Görüş Bildir
Haberler
TÜSİAD'ın Yeni Başkanı Haluk Dinçer

TÜSİAD'ın Yeni Başkanı Haluk Dinçer

Caner
10.06.2014 - 18:03
İçeriğin Devamı Aşağıda

İşte TÜSİAD'ın Yeni Başkanı

TÜSİAD bugün Muharrem Yılmaz'dan boşalan başkanlık koltuğuna yeni isim belirlemek üzere toplandı. Yılmaz, 43. Genel Kurul'da resmen başkan seçilmişti. Ancak sahibi olduğu SÜTAŞ firması ile ilgili havuz medyasında çıkan haberler üzerine TÜSİAD başkanlık görevinden istifa etti.

Yılmaz'ın istifanın ardından başkanlık için Haluk Dinçer, Tayfun Bayazıd ve Memduh Boydak'ın ismi konuşuluyordu. TÜSİAD'DAN yapılan açıklamaya göre, yeni başkan Haluk Dinçer. Geçen hafta Yılmaz'ın istifasının ardından Sabancı Holding Sigorta ve Perakende Grubu Başkanı Haluk Dinçer'in adı gündeme gelmişti. Dinçer, başkan olacağına dair haberleri yalanlamıştı.

TÜSİAD'IN AÇIKLAMASI

Muharrem Yılmaz, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden 4 Haziran 2014 tarihinde istifa etmiştir. Sayın Yılmaz 2010-2012 yılları arasında sürdürdüğü Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve 2013 Ocak ayından bu yana üstlendiği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini başarıyla ifa etmiş, kurumun ulusal ve uluslararası düzeydeki itibarına çok önemli katkılar sağlamıştır. Yılmaz görevi süresince, Türkiye'de sivil toplumun güçlenmesi ve iş dünyasının örgütlü gelişimi için emsal teşkil edecek somut adımlar atmıştır. TÜSİAD olarak Muharrem Yılmaz'a vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

TÜSİAD Yönetim Kurulu, 10 Haziran 2014 tarihinde, saat 16:00'da gerçekleştirdiği Olağanüstü Yönetim Kurulu toplantısında, tüzüğüne ve kurumsal kültürüne uygun olarak kendi içinde yaptığı seçim sonucunda, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Dinçer'i seçmiştir.

HALUK DİNÇER KİMDİR?

Haluk Dinçer, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı’dır. Dinçer, ayrıca grubun CarrefourSA, TeknoSA, AvivaSA ve Aksigorta şirketlerinde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Haluk Dinçer kariyerine 1985 yılında ABD’de General Motors Technical Center bünyesinde proje mühendisi olarak başlamıştır. 1995 yılında Sabancı topluluğuna katılan Dinçer, bu tarihten itibaren otomotiv, gıda ve perakende sektörlerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

Haluk Dinçer, aynı zamanda, DEİK/Türk-Amerikan İş Konseyi Başkanı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, American Turkish Council (Washington DC) ve American Turkish Society’de (New York) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Dinçer ayrıca G20 kapsamında toplanan B-20 işadamları zirvesinde Türkiye’yi çeşitli kereler temsil etmiştir.

Dinçer, University of Michigan’dan makine mühendisliği dalında lisans ve işletme dalında yüksek lisans (M.B.A.) derecelerini almıştır. Haluk Dinçer, Suzan Sabancı ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Zaman

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/ekonomi_iste-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın