'Reis' Filminin de Yapımcısıydı: Fragmanıyla Tepki Toplayan 'Uyanış' Filminin Yönetmeni FETÖ'den Tutuklandı

 > 
536PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını konu alan 'Reis' filminin yapımcısı, fragmanıyla sosyal medyada tepki çeken 15 Temmuz gecesini anlatan 'Uyanış' filminin ise yönetmeni olan Ali Avcı, geçtiğimiz günlerde FETÖ üyeliğinden gözaltına alınmıştı. Avcı çıkarıldığı mahkemece 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçundan tutuklandı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada hakkında gözaltı kararı çıkarılan Ali Avcı, geçtiğimiz günlerde Bağcılar'daki evinde gözaltına alınmıştı.

Polis tarafından evde yapılan arama sırasında kaçan bir kişi ise kovalamaca sonucu yakalanmıştı. Yakalanan kişinin kendini Hasan Aslan olarak tanıttığı ancak yapılan kimlik kontrolünde bu kişinin FETÖ'nün Yıldız Teknik Üniversitesi soruşturmasında firari olan ve hakkında yakalama kararı bulunan Fetullah Karabiber olduğu tespit edilmişti. Karabiber'in ayrıca ‘Bylock' kullanıcısı olduğu belirtilmişti.

'Terör örgütü yöneticiliğinden' tutuklandı

Emniyette sorgusu tamamlanan Ali Avcı dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderilen Avcı “Silahlı terör örgütü yöneticiliği” suçundan tutuklandı.

Avcı ile aynı evde yakalanan ve farklı bir soruşturmadan gözaltına alınan Doç. Dr. Fetullah Karabiber de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

1981 doğumlu olan Ali Avcı, Eşrefpaşalılar filmiyle ön plana çıkmıştı. Ali Avcı ayrıca, Hop Dedik: Deli Dumrul, Dursun Çavuş ve Size Deniz Getireceğim filmlerinde de görev almıştı.

Avcı'nın en son çektiği 15 Temmuz gecesini anlatan 'Uyanış' filminin fragmanına tepkiler gelmişti.

Fragmanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başına silah dayandığı ve ailesinin öldürüldüğü sahneler yer alıyor.

O sahnelere sosyal medyadan da tepkiler gelmişti...

Bu Haber ile İlgili Linkler

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir