'12 Dev Adam'ı Yeniden Yaratacağız'

 > 
4PAYLAŞIM

'12 Dev Adam'ı Yeniden Yaratacağız'

'12 Dev Adam'ı Yeniden Yaratacağız'

İspanya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2014 FIBA Dünya Kupası öncesi ilk çalışmalarını Çeşme'de sürdüren A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, "Biz yeniden '12 Dev Adam' imajı yaratmaya çalışıyoruz. Ben de bu görevin başında olmaktan bir Türk antrenör olarak gurur duyuyorum" dedi.

Ataman, GS TV'ye yaptığı açıklamada, son yıllarda Türkiye'nin yaz turizminin önemli merkezlerinden olan Çeşme'nin, denizinin ve havasının çok güzel olduğunu söyledi. Kendisinin de her yaz en az bir dönem Çeşme'de bulunduğunu belirten Ataman, şöyle konuştu:

"Aslında bu sene tatil yapmak için çok fazla imkanım olmadı. Ama sezon başında A Milli Takım'ın İtalya'daki dağ kampı öncesinde oyuncuları daha iyi hazırlayabilmek, yaz dönemi sonrası oyuncuların hem fiziksel hem de topla olan buluşmalarını yeniden sağlayabilmek ve aynı zamanda tatillerini çok fazla bölmemek için Çeşme'yi tercih ettik. Bir çok oyuncumuz final serisinde oynadığı için sezon 19 Haziran'da, çok geç bitti. Çok yoğun bir sezon geçirdiler ve dinlenme süreleri oldukça azaldığı için böyle bir yöntem bulduk. Kamp da denmez buna, oyuncuların büyük bir bölümü burada aileleriyle beraber değişik otellerde bir bölümü burada federasyonun tahsis ettiği otelde kalıyor."

Ataman, Çeşme'deki çalışmalar kapsamında her sabah 2 saat antrenman yaptıklarını, bu çalışmalarda hem oyuncuları fizik kondisyon olarak normal seviyelere ulaştırmayı hem de antrenman temposuna hazır hale getirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Bu sürecin bir kaynaşma dönemi olduğuna dikkati çeken Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yeni bir genç, yeni bir A Milli Takım, bir geçiş jenerasyonu var, eski kadrodan oyuncular var, çok yeni oyuncular da var. Böyle bir ortamda çok yoğun bir çalışma öncesi çünkü ayın 21'inden itibaren İstanbul'da toparlanacağız, daha sonra 10 günlük İtalya'da dağ kampımız var ardından aralarında Avrupanın basketboldaki önemli ekiplerinden İspanya, Yunanistan, Sırbistan gibi ülkelerle yapacağımız 11 tane hazırlık maçı var. Oyuncuların da mutlu olduğunu görüyorum. Bu da önemli bir şey. Milli takıma geldikleri zaman huzurlu ve mutlu gelmelerini istiyorduk, bunu görüyoruz, şimdilik iyi geçiyor."

Ataman, basketbol milli takımının son 10 yıl içinde önemli başarılar elde etmesine rağmen istikrarlı sonuçlar alamadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Halkımızın gözünde '12 Dev Adam' imajında bir yıpranma oluştu zaman içerisinde. Yeni bir teknik kadro ve iyi niyetli oyuncularımız var. Biz yeniden '12 Dev Adam' imajı yaratmaya çalışıyoruz. Ben de bu görevin başında olmaktan bir Türk antrenör olarak gurur duyuyorum. Buraya geldiğimiz zaman diğer kulüp kimliğimizden kurtulup, sadece ve sadece Türkiye için hizmet için buradayız. Spor adamı olduğumuza göre bugün için Türkiye adına yapacağımız en önemli hizmetlerden bir tanesi '12 Dev Adam' imajını yeniden oluşturmak. Savaşan, kazanan, madalya peşinde koşan o madalyayı yakalamak için teknik, taktik ve beceri anlamında en iyisini yapmaya çalışan bir takım yaratmak istiyoruz. Biz de şu anda bu görevi üstlendik."

Şampiy10

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir