'Kadıköy'de Göçmen Kadına Cinsel Saldırı Girişimini Vatandaşlar Engelledi İddiası' Yalan Çıktı!

13PAYLAŞIM

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Kadıköy'de diş doktorluğu yaptığı iddia edilen bir erkeğin evine temizliğe gelen göçmen bir kadına tecavüz girişiminde bulunduğu ve o kadının balkondan bağırması üzerine çevredekiler yardım ettiği iddia edilmişti. Ancak o olayın 'Para koparmak için' olduğu ortaya çıktı...

Olay, dün öğle saatlerinde Kadıköy’de gerçekleşti.

Vaziyet.com.tr'de yer alan tanık ifadesi ise şu şekilde, "Diş Hekimi İsmail Beker’in aynı zamanda alt katında muayenehanesinin bulunduğu evine temizliğe gelen “Münire” isimli yabancı uyruklu bir kadın, yaklaşık bir ay çalıştıktan sonra “fuhuş yaparken daha çok para kazandığını” belirterek temizliğe gelmekten vazgeçti. Ancak bir süre sonra yeniden temizliğe gelmek istediğini ifade eden kadın, Beker’e ulaşmaya çalıştı. En sonunda İsmail Beker’in evine temizlik bahanesiyle giden kadın, Beker’den 9 bin lira para istedi ve eğer parayı vermezse Beker’in kendisine tecavüz etmeye çalıştığını söyleyeceğini belirtti. Beker’in parayı vermeyi reddetmesi üzerine telefonunu alıp camdan aşağı atan kadın, tecavüz girişimine maruz kaldığını bağırarak evden çıktı."

Kadınla birlikte evden çıkıp telefonunu almak için aşağı inen Beker ise sokaktaki bazı şahısların saldırısına maruz kaldı.

Beker, kendisine yönelik saldırının ardından darp raporu alırken, Beker'in yakınlarının aktarımına göre tecavüz girişimine maruz kaldığını iddia eden kadın herhangi bir şekilde sağlık raporu almayı kabul etmedi.

İsmail Beker’in asistanı ise konu ile ilgili Vaziyet'e konuştu.

Konuyla ilgili Vaziyet’e konuşan İsmail Beker’in asistanı, “Bütün itibarımız sarsılmış durumda. Kamera kayıtları dün incelendi karakolda. İsmail Bey’in suçsuz olduğu kanıtlandı ve serbest bırakıldı. Karşı taraf iftira attığı için şu an karakolda. İsmail Bey’e karşı sokakta bağırarak iftira atan kadın hakkında da yasal işlem başlattık. Yarın adliyeye gidecek İsmail Bey. O kadını da bulmak istiyoruz, hiç iyi olmadı bu yaptığı. Bu haberleri aslı astarı olmadan bu platformlar hakkında da yasal işlemler başlattık. Onurumuzu zedelediler. İnsanlar hiçbir şeyin gerçeğini bilmeden haber yapmayı sevdikleri için ne olacak bilmiyorum. İsmail Bey psikolojik açıdan çok yıprandı, hepimiz çok üzüldük. İsmail Bey benim evime girip çıkar, oturur sohbet ederiz. Asla öyle bir insan değildir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Vaziyet

İşte sosyal medyada gündem olan o görüntüler:

Kaynak: @meydangazetesi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir