kararnamesiyle özel yetkili TMK savcılığı görevinden alınarak Büyükçekmece Adliyesi’ne atanmıştı. KCK soruşturmalarını yürüten Çimen, Büşra Ersanlı ve Ragıp Zarakolu gibi isimlerin tutuklanmasını istemişti. Çimen en son Gezi Parkı gösterileri sırasında işlenen memur suçlarını soruşturuyordu. Savcı Adem Özcan ise, 7 Şubat 2012’de MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadeye çağırılmasının ardından dosyadan alınan savcı Sadrettin Sarıkaya’nın yerine atanmıştı. Bu dosya daha sonra Başsavcılık tarafından Özcan’dan alınarak dönemin Başsavcıvekili Oktay Erdoğan’a verilmişti. Son olarak adliyede yaşanan değişikliklerle savcı Adem Özcan, soruşturma savcılığından alınarak sadece duruşma savcısı olarak görev yapmasına karar verildi.

Paralel Yapı’nın koca kulağının takibe aldığı 7 bini aşkın kişinin yürütülen “Selam Terör Örgütü” soruşturması kapsamında alınan yasadışı dinlenmesine dair listenin bir kısmını yayınlıyoruz. Listede ünlü isimlerin yanı sıra binlerce kişi sadece isimle dinlenirken, binlerce kişi de “X” şahıs olarak dinlenmiş. Milletvekillerinin makam odalarındaki telefonlardan, parti genel merkezlerinden haber ajanslarına kadar birçok kurum da dinlenmiş.

Sansürsüz Medya

Kaynak: http://www.sansursuzmedya.com/star-ve...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?