Görüş Bildir

etiket İşte Osmangazi Köprüsü'nün Geçiş Ücretleri

Haberler
> İşte Osmangazi Köprüsü'nün Geçiş Ücretleri

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Osmangazi Köprüsü'nden geçişler bayram tatili boyunca ücretsiz. 11 Temmuz saat 07.00'den itibaren köprüden geçişler araç sınıflarına göre 62,1 TL'den başlayıp, 282,15 TL'ye kadar çıkacak. Ayrıca, köprü ile birlikte Gemlik'e kadar olan yolu da yapan firma bu kısımlar için de ayrıca ücret alacak.

Osmangazi Köprüsü'nün açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın katıldığı törenle geçtiğimiz perşembe günü yapıldı. Köprü 1 Temmuz günü saat 00.00’dan itibaren ise ulaşıma açıldı.

Geçişlerin ücretsiz olması nedeniyle Osmangazi Köprüsü büyük ilgi görüyor.

Özellikle bayram tatilinin başlamasıyla birlikte yoğunlaşan trafikte Osmangazi Köprüsü ulaşımı rahatlattı. Osmangazi Köprüsü’nde durarak fotoğraf çektirenlerin sıkıntı yaratması nedeniyle polis ve güvenlik görevlileri durmadan devriye gezerek sürücüleri yola devam etmeleri konusunda uyarıyor. Bugün yola çıkan tatilciler TEM ve D-100 Karayolu’nda trafiğe takılmadan yollarına devam etti.

Otoyol, boğaz köprüleri ve Osmangazi Köprüsü’nden geçişlerin 11 Temmuz Pazartesi günü saat 07.00’ye kadar ücretsiz olduğu açıklanmıştı. 

Osmangazi Köprüsü’nün yapımını üstlenen Otoyol A.Ş., araç sınıfları ve ücretlerini açıkladı.

Araç sınıflarına göre köprüden geçiş ücretleri şöyle:

Araç sınıflarına göre köprüden geçiş ücretleri şöyle:
  • 1. sınıf araçlar (Aks aralığı 3.20’den küçük 2 akslı araç) Osmangazi Köprüsü’nden geçerken 88,75 TL,

  • 2. sınıf araçlar (Aks aralığı 3.20’ye eşit ve büyük 2 akslı araç) 141,95 TL,

  • 3. sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 3 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 3 olan araç) 168,6 TL,

  • 4. sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 4 veya 5 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 4 veya 5 olan araç) 223,6 TL,

  • 5. sınıf araçlar ise (Yere değen aks sayısı 6, 7, 8 ve daha fazla olan araç) 282,15 TL,

  • 6. sınıf araçlar ise (motosiklet) 62,1 TL ödeyecek.

Otoyol A.Ş. Osmangazi Köprüsü ile bağlantılı olan kendisinin yaptığı otoyollar için de ücret alacak. Osmangazi Köprüsü ile Yalova Altınova, Kılıç, Orhangazi ve Gemlik arasındaki yolları kullanarak bu dört gişeden geçecek olanlar ayrıca ücret ödeyecekler. 

Osmangazi Köprüsü’nden çıkacak bir otomobil yaklaşık 2-3 kilometre uzaklıktaki Altınova gişelerinden çıktığında ayrıca 2,25 TL ödeyecek. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
491
310
113
38
33
15
11
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Alin kopru, asfalkt, bina yiyin amk :D bina. kopru, yol yaparak ekonomin buyudugnu sanan insanlar var hala :ASdass bunlar sadece goz boyamak icin yapilir de... Devamını Gör

nasıl sikeceklerini şaşırdılar

Mortal Dance

282 tl nedir! Uçağa binin *100 kat daha iyi. Milleti soyuyorlar resmen akhırsızlar!

denemecelersss

yük kamyonunu bindir uçağa amk o zaman