'Kimin 1150 Odalı Sarayı Var?'

 > -
Abone ol

Erdoğan'ın "Amerika’da New York Times diye bir paçavra var" dediği ABD'li gazete cevabı "Hangi liderin Beyaz Saray’ın 30 katı büyüklüğünde 1150 odalı sarayı var?" başlığıyla duyurduğu haberle verdi.

Diken'de yer alan habere göre; ABD’nin önemli gazetelerinden New York Times, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son günlerde hakkında söylediklerine bir haberle karşılık verdi. Haberi sosyal medyadan "Hangi liderin Beyaz Saray’ın 30 katı büyüklüğünde 1150 odalı sarayı var?" başlığıyla duyurdu.

"Türkiye’deki seçim Erdoğan için referandum" başlığını taşıyan haberde bir zamanlar İslam ve demokrasiyi bağdaştıran bir lider olarak Ortadoğu ülkelerine örnek gösterilen Erdoğan’ın çoktandır yoldan çıktığı belirtildi.

Erdoğan’ın siyasi muhaliflerini susturmak ve gücünü toplamak için 10 yıldır çaba harcadığı kaydedilen yazıda, son dönemde Türkiye’de yaşanan bir dizi gelişme sıralandı.

* Putin’in yaptığını yaptı: Gazeteye göre Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki en önemli benzerlik, her ikisinin pozisyonları ne olursa ülkenin en güçlü adamı olması.

* Siyasi rakiplerini susturmayı amaçladı: 17 – 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmaları sırasında yayınlanan ses kayıtlarını değinen gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’la arasında geçtiği belirtilen ‘paraları sıfırlama‘ konuşmasını anımsatmayı da ihmal etmedi.

* Sosyal medyayı şeytanlaştırdı: Türkiye’nin internete yönelik en agresif sansürü uyguladığını ifade eden Sinha, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Twitter, mwitter hepsinin kökünü kazıyacağız. Uluslararası camia şöyle der, böyle der hiç umurumda değil. Herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü görecek” sözlerine dikkat çekti.

* Habercileri eleştirdi: MİT TIR’larındaki silah ve mühimmatların görüntülerine yayınlayan Cumhuriyet gazetesini genel yayın yönetmeni Can Dündar’ın ‘cansusluk‘ suçlamasıyla yargılanabileceği kaydedilen haberde, New York Times’ın İstanbul muhabiri Ceylan Yeginsu’nun Erdoğan tarafından ‘yabancı ajan ve casus‘ olmakla suçlandığı vurgulandı..

* Muhalefeti bastırdı: Gezi Parkı eylemlerini hatırlatan New York Times, polislerin yetki alanını genişleten ‘iç güvenlik paketi‘nin detaylarını da aktarıldı.

* Şatafatlı bir saray inşa etti: Haberinde, Erdoğan’ın ‘Beştepe Külliyesi’ adını verdiği Saray’ın tanıtımı için çekilen videoya da yer veren gazete, ‘altın klozet‘ tartışmalarını hatırlattı.

Gazete haberi Twitter hesabından ‘Hangi liderin Beyaz Saray’ın 30 katı büyüklüğünde 1150 odalı sarayı var?‘ sorusuyla paylaştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir