Görüş Bildir

ByLock Haberleri

ByLock ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. ByLock ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Cumhuriyet Davası'nda Ara Karar: Tahliye Çıkmadı
Cumhuriyet davasında dördüncü duruşma, gazeteye yönelik polis operasyonunun birinci yıldönümünde Çağlayan'daki İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Ahmet Şık, Murat Sabuncu, Akın Atalay, Emre İper ve Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. 
Dün ‘FETÖ’den Tutuklandı, Bugün Cezaevinde Ölü Bulundu
İzmir'de FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan aralarında emekli emniyet mensubu ve infaz koruma memurlarının bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Dün tutuklanarak İzmir 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilen infaz koruma memuru bugün cezaevinde ölü bulundu.
‘ByLock'un Geliştiricisi Yakalandı’
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve kriptolu mesajlaşma sistemi olan 'ByLock' yazılımını geliştiren ekibin içerisinde olduğu iddia edilen eski TÜBİTAK üst düzey yöneticisi Mesut Yılmazer, Kütahya'da gözaltına alındı.
FETÖ'nün ByLock Üzerinden Haberleştiğini Tespit Eden MİT Darbeyi Niye Öğrenemedi?
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, FETÖ mensuplarının kullandığı belirtilen kripto yazışma programı ByLock'u aylar öncesinden tespit eden MİT'in 2016 Mayıs ayına kadar programın şifrelerini kırdığını aktardı ve ekledi: 'ByLock’un şifreleri kırılırken onlar 2016 yılı Ocak ayından itibaren başka bir sisteme geçmiş bile. Eagle sistemi üzerinden haberleşmeye başlıyorlar.'
Kurtulmuş, Moody's'in Değerlendirmesine 'Siyasi’ Dedi ve Ekledi: 'İki Günde Ne Değişti?'
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu indirmesine ilişkin açıklamasında, 'Tamamıyla siyasi içerikli bir değerlendirmedir' dedi ve ekledi: 'Anlamakta zorluk çektiğimiz husus, 21 Eylül günü Moody's'in analistlerinin yapmış olduğu analizde ortaya koydukları perspektif nasıl oldu da iki gün içinde tam tersi bir noktaya evrildi. Bunun izahında zorlanıyoruz.'