Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Windows'un Popüler Oyunu Solitaire Mobil Platformlara Geliyor!

Gamer
0PAYLAŞIM

Belki de çoğu kişi bilgisayarı ilk kullanmaya başladığı zaman Solitaire oyununu oynamıştır. Windows'un kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu Solitaire oyunu ne kadar şuan ki oyunlarla kapışabilecek durumda olmasa da oyunun mobil sürümünün de gelmesi bekleniyor.

Bilgisayarımızı yeni aldığımız zamanlar can sıkıntısından çok oynardık bu oyunu.

Bilgisayarı yeni aldığımız zaman internette yok şimdi ki gibi süper teknolojik oyunlarda yok. Bizde Solitaire oynardık.

Solitaire tam 25 yıldır hayatımızda!

Düşününce bir çeyrek asır geçtiğini hayal edebilir miydiniz? Fakat Windows'un ücretsiz oyunu olan Solitaire 25 yıldır hayatımızda.

Daha önce Solitaire oyununu oynamadıysanız, yakın zamanda oynama ihtimaliniz çok yüksek.

Yakın zamanda, daha önce hiç Solitaire oynamamış olanlarında oynayacağını düşünüyoruz. Çünkü Microsoft, oyunun Android ve iOS sürümlerinin elden geçtiğini açıkladı.  Yani artık Solitaire oyununu akıllı cihazlar üzerinden oynayabileceksiniz.

Mobil Platformlara gelecek tek oyun Solitaire değil!

Microsoft'un bu konuda çalışmalarını daha çok geliştirdiği düşünülüyor. Şu anlık Solitaire ile yapılan çalışmalarda sona gelinmiş olsa da diğer Windows oyunlarını da yakın zamanda göreceğiz gibi.

Eski Oyunlar "Collection" adı altında gelecek!

Microsoft'un mobil platformlara uyarladığı oyunlar "Collection" adı altında gelecek. Windows'dan oynadığımız neredeyse bütün oyunlar Android  ve iOS'da da oynanabilecek gibi duruyor.

İşte o oyunlar:

Klondike oyununu tekrar oynayabiliriz.

Microsoft'un oyunların Android ve iOS sürümlerinin yapılmasına karar vermesiyle birlikte "Klondike" oyunu da bizimle buluşacaklar listesine girdi.

Spider oyunu da yolda!

Collection paketinden sürpriz olarak bizlere "Spider" oyunu da çıkabilir.

Paketin içinde Freecell oyunu da olacak.

Solitaire, Spider ve Klondike oyunlarından sonra Microsoft'un sunacağı pakette Freecell oyununu da göreceğiz.

Bu kadarla bitmedi "Pyramid" oyunu da bizimle olacak!

Tamam sona gelmiş olabiliriz. Fakat henüz Microsoft'un bize sunacağı oyunlar bitmedi. Yukarıdaki oyunların dışında artık "Pyramid" oyununu da telefonlarınızdan oynamaya başlayabileceksiniz.

Son olarak pakette bizleri "Tripeaks" oyunu da bekliyor.

Microsof sunacağı pakete son olarak "Tripeaks" oyununu da ekliyor. Bu oyununda eklenmesiyle beraber pakette, Solitaire de dahil toplam 6 oyun olacak.

İsterseniz arkadaşınızla oynayabilirsiniz.

Yapılan açıklamada ayrıca oyuna çoklu oyuncu seçeneklerinin de eklendiği belirtildi. Xbox Live entegresini yapıma uygulamış olan Microsoft, bu sayede arkadaşlarımız ile oyunu oynamamızı mümkün kılıyor. Ancak bu noktada şöyle bir parantez açmamız gerekiyor; çifte altın kazanma, çeşitli hediyeler ve günlük meydan okumalar içeren Premium Edition da var. Bahsi geçen içeriklere erişmek için aylık  1.99 dolar  ödemek gerekmekte.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir