2016 Enflasyon Oranıyla Köprülere Gelen Yüzde 48 Zammı Eleştiren 18 Kişi

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Türkiye'nin yıllık enflasyon verileri dün itibariyle açıklandı. Tüketici fiyatları endeksi (TÜFE)'ye göre enflasyon, yıllık %8.53 artarak beklentilerin üzerinde gerçekleşti.

Bununla beraber hepimiz, yılın son günü “Osmangazi Köprüsü geçiş ücretinde yüzde 26 indirim, İstanbul’daki iki köprünün  geçiş ücretine yüzde 48 zam haberiyle uyandık. Üzerine, yılbaşı gecesi İstanbul Reina'da gerçekleşen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği korkunç terör saldırısı haberiyle sarsıldık.

Yalnızca son 4 günde gerçekleşen bu haberler silsilesi bir yana, dolar/TL kuru da 3,60 seviyelerine ulaşarak rekor tazeledi. Ve elbette tepkiler de gecikmedi. Bu tepkilerden bir kısmını sizlere Twitter'dan derledik.

Öncelikle hatırlayalım;

Tane Tane İnceliyoruz: 15 Maddede Dolardaki Rekor Yükseliş Günlük Hayata Nasıl Yansıyacak? - onedio.com
Tane Tane İnceliyoruz: 15 Maddede Dolardaki Rekor Yükseliş Günlük Hayata Nasıl Yansıyacak? - onedio.com

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

Bu da Bonus;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
trollmusun-mubarek

Vallahi reva oy verenlere diyoruz da olan bize oluyor yine şükür diyorlar adamların beyni sulandıysa artık yapacak birşey de yok

atakan-erdogdu

DOLAR BİZİ ETKİLEMEZ HÜLOĞĞĞĞĞ AMERİKA DÜŞÜNSÜN XD

clearskies

Abartmayın sizde, ülkede kriz falan yok. Krizcik var sadece..

corpse-bride

zamcık gibi mi:P

matrcomes

zamımıza koyuyorlar bir kaç zam daha.

leons-matilda

Şimdi BES sistemi ile havuzda nakit para biriktirilerek bu para işlenecek.10 milyon kişi BES e üye olsa günde 1 TL den 10 milyon TL eder.2000TL maaşı olan bir kişiden 60 TL kesinti yapılacak ;buna göre hesabını yapın! Üstelik 3 yıldan önce çıkılırsa devlet katkısı alınamayacağı için bir nevi zorunlu olarak 3 yıl kalacaksınız tabi cayma hakkını ilk iki ayda kullanmazsa.Bu düzenleme ise bence gelecek dönemlerde kişilerin kendi SGK larını kendi belirledikleri düzeyde yatırmaları için yapılmış bir ön çalışma şeklinde. Getirilen zamlara ek olarak elektrik,doğalgaz,su için kullanım miktarına bağlı olarak vergi de artıyor;bunu da buraya not düşelim. 1.6 motor yabancı araba için ötv yi söylemiyorum bile. Yapılan köprü,yol vb yatırımların parası buralardan çıkıyor. Çoğunluk da hala devlet yönetimi "belediyecilik" ile aynı şey zannetmeye devam etsin. Ekonomi ve borçlarla ilgili bir politikamız dahi yok.

corpse-bride

o bes denen seyın hıc faydalı oldugunu dusunmuyorum nedense devlet katkısı denıyor yahu para gun gun erıyor sadecekasa nıyetıne kullanmıs olursun devlette sıcak para dondurur o olur pek katkısı olacagına ınanasım gelmedı nedense

sadeyes

Banane,Amerika dusunsun

Başlıklar

2016İstanbulOsmangazi KöprüsüTerörTwitterzam
Görüş Bildir