Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'de Pek Bilinmeyen 7 Güzel Yabancı Parça... Hem de 7 Farklı Dilde...

178PAYLAŞIM

Müzik keşfetmek hiç şüphesiz çok zevkli bir aktivite!

Daha önce duymadığı, pek bilinmeyen güzel bir parça bulunca yerin metrelerce altından bir hazine sandığı bulup çıkarmış gibi seviniyor insan. Hatta bazen bir yerde duyduğumuz küçücük bir nağme adeta hazine odasının kapısını açabiliyor bizlere.

Ama en güzeli dünya üzerinde yüzlerce farklı dil olduğunun bilinciyle müzik keşfetmek... İşte o zaman dillerin sizi nasıl büyülediğini görüyor ve hepsine büyük saygı duymaya başlıyorsunuz.

Her Dilden, Her Telden... Yaşasın Müzik!

Nisos - Mana

YUNANCA

Osmanlı, Bizans ve Yahudi müziğinden etkilenen Çek müzik grubu, kendine isim olarak Yunanca'da ada anlamına gelen Nisos kelimesini seçmiş.

Mark Eliyahu & Ishtar Alabina - Ballad for the Weeping Spring

İBRANİCE

Mark Eliyahu'nun muhteşem ezgiler barındıran Sands albümünde yer alan bu şarkı, aynı zamanda The Ballad of the Weeping Spring adlı İsrail yapımı filmin de tema müziğidir.

Loai - Ah Ya Sho'a

ARAPÇA

Filistinli bir babanın ve Mısırlı bir annenin oğlu olarak Mısır'da dünyaya gelen kadife sesli şarkıcı Loai Tayssir'in bu parçasını Meen Haye’dar albümünde bulabilirsiniz.

Kaleo - Vor í Vaglaskógi

İZLANDACA

İzlandalı müzik grubu Kaleo'nun kendi anadillerinde muhteşem kuzey ezgileriyle söyledikleri parça, hiç aşina olmadığımız bir dilde bile bizi etkilemeyi başarıyor.

Paola Bennet - Timbers & Wind

İNGİLİZCE

Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisi ile ondan uyarlanmakta olan Game Of Thrones dizisi, bilindiği gibi okuyucu ve izleyicisini şaşırtmayı en çok seven yapımlar arasında yer alıyor. Hayran yapımı bu şarkı da seri içinde çok önemli yeri olan bir olay üzerine adeta ağıt olarak yazılmış. Paola Bennet'in aynı seri içinden The Rains of Castamere şarkısına yaptığı cover da dinlenmeye değer! Ancak... Eğer hâlâ kitapları okumadıysanız veya diziyi izlemediyseniz sizin için SPOILER ALERT!

Hizri Dalgatov - Navsegda

RUSÇA

Özellikle giriş ezgisiyle yüreklere işleyen bu romantik parça, Balkan ülkelerinde dans müziği olarak da çalınmaktadır.

Urban Trad - Sanomi

UYDURMA DİL

Sadece şarkı için notaların ezgisine uydurulmuş anlamsız sözlere sahip bu son şarkımızı hatırlayanlar da çıkacaktır elbette. Her ne kadar artık katılmasak da Eurovision'un anılarımızda hâlâ önemli bir yer kapladığı aşikâr. Hele 2003'te Sertab Erener'le 1. olduğumuz Riga'daki Eurovision Şarkı Yarışması... Sonundaki o ecel terleri döktüren çekişmeli puanlama... Belki unutmuş olabilirsiniz ama biz o yarışmayı ikinciden sadece iki puan önce tamamlamıştık. İşte, kulağa çok hoş gelen bu yukarıdaki şarkı, o yılki yarışmada burun farkıyla birinciliği kaçırarak Belçika'ya ikincilik getiren o şarkı!

Peki sizin "Bu şarkı daha fazla tanınmayı hak ediyor." dediğiniz parçalar var mı?

Yorum olarak yazarsanız başkalarının da keşif sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
xalid-xancanli

Əlvida, cənub şəhəri film musiqisi

xalid-xancanli

Budur

ruveydaaydin

En sevdiğim şey kalitesi yüksek şarkıları keşfetmek.Bana bugünün hediyesi senin içeriğin oldu.Devam et lütfen,sevgiyle :))

musicolique

Teşekkürler, beğenmenize çok sevindim. 😊

Görüş Bildir