Uçakta Ayrımcılığa Vatandaştan Protesto

 > 
6PAYLAŞIM

Uçakta Ayrımcılığa Vatandaştan Protesto

Uçakta Ayrımcılığa Vatandaştan Protesto

AK Parti'den istifa ettikten sonra THY tarafından skandal muamelelere maruz bırakılan İstanbul milletvekili Muhammet Çetin'e, THY yolcuları ve vekil arkadaşlarından destek geldi.

THY tarafından keyfi olarak ‘upgrade etme hakkı' elinden alınan milletvekiline bindiği uçakta yine aynı prosedür uygulandı. Ancak bu kez beklenmedik bir tepki oldu ve Çetin'in beraber seyahat ettiği milletvekillerinden ayrı yere oturtulması uçakta protesto edildi. ‘Ayrımcılık' vatandaşlar tarafından dakikalarca slogan ve alkışlarla kınandı. Çetin ile birlikte uçağa binen CHP ve MHP'li vekiller de VIP'de oturmayarak bağımsız milletvekiline destek verdi.

Çetin, uçakta yaşananları Twitter adresinden şöyle duyurdu:

''Yine bugün Uçaktaki farklı muamele, diğer vekil arkadaşlarım ve halkın müdahalesi ile protesto edildi. CHP ve MHP İstanbul ve Kocaeli vekillerimiz, diğer yolcularımız ile 15 dakika protesto yaptılar, bravolarla alkışladılar. Ayrımcılık ve nefret suçu, uluslararası uçuş miles kart sahiplerinin düzenlemesine de muhalif. Ama hukukun, hakkın çiğnendiği, ayrımcılığın yapıldığı tek yer ve husus keşke sadece bu olsa. Bu ayıp TBMM ve Sayın Çiçek'e mi, bana mı THY'ye mi ait? Hayırlı günler''

ZAMAN.COM.TR HABERLER gündem

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir