Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Thug Life Fenomeninin Nereden Geldiğini Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

 > 
68PAYLAŞIM

Tugh Life Felsefesi Nedir?

Amerikalı rap sanatçısı 2PAC tarafından; hayata  hiçbir şeye sahip olmadan başlamış fakat yıllar içinde her şeye sahip olmuş olanların felsefesi olarak tanıtılmıştır. Fakat thug kelimesinin kökenine inince karşımıza bambaşka bir mekan bambaşka bir hikaye çıkmaktadır. Bilinen Thug Life felsefesine göre başarıya giden her yol mübahtır. Fakat ilk Thug Life felsefesini benimseyenlerin bu durumu oldukça abarttıkları su götürmez bir gerçektir.

Thug Nedir? Thag Nedir?

Thuggeeler, Hindistan'da 600 yıl boyunca varlığını sürdüren bir caniler tarikatıdır. Gizli bir soyguncular ve katiller topluluğu olan Thuglar, adına sayısız suçlar işledikleri yamyam tanrıça Kali’ye taparlardı. Thug kelimesi Hintçe'de sahtekar, uyanık,dolandırıcı ve kandıran gibi anlamlara gelen Thag kelimesinin çarpıtılmışıdır. Thuggee tarikatı üyeleri, insanları kendilerine inandırmayı Tanrıçaları kali’nin kendilerine bahşettiği mistik bir güç olarak görürlerdi.  Kandırmak onların cani taktiklerinin başında gelirdi. Masum yolcular gibi davranan bir grup Thug, hacıların veya tüccarların oluşturdukları bir kervana katılıp, onları uygun yerlere doğru yönlendirir ve tanrıçalarına ilahiler okuyarak hepsini aynı anda boğarlardı. Cesetlerini parçalayıp karınlarını deştikten sonra onları gömerler ve mezarlarının üstünde kendilerine ziyafet çekerlerdi. Tarikat üyelerinin çocukları da bu topluluğa direkt olarak katılıp, kilden yapılmış mankenler üzerinde cinayet işleme yöntemlerini ve insan kurban etmenin ayrıntılarını öğrenirlerdi.

İşte Gerçek Thuggee'ler

Günümüz Thug Life Akımına Dönüşmesi

Thuggee tarikatı Hindistan üzerinde gücünü pekiştirmek isteyen İngiliz sömürgeciler için büyük tehdit unsuru olarak yıllarca  faaliyet göstermiştir. 1830 yılından itibaren Thuglara yönelik bir savaş başlatan İngilizler, 1860'a gelindiğinde bu tarikatı tamamen yok etmişlerdir. Thugge inanışı çok sayıda antropolojik ve sosyolojik araştırmalara konu olmakla birlikte Steven Spielberg'in yönetmenliğini üstlendiği 1984 yapımı Indiana Jones: The Temple Of The Doom filmine de konu olmuştur. Ayrıca Thug kelimesi ; Haydut, dolandırıcı , uyanık, manasıyla  ingiliz diline geçmiştir. Son dönemlerde internette  fenomen haline gelip bir yaşam felsefesi olarak görülen tugh life akımının kökenide buradan gelmektedir.

(BONUS) Dünya'nın En Cani Tarikatından Thug Life Akımına Değişim

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ellen

vayy bee şerefsizliğin kitabını yazmışlar

melek.su.961

afiyet olsun :)

askerasker85

uydurma , salla gitsin herkes inanır zaten..

koala-neco

Demekki bu tugiler olmasa şuan Hindistan nüfusu 5 milyar olacakmış as/ kes bitmemiş pezemenkler, hamamböcee gibi ürüyolar-.-

ayarsiz_kantar

Türk toplumundaki "şerepsiz

ayarsiz_kantar

Yazamadan ekledi yorumumu ahaha Türk toplumundaki " şerepsiz" e denk geliyo bu tugiler :) daha cümlem bitmeden entera basarsam parmağım kırılsınn:))

koala-neco

:))))

merakli-kanal

VİDEOmuzda daha detaylı ve öz olarak ele alınmıştır, İZLEMEYİ unutmayınız.

Görüş Bildir