Görüş Bildir

Osmangazi Köprüsü Haberleri

Osmangazi Köprüsü ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Osmangazi Köprüsü ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay
Anayasa Mahkemesi, TCK'nın 103. maddesindeki '15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın cinsel istismar sayılacağına' ilişkin hükmü iptal etti. İptal kararını getiren başvuruyu yapan ilçe mahkemesi, 12-15 yaş arasında 'rızayla' yaşanan ilişkilerde verilen cezanın çok yüksek olduğunu öne sürmüştü.
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Pazar günü Hürriyet'in şehir baskılarının manşeti şöyleydi: “Suriyelilere vatandaşlık müjdesi...”Bu söz Cumhurbaşkanı’nın ağzından verilmiş.Tabii ki “Suriyelilere müjde...”Tamam da “Bütün Türk vatandaşlarına da müjde mi...”* * *Emin değilim...Gidip vatandaşa sormak lazım.* * * Biliyorum şunu diyeceksiniz...“Vatandaş zaten AKP’ye temsil yetkisi vermiş...”O zaman bir vatandaş da çıkar der ki:“Kardeşim 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerine giderken bu ülkede 2.5 milyon Suriyeli göçmen vardı. Peki ama seçim bildirgesinin hangi satırında 2.5 milyon insana vatandaşlık vereceğin, her şeyine ortak edeceğin vaadi vardı...”
2016 Enflasyon Oranıyla Köprülere Gelen Yüzde 48 Zammı Eleştiren 18 Kişi
Türkiye'nin yıllık enflasyon verileri dün itibariyle açıklandı. Tüketici fiyatları endeksi (TÜFE)'ye göre enflasyon, yıllık %8.53 artarak beklentilerin üzerinde gerçekleşti.Bununla beraber hepimiz, yılın son günü “Osmangazi Köprüsü geçiş ücretinde yüzde 26 indirim, İstanbul’daki iki köprünün  geçiş ücretine yüzde 48 zam haberiyle uyandık. Üzerine, yılbaşı gecesi İstanbul Reina'da gerçekleşen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği korkunç terör saldırısı haberiyle sarsıldık.Yalnızca son 4 günde gerçekleşen bu haberler silsilesi bir yana, dolar/TL kuru da 3,60 seviyelerine ulaşarak rekor tazeledi. Ve elbette tepkiler de gecikmedi. Bu tepkilerden bir kısmını sizlere Twitter'dan derledik.
Doğruluk Payı Analizi: 'ABD'deki Köprü Geçiş Ücretleri Osman Gazi'nin Çok Altında'
Açılışı geçtiğimiz hafta yapılan ve vatandaşların İzmit körfezini eskisinden çok daha kısa sürede geçebilmesini sağlayacak olan 2.682 metre uzunluğundaki Osman Gazi Köprüsü, köprü geçiş ücreti ile de gündemde idi. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Meclis’te yaptığı konuşmasında köprünün önemine değinip, köprü geçiş ücreti olarak öngörülen 35 USD+KDV’lik miktarı eleştirdi. Yalım konuşmasında ABD’de aynı uzunlukta bir köprüden geçişin vatandaşa 7 USD’ye mal olduğunu iddia etti.
Devasa Gündem Testi: Balık Hafızalı mısın?
Türkiye ve Dünya gündemi o kadar hızlı akıyor ki yetişmek mümkün değil. Ama bazı olaylar daha çok gündeme geliyor ve gündemde ön sıralarda yer alıyor. Peki bu olayları ne kadar hatırlıyorsun? Yoksa sen de olayları çabuk unutan balık hafızalı biri misin?
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
'Osmangazi Köprüsü', gerçekten de çok büyük, çok faydalı, çok önemli bir hizmet.En abartılı övgüleri hak ediyor.Bu konuda en küçük bir tereddüdüm bile yok.Bu iktidarın birinci en büyük başarısıdır köprü yapmak, yol yapmak...İkinci en büyük başarısı ise...Bu hizmetlerini her türden olumsuzluğa rağmen hiç aksatmadan sürdürebilme becerisi ve kararlılığı...Ama bu iktidar, köprü konusunda ne kadar mahir, ne kadar becerikli, ne kadar usta, ne kadar başarılıysa...Terör konusunda o kadar acemi, o kadar beceriksiz, o kadar çırak, o kadar başarısız.Terör karnesi çok zayıf bu iktidarın...- İstihbaratı zayıf.- Bilhassa IŞİD konusunda duyarlılığı zayıf.- Öngörüsü zayıf.- Bataklığı kurutmaya yönelik planları zayıf.
Kurtulmuş'tan 'Bahoz Erdal' Açıklaması: Henüz Teyit Edilmedi
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, PKK'nın üst düzey sorumlularından 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin'in öldürüldüğüne dair iddiaya ilişkin, 'Çeşitli haber kanallarından gelen bilgiler var ancak bu bilgiler henüz teyit edilmedi. Resmi açıklamamızı bu bilgiler teyit edildikten sonra yapacağız' dedi. Kurtulmuş, bayramdan hemen önce Başbakan Yıldırım'ın açıkladığı yeni ekonomi paketinin de Meclis'in tatile girmeden evvel çıkarılacağını belirtti.
Osmangazi Köprüsü Törenle Açıldı
İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü'nün açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırımın'ın katıldığı törenle yapıldı. Erdoğan köprüden geçişlerin bayram süresince ücretsiz olacağını açıkladı. Öte yandan resmi açılış törenine katılamayan AKP'li bir grup milletvekili köprü için Meclis'te kurdele keserek temsili açılış töreni düzenledi. 2 gün önce 44 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı gündemdeki yerini korurken konfetili, balonlu bir açılışın yapılması da sosyal medyada eleştirilere neden oldu.