Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Testi Adım Adım Çöz ve Zombi İstilasından Kurtulabilecek misin Gör!

 > -

Öyle "Zombi istilası olsa harika olurdu, ne heyecan yaşardık" demekle, tüm zombili film ve dizileri izlemekle olmuyor; kolaysa zombilerinden elinden kurtul bakalım! Üstelik tek başına falan da değil, sevgilinle beraber!

Televizyonda akşam haberlerini izlerken birdenbire son dakika gelişmesi girildi ve zombi saldırısı başladığını öğrendin, hemen telefonuna sarılıp sevgilini aramaya karar verdin.

Birimizin evinde buluşma planı yaparım.
Geceyi kendi evlerimizde geçirmemiz gerektiğini, gündüz gözüyle plan yapacağımızı söylerim.
Zombi sayısı iyice artmadan acilen dışarıda bir yerde buluşma planı yaparım.

Sevgilin planı kabul etti, “Nerede buluşalım” diye soruyor.

Zaman kaybetmeden biraz ters kalan ama daha az kalabalık olan bir yere gelmesini ve önceden oraya gidip en güvenli yeri haber vereceğimi söylerim.
“İkimize de yakın olan merkezi bir yerde buluşalım” derim.

Şehrin göbeğinde bir yerde buluştunuz, ortalık kaos. Acilen yeni bir plan yapmanız lazım.

Hemen merkezden uzaklaşıp ara sokaklardan birine kaçarız.
O korku ve panikle trafikte sıkışmış olan araçlardan birinin içine atlar, ortam yatışana kadar sessizce bekleriz.
Tekrar eve dönmemiz gerektiğini, yoksa bir şekilde öleceğimizi söylerim.

Senin ipinle kuyuya inilmez!

Ortam yatışmadı, zombilerden biri sizi farkedip arabaya saldırdı. Diğer zombilerden bir kaçı da ona katıldı ve ikiniz de oracıkta öldünüz. Ama üzülme, en azından zombi olarak da olsa aşkınız sonsuza kadar devam edecek!

Etraftaki zombileri gördükçe iyice panikleyip koştururken çıkmaz sokağa girdiğinizi farkettin. Ama o da ne, dış kapısı açık bir apartman var!

İçeri girsek de çıkmaz sokak olduğu için kapana kısılabileceğimizi düşünür ve hızlıca geri koşmamızı söylerim.
Vakit kaybetmeden içeri girer, kapıyı kapatırız.

Olmadı, kaçamadın!

Siz nefes nefese kalmış apartman kapısından dışarıya bakarken arkanızdan apartmanda yaşayanlara da saldırmış beş-altı zombi ansızın çıkıverdi. Siz daha ne olduğunu bile anlamadan ikinizin işini de oracıkta bitirdiler.

Artık koşmaktan canınız çıktığından tam köşeyi dönecekken sevgilin dalgınlıkla kaldırımı ıskalar, düşüp bileğini burkar. Tam o anda da mini bir zombi sürüsü karşınıza çıkar. Ne yaparsın?

Telaşla sevgilimi bırakıp hemen kaçarım.
Ayağa kaldırıp omzuma yüklenmesini söyler ve apartmana geri dönmeye çalışırım.

Senle yola çıkılmaz!

Sevgilin o şaşkınlıkla birden donakaldı, sonra yardım etmen için ağlayarak ve bağırarak yalvarmaya başladı. Zombilerin iyice yaklaştığını görüp dayanamayıp yardıma koştun, ama çok geç kaldın. İkinizi de afiyetle çürümüş midelerine indirdiler.

Olmadı, olduramadın!

Yeterince hızlı hareket edemediniz ve zombiler arkanızdan yetişip geleceğin zombileri olmanız için tüm imkanlarını seferber ettiler, acı içinde öldünüz.

Yanlış karar almada bir dünya markasısın!

Eve döneyim derken iyice kalabalığın ortasında kaldınız, aniden bir zombi sevgilinize saldırdı. Kurtarayım derken sen de sevgilinle beraber gümbürtüye gittin...

Aceleyle dışarı çıkıp yola koyuldun, buluşacağınız yere çok yaklaşmışken telefonunu almadığını farkettin.

Etrafta acilen telefonunu kullanmayı rica etmek için bir insan bulmaya çalışırım.
Nasıl olsa yakınlara bir yerlere gelecek diye durur ve beni bulmasını umarım.
Tüm yolu aceleyle geri dönerim.

Oldu mu bu yaptığın?

Sen eve dönerken sevgilin seni arayıp arayıp ulaşamayınca telaşlanıp etrafı dolaşmaya başladı, o arada aklı sende olacak ki arkasından gelen zombiyi fark edemedi, ve artık bir sevgilin yok...

Zombi istilaları sana göre değil!

Sevgilin seni aradııı, aradııı, ama bir türlü ulaşamadı. Korku ve panikle etrafta dolaşıp bir yandan da seni ararken kendisine doğru yaklaşan zombiyi fark edemedi ve öldü… Vebali senin üstünde!

Birini gördün, ancak bankta arkası dönük şekilde hareketsiz oturuyor.

Hemen yanına gidip “Pardon bir bakar mısınız” derim.
Zombi olmasından işkillenirim, hiç yaklaşmadan başka birini aramaya koyulurum.

Gitti güzelim sevgilin!

Sen birini bulana kadar yana yakıla seni arıyan sevgilin zombilere yem oldu... O telefonu evde unutmayacaktın, hepsi senin suçun…

Yaktın kendi başını!

Oturan kişi birden döndü ve zombi olduğunu gördün, panikle birkaç adım geri çekilirken ayağın bir şeye takıldı ve yere düştün. Hemen üstüne çullanan zombinin elinden seni artık kiiimseler kurtaramaz…

Birinizin evinde bir şekilde buluştunuz. Ya şimdi?

Hiç vakit kaybetmeden dışarı çıkıp şehirden uzaklaşmamızı söylerim.
En azından sabah olana kadar evden çıkmamamız gerektiğini söylerim.

Sevgilin fikrini iyi buldu. Neyle kaçacağınızı soruyor.

Bisikletlerimizle kaçarız.
Araba şart, bir tane çalarız.

Yanınıza sadece çok önemli birkaç şeyi alıp bisikletlere atladınız. Nereye gideceksiniz?

Deniz kenarında olan uzak bir yerleşkeye gideriz.
Bir dağ evine gideriz.

Uzun bir yolculuktan sonra küçük bir sahil kasabasına geldiniz. Burada kimse o kadar telaşlı görünmüyor. Ne yapacaksınız?

Motele yerleşiriz.
Sahilde çadır kurarız, zombiler yaklaşırsa suya gireriz.

Yanlış seçimler yapmakta üstüne yok!

Geceyi motelde geçirdiniz, motelde yaşayanlardan biri gece ölünce sabaha kadar herkes ısırılıp dönüştü. Sabah odadan çıktıktan sonra birden zombilerin arasında kaldınız ve öldünüz…

Adeta bir bahtsız bedevisin!

Yorgunluktan bir an uyuyakaldınız, uyandığınızda çadırın etrafı zombilerle çevriliydi. Eninde sonunda çadırın içine girmeyi başardılar, öldünüz!

Dağ evine ulaşmaya az kala bir iki ay yetecek stok yapmaya karar verdiniz. Küçük bir marketin önünden geçiyorsunuz, market yağmalanmış gibi duruyor. Ne yaparsınız?

Birimizin içeri girip dikkatli ve hızlı şekilde işi halletmesini, diğerimizin dışarıda nöbet tutmasını öneririm.
İkimizin de aynı anda içeri girmesini öneririm.

Hiç film de mi izlemedin, ayrılık ölüm getirir!

Sevgiliniz onun arkasını kollamanızı söyledi ve içeri girdi, 10 dakika sonra çığlıklarını duymaya başladınız. Koşarak yanına gittiğinizde artık yaşamıyordu…

Aynı anda içeri girdiniz, rafları kontrol ederken biriniz zombiyi fark etti. Küçük bir plan yapıp etkisiz hale getirdiniz, yeteri kadar erzak aldıktan sonra marketin yan tarafında duran arabayı görüp kontrol ettiniz.

Sahibi marketin içindeki zombi olabilir, tekrar risk alıp içeri girerek anahtar için ceplerini kontrol ederim.
Hiç riske girmeyip bisikletle devam ederiz.

Arabanın sahibi gerçekten de içerideki zombi çıktı, anahtarı aldınız ve arabaya binip yola koyuldunuz. Bir dağ evine denk geldiniz, ancak camlardan girme şansınız yok ve kapı da şifreli. Şifre ne olabilir ki diye düşünürken kapının üzerinde "Beril" yazdığını görüyorsunuz, şifreyle bir bağlantısı olabilir, ama nasıl? Peşinizde zombiler var, hızlı olmanız gerek.

123456789
17071993
23745
26211115

Sen tam bir hayatta kalma uzmanısın!

Şifrenin "Beril" isminin her harfinin alfabede kaçıncı sıraya denk geldiği göz önünde bulundurularak oluşturulduğunu çözdün ve başardın! Artık dağ evindesiniz, ve birkaç ay yetecek stokunuz da var. Şimdi başından beri verdiğin doğru kararlar sayesinde zombilerden uzakta bir hayatın keyfini çıkarabilir, salgının geçmesini ümit edebilirsin. Senin gibi işin uzmanı birine bunu söylemeye gerek yok ama yine de camı pencereyi sıkı kapatmayı unutmayın, ne olur ne olmaz...

Olmadı, olduramadın!

Şifreyi bir türlü çözemedin, zombi sürüsü etrafınızı sardı; kaçamadınız ve onların arasına katılmak zorunda kaldınız...

Olmadı, olduramadın!

Şifreyi bir türlü çözemedin, zombi sürüsü etrafınızı sardı; kaçamadınız ve onların arasına katılmak zorunda kaldınız...

Olmadı, olduramadın!

Şifreyi bir türlü çözemedin, zombi sürüsü etrafınızı sardı; kaçamadınız ve onların arasına katılmak zorunda kaldınız...

Bisiklet de bir yere kadar...

Yola devam ederken anayolda birkaç zombi gördünüz, karşı yoldan gelen bir araç da zombileri fark etti ve o telaşla arabanın kontrolünü kaybedip sevgilinle senin üzerine sürdü. İkiniz de maalesef öldünüz…

Gerekli şeyleri yanınıza alıp hızlı bir şekilde yakınlardaki AVM'nin otoparkına gittiniz, bir arabayı gözünüze kestirdiniz. Tam yanına giderken bir zombi fırladı ve siz bir yana, sevgilin bir yana savruldu. Zombi sevgiline doğru ilerliyor, sende silah var, onda bıçak. Ne yaparsın?

Hemen zombinin kafasına ateş edip etkisiz hale getiririm.
Sevgilime güvenirim, kurtarır o kendini.

Yazık ettin güzelim plana!

Ölene bir tekme de sen attın, ama kötü yaptın. Silah sesini duyan diğer zombiler senle sevgiline doğru yöneldi, köşeye sıkıştınız ve kurtulamadınız…

Zombi öldürmez, düşüncesiz sevgili öldürür!

O telaşla nasıl kurtarsın! Bıçağını bir türlü eline alamadı, “Ateş etsene” diye bağırdı. Birden panikledin ve isabet ettiremedin, seri ateş edince de yanlışlıkla sevgilini vurdun.

Sevgilin fikrini kabul etti, “Evi daha güvenli hale getirsek mi?” diye soruyor.

Haklı olduğunu fark eder ve kapının arkasına dolabı dayamamızı söylerim.
“Ne gerek var şimdi, sessiz olursak sıkıntı olmaz” der ve boşveririm.

Ah şu yanlış kararlar...

Dolabı çekip sabaha kadar huzurla beklediniz, beklediniz beklemesine de apartmanın içindeki zombileri hesaba katmadınız. Sabah planınızı yapıp şehir merkezinden uzaklaşmak için evden çıkacakken apartmanın içinde zombiler tarafından kapana kıstırıldınız, öldünüz!

Öyle kolay olunmuyor sessiz!

Telaşlı telaşlı evde dolanırken yanlışlıkla masaya çarptın, ne var ne yok devirdin. Apartmanın içindeki zombiler sesi duydu pek tabii, kapıya dayandılar. Dolabı dayamak için çok geç kaldın, bir şekilde kapıyı kırıp içeri daldılar. Oracıkta öldünüz!

Sabah oldu, sevgilin aradı ve evde tek kalmak istemediğinden geceyi karşı apartmanındaki arkadaşında geçirdiğini ve şuanda da orada olduğunu söyledi. Şimdi ne yapacaksın?

Hemen yanına giderim.
İkimize de yakın olan bir yerde buluşalım der ve ana yollardan değil ara sokaklardan gelmesini söylerim.

Gitti güzelim sevgili!

Salgın gece boyunca iyice yayıldığından sen gidene kadar evi zombiler bastı, sevgilin zombiye dönüştü. Dikkat et de son kez sarılayım derken seni de ısırmasın!

Ortada bir yerde buluşmaya karar verdiniz, sevgilin "Hangi yoldan geleyim" diyor.

Ara sokaklardan gelmesini söylerim.
Ana yollardan gelmesini söylerim.

Vah vah, yaktın sevgilinin başını!

Seni dinleyip ara sokaklardan gelirken birden etrafını zombiler sardı, son mesajını bile yarım yamalak gönderebildi. Şimdi kafanı taşlara vursan yeridir…

Yanlış karar almada bir dünya markasısın!

Kalabalık ana yollardan gelmesini söyledin ve sevgilini ateşlerin içine attın, zombilere yem oldu!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duygu-adamhasan

zombi gelse bi uçak bulurum başka şehre giderim ordada varsa eger uzaya çıkarım

yigit-emin-turhan

senin ananı sikeyim aptal orospu çocuğu

nisanur-karakoc

ssjsjs en az 20 kere yaptıktan sonra zombi filmi izledim ve ilkte yaptım demk ki fayda var filmerde mk .d

emir-guven2

tek attım hepsine :D

efecan-kaygusuz

tekte alırım aklını

gelecegin-zoologu

bisiklet en iyisi abicim. Araba gürültü yapar benzin ister vs vs bisiklet şekle sokar

Görüş Bildir