Görüş Bildir

Enflasyon Haberleri

Enflasyon ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Enflasyon ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

İhracatçıların Dolarla Derdi Bitmiyor: "Dolar Yükselirse Türkiye'den Başka Ülkeye Yatırım Yapılmaz"
Türkiye'nin 2021 yılında geçtiği ekonomi modeli birçok iktisatçı için şaşkınlık yaratmıştı. İlk etapta Çin'in 90'lar sonu, 2000'ler başı modeline benzetilen geçiş sonrasında Türkiye Ekonomi Modeli olarak isimlendirilmişti. Özünde TL'nin değer kaybıyla, üretim ve ihracata dayanan bir sistem olması kısaca emeğe ve emekçilere yüklenerek, enflasyonda hem cari açık kapatmak hedefi bulunan hem de iç tüketimi geriye atan bir sistem refahı ne kadar artırabiliyor. Sonuç da ortalama ücretin asgari ücrete yakınsadığı bir çalışan kitlesi yaratmaya ve ihracatçının çok kazanmayı emek üzerinden çok satarak sürümden kazanmasına döndürüyor. Bu da işi dönüp dolaşıp yine döviz kurlarına getiriyor.
Fatih Altaylı, Türkiye'nin Suriyeli Mültecileri Çalıştırmak İçin Almanya'dan Aldığı Fonu Topa Tuttu!
Gazeteci Fatih Altaylı, Almanya'nın Türkiye'ye Suriyelilere iş bulması için verdiği fon üzerinden iktidarın 'sığınmacı' politikasını eleştirdi. 'Türkiye'yi Avrupa'nın foseptiği olarak görüyorlar' diyen Altaylı, yaşananları 'rezillik' olarak nitelerken, 'Bu tam bir uşaklıktır, bu Avrupalıları rahat ettirmek için kendi halkına eziyet etmektir' dedi.