Twitter Türkiye'de ‘Mizah Anlayışı Yüksek’ Müdür Arıyor

 > 
49PAYLAŞIM
Twitter Türkiye'de ‘Mizah Anlayışı Yüksek’ Müdür Arıyor

20 Mart-3 Nisan arasında Türkiye'de erişim yasağı uygulanan sosyal ağ Twitter, Türkçe bilen Türkiye müdürü arıyor. 

Twitter Başkan Yardımcısı Colin Crowell dün şirketin kamu politikaları hesabından attığı tweet ile Türkiye'de siyasi ve hukuki gündemi takip edebilecek bir ülke müdürü aradıklarını kaydetti. 

Şirketin kariyer sayfasında da yayınlanan iş ilanına göre tam zamanlı görev için aranan özelliklerden biri de mizah anlayışı.

ORTA YOLU BULACAK

Habertürk’ten Naime Sert’in haberine göre, hükümetle ilgili çıkabilecek sorunlarda Twitter ile arada köprü olması istenen ülke müdüründen kullanıcıların yararlarını gözetirken hükümet yetkililerinin yasal talepleriyle ortak yolun bulunması için araştırmalar yapması isteniyor. Bu görev tanımında "hükümet, siyaset ve medya temsilcileriyle buluşarak onların Twitter'ı anlamasını sağlamak" da bulunuyor. Türkiye müdürü İrlanda'nın başkenti Dublin'de tam zamanlı çalışacak.

İkinci turdan canlı destek hattı çıkmıştı

Hükümetin Türkiye'de ofis açmasını ve vergi ödemesini istediği Twitter erişim yasağının ardından Google'ın avukatını Ankara'ya göndermişti. Erişim yasağının kaldırılmasının ardından da Başkan Yardımcısı Colin Crowell, 14 Nisan'da Ankara'ya gelerek Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) yetkilileri ile görüşmüştü. 21 Mayıs'ta Dublin'de yapılan ikinci tur görüşmelerden Türkçe canlı destek hattı çıkmıştı.

Naime SERT / HT EKONOMİ

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir