Görüş Bildir
Haberler
Türkiye'yi Sarsan Olayla İlgili Bakan'dan Açıklama

Türkiye'yi Sarsan Olayla İlgili Bakan'dan Açıklama

Türkiye'yi Sarsan Olayla İlgili Bakan'dan Açıklama

Van'ın Gürpınar İlçesi'ne bağlı Yalınca Köyü'nün kardan günlerdir yolu kapalı olan Çalık Mezrası'ndan hastaneye götürülemeyince hayatını kaybeden 3 yaşındaki Muharrem Taş'ın cenazesinin çuval içinde sırtta taşınması olayı TBMM gündemine geldi.

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, bu fotoğrafı kürsüden milletvekillerine gösterirken, bu çağda böyle bir olaydan utanç duyduklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu söz alarak Muharrem Taş'ın ölümüyle ilgili açıklama yaparak, 'Ülke olarak ülkemizin sağlık hizmetlerinde ve acil sağlık hizmetlerinde geldiği başarılı bir fotoğrafa gölge düşürecek bir fotoğraf ile karşı karşıya kaldık' dedi. Üzgün olduğumu ve olayın iletişim kopukluğundan kaynaklandığını belirten Müezzinoğlu, olayla ilgili şunları söyledi:

'Korucu jandarmayı aranıyor, jandarma 112'yi arıyor, bilgi alabileceğimiz telefon numaralarını istiyor 112 bilgi alınabilecek telefon numaralarının hiçbirisine bilgi için ulaşılamıyor. Burada bir kopukluk oluyor. Gece saat 03.30 sıralarında Van merkezden Muharrem evladımızın amcası arıyor. 'Bir hastamız var' diyor. Ateşi olduğunu söylüyor, babanın telefonuna ulaşılamıyor. Yalınca köyüne kadar yol açık, Çeli mezrası ile Yalınca Köyü arasındaki 7 kilometrelik yol tamamen kapalı. Paletli ambulansların gidebilmesi mümkün değil. Baba ile ben görüştüm, baba sadece 18.30'da korucuya bilgi verebildiğini, bir daha telefon iletişimi kurulamadığını, gece 02.30'da evladının vefat ettiğini söyledi.'

Habertürk

Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın