Görüş Bildir
Haberler
Yeryüzü Sofraları Taksim'e Geri Dönüyor

Yeryüzü Sofraları Taksim'e Geri Dönüyor

Onedio Medya
27.06.2014 - 10:48 Son Güncelleme: 27.06.2014 - 11:55
İçeriğin Devamı Aşağıda

Antikapitalist Müslümanların, ‘lüks otellerde binlerce dolar harcanarak açılan iftarlara karşı’ geliştirdiği ‘Yeryüzü Sofraları’ bu Ramazan ayında da kurulacak. Geçmiş yıllarda, genellikle lüks otellerdeki iftar davetlerini protesto etmek için bu otellerin önünde kurulan protesto amaçlı ‘Yeryüzü Sofraları’, geçtiğimiz yıl Gezi Parkı protestolarının hemen ardından başlayan Ramazan ayı boyunca, Taksim İstiklal Caddesi üzerinde kurulmuştu. Gezi Parkı eylemlerinin ardından bölgedeki eylem ve toplanmalara izin vermeye polis, cadde üzeri boyunca kurulan iftar sofralarına yönelik olarak da yoğun önlem almış zaman zaman da müdahalede bulunmuştu.

Taksim’de ‘Yeryüzü Sofraları’ geçtiğimiz yılın ardından bu yıl da kuruluyor. Ramazan ayının birinci günü olan 28 Haziran’da Taksim Tünel’den itibaren kurulmaya başlanacak olan iftar sofraları için Antikapitalist Müslümanlar da bir çağrı yayınladı.

“Taksim Tünel’den tüm yeryüzüne barış sofrası” başlığıyla yapılan çağrı şöyle:

“Haydi İSTANBUL .

Haydi ANADOLU …

Haydi MEZOPOTAMYA

Haydi TÜM DÜNYA

Yeniden Yeryüzü Sofraları’nda buluşmaya…

Alınterimizi çalarak zenginleşenlerin haram paralarına ihtiyacımız yok!

SPONSORSUZ

Emeğimizle kazandığımız helal lokmalar ve Allah’ın tüm canlılar için bahşettiği nimetler, ”hepimize yeter” demek için… Statü, servet ve otorite sahibi “yeryüzü tanrılarına” ihtiyacımız yok..!

HİYERARŞİSİZ

Kimsenin kimseyi yönetmediği, kimseyi seçmek zorunda bırakılmadığımız, farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğunu, ortak yönetim ve ortak mülkiyet anlayışını; eşitlik-adalet ve özgürlük temelinde inşâ edebileceğimizi göstermek için…

BAYRAKSIZ ve FLAMASIZ

Hangi dili konuşursa konuşsun, hangi dine inanırsa inansın, hangi mezhebin temsilcisi olursa olsun, hangi ırka dahil olursa olsun; Alevi-Sünni, Türk-Kürt, inanan-inanmayan siyah-beyaz demeden, cinsiyet ayrımcılığı yapmadan, doğanın tüm canlılarını kucaklayan ve herkesin el ele verip katkı sunduğu bir sofra kurmak için;

Azığınla gel…

Sofranla gel…

Yüreğinle gel..!

Haydi hep birlikte;

Eşitliğin…

Adaletin…

Özgürlüğün…

Barışın hakim olduğu bir YERYÜZÜ SOFRASI ve YENİ BİR DÜNYA kuralım..!

Saat: 20.00

YER: Tünel/Taksim”

Dipnot Tv

Kaynak: http://www.dipnot.tv/yeryuzu-sofralar...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın