Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tesadüfün de Böylesi: Gerçek Olduğuna İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz 20 Akıl Almaz Olay

 > 
2.1bPAYLAŞIM

İşte hayatın ilginç tesadüflerle dolu olduğunu bize bir kez daha kanıtlayan 20 birbirinden şaşırtıcı olay:

Kaynak: http://www.cracked.com/photoplasty_1680_...

20. Frano Selak, "dünyanın en şanslı adamı" olarak anılıyor.

Selak, buz tutmuş nehre uçan bir trenden sağ kurtuldu. Bir uçaktan atılan Selak, ot yığının üzerine düştü. Nehre uçan otobüsteki 4 yolcu boğulurken, Selak kazadan sağ çıktı... Yanan bir arabadan da canlı çıkmayı başaran kahramanımıza otobüs çarptı ve o yine ölmedi. Olay bununla da bitmedi: Selak'a bir kamyonun kendisine çarpması sonucu 91 metrelik bir uçuruma düştü... Sonuç yine aynı. 

Daha sonra hayatında ilk kez bir piyango bileti alan Selak, büyük ikramiyeyi kazandı. Parasının büyük kısmını ise bağışlamayı tercih etti.

19. Son 7 Amerikan başkanından 5'i solak.

Bu oldukça tuhaf; çünkü ABD'de solaklar nüfusun yalnızca %10'unu oluşturuyor. Daha da tuhafı ,son 20 yıldaki neredeyse tüm başkanlık yarışlarının solak adaylar arasında yapılmış olması: Barack Obama - John McCain, Bill Clinton - Bob Dole, George H. W. Bush - Ross Perot.

18. Wilmer McLean, Amerikan İç Savaşı kapısının önünde başlayınca taşınmaya karar verdi.

İki Bull Run Muharebesi de, Wilmer McLean'in evinin ön bahçesinde oldu... Ancak, savaş onu yeni evinde de rahat bırakmadı. General Lee, Wilmer McLean'in yeni evinin oturma odasında teslim oldu ve savaş böylece sona erdi.

17. 1975'in Temmuz ayında Erskine Lawrence Ebbin isimli bir adam mobiletini sürerken, bir taksinin kendine çarpması sonucu hayatını kaybetti.

1974 yılının Temmuz ayında, Erskine'in erkek kardeşi Neville de aynı sokakta, aynı mobileti sürerken, içinde aynı yolcuyu taşımakta olan aynı taksinin kendisine çarpması sonucu ölmüştü... İki erkek kardeş de öldüklerinde 17 yaşındaydı.

16. New York Yankees'in 2001 yılındaki mağlubiyetinden sonra, takımın oyuncularından Enrique Wilson, uçuş saatini değiştirdi.

Wilson'ın şans eseri binmediği uçak, Belle Harbor'da düştü ve kazadan sağ çıkan olmadı.

15. Bruce Lee, son filmi "Ölüm Oyunu"nda, filmde kullanılan bir silahın içine konan gerçek kurşunla ölen bir aktörü canlandırmıştı.

Lee'nin oğlu Brandon ise, "The Crow" filminin çekimleri sırasında, içinde gerçek kurşun bulunan bir film silahıyla vurularak öldü. Daha da tuhaf olan ise, "Dragon: The Bruce Lee Story" isimli biyografi filminde, Lee'yi öldüren bir iblisin Brandon'ı öldürmek için hazırlandığının söylenmesiydi ve bu film çekildiğinde Brandon henüz ölmemişti...

14. Violet Jessop, hem Titanic'te, hem de Titanic'in kardeş gemileri Olympic ve Britannic'te görev yaptı.

Olympic başka bir gemiyle çarpıştı, Titanic bir buzdağına çarptı ve Britannic'te ise bir mayın sebebiyle patlama yaşandı. Violet , üç kazadan da sağ çıktı.

13. Abraham Lincoln'ü öldüren suikastçi John Wilkes Booth'u kardeşi Edwin Booth, 1864 yılında bindiği tren hareket ettiğinde, bir adamın bir araba tarafından ezilme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu fark etti.

Hemen trenden inen Edwin Booth, adamı yakasından çekerek kurtardı. Kurtardığı adam ise Abraham Lincoln'ün oğlu Robert Lincoln'den başkası değildi.

12. Astronot Neil Armstrong ve John Glenn... İkisi de Ohiolu.

Ohio'dan bugüne kadar 25 astronot çıktı.  Bu astronotlar, 78 uzay uçuşunda ve aya yapılan 3 yolculukta görev yaptı ve uzayda toplamda 22.000 saat geçirdi.

11. John Adams ve Thomas Jefferson, aynı gün öldü: 4 Temmuz 1826; yani Bağımsızlık Bildirisi'nin imzalanmasının 50. yıldönümü...

Adams'ın söz sözleri, Jefferson'ın kendisinden uzun yaşaması hakkındaydı. Ancak, Jefferson ondan önce ölmüştü.

10. Jason ve Jenny Cairns-Lawrence çiftinin tatilleri hep felaketlere denk geldi.

Çift, 11 Eylül 2001 saldırıları sırasında New York'ta, 7 Temmuz 2005'te bombaların patladığı Londra'da ve 2008'deki terör saldırılarının gerçekleştiği Bombay'da tatildeydi.

9. Kennedy, suikaste kurban gideceğini öngörmüştü.

Kennedy, 22 Kasım 1963 sabahında eşine, bir kişi pencereye çıkıp onu tüfekle vurmak isterse bunu kimsenin durduramayacağını söylemişti. Başkan, ilerleyen saatlerde 6. katın penceresinden bir tüfekle ateş edilmesi sonucu hayatını kaybetti.

8. Tsutomu Yamaguchi, atom bombası atıldığı sırada Hiroşima'daydı.

Patlamanın havada savurduğu Yamaguchi, bir patates tarlasına düştü. Bunun üzerine evinin bulunduğu Nagasaki'ye geri döndü ve buraya yapılan ikinci atom bombası saldırısından da sağ olarak kurtuldu.

7. John D. Rockefeller, 1867'de trenini kaçırdı.

Bu, oldukça dakik bir adam olan Rockefeller'ın hayatında ilk kez başına geliyordu. Tren raydan çıktı ve kazada 48 kişi hayatını kaybederken, 50 kişi de yaralandı.

6. Edgar Allan Poe'nun, "Nantucketlı Arthur Gordon Pym'in Öyküsü" isimli romanı denizde kaybolmuş bir gemiyi konu alıyor.

Yiyecekleri biten mürettebat, aralarından yiyecek bir kişi seçmek için kura çekiyor ve kaybeden kişi Richard Parker isimli miço oluyor.

Romanın yayımlanmasından 46 yıl sonra ise romandaki bu olay gerçek oluyor: Mignonette isminde bir gemi denizde kayboluyor ve mürettebat kura çekerek adı Richard Parker olan bir miçoyu yemeye karar veriyor.

5. 1902 yılında St. Pierre, Martinque'de yaşayan Louis-Auguste Sylbaris, sarhoşken kavga ettiği için bir hücreye kapatıldı.

Ludger hücredeyken Pelée Yanardağı patladı ve nüfusun büyük çoğunluğu hayatını kaybederken, Ludger sağlam hücreden yanmış olsa da sağ çıktı.

4. Halley kuyruklu yıldızı, Mark Twain doğduğu sırada gökyüzündeydi.

Kuyruklu yıldız, gökyüzünde tekrar belirdiğinde ise ünlü yazar öldü. Üstelik kendisi de, bunun olacağını öngörmüştü: "Dünyaya Halley kuyruklu yıldızı ile geldim... Şimdi o yine geliyor... ve onunla birlikte gideceğimi düşünüyorum. Tanrı şöyle dedi kuşkusuz: 'İşte iki anlaşılmaz ucube; birlikte geldiler; şimdi de birlikte gitmeliler.'"

3. Park bekçisi, Roy C. Sullivan'ı tam 7 kez yıldırım çarptı ve Sullivan hepsinden de sağ kurtuldu.

Bir kişiyi 7 kez yıldırım çarpması olasılığı 22 oktilyonda (22.000.000.000.000.000.000.000.000.000) bir.

2. Bebekken evlatlık olarak verilen James Edward Lewis, Linda isimli bir kadınla evliyken, ondan boşanarak Betty isimli biriyle evlendi ve bu evlilikten James Alan adında bir oğlu oldu.

30'lu yaşlarının sonlarındayken, ikiz kardeşi James Arthur Springer'ı buldu. Kardeşi de kendisi gibi önce Linda isimli, daha sonra ise Betty isimli bir kadınla evlenmiş ve ikinci evliliğinden James Allan isminde bir oğlu olmuştu...

1. Amerikalı yazar Morgan Robertson, Titan isimli bir transatlantiğin batmasını konu alan "The Wreck of Titan" isminde bir roman yazmıştı.

Romanda, Titan gemisi Newfoundland'in 400 mil açığında saatte 28 millik hızla giderken bir buzdağına çarpıyor. Titanic gemisi ise Newfoundland'in 400 mil açığında, saatte 25 millik hızla giderken bir buzdağına çarpmıştı. Tuhaf olan şey ise romanın Titanic henüz inşa edilmeden 14 sene önce yazılmış olması...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
abigail-dersion

8 :(

sek

#20 Selak ölümsüzlük şifresini bulmuş bizimle paylaşmıyor O.o

Gizli Kullanıcı

birçoğunu anlamak için defalarca okudum. sorun bende değil di mi?

erdem-a.

11 eylül saldırılarından 4 ay önce Coup adlı rap grubu aşağıda linki verilen albümü çıkardı.

lna

Kimi 2 atom bombasından kurtulur kimine 7 kez yıldırım çarpar biz ayağımız kaysa düşüp ölürüz

Görüş Bildir