Görüş Bildir
Haberler
TCDD Limanlar Daire Başkanı Tutuklandı

TCDD Limanlar Daire Başkanı Tutuklandı

adem kara
14.01.2014 - 17:10
İçeriğin Devamı Aşağıda

TCDD Limanlar Daire Başkanı Tutuklandı

İzmir'de liman işletmelerine yönelik yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan TCDD Limanlar Daire Başkanı M.Y., ifadesinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi, daha sonra da nöbetçi mahkemece tutuklandı

7 Ocak Salı günü, İzmir Mali Suçlarla Mücadale Şube Müdürlüğü ekipleri, iki yıllık takibin ardından liman işletmelerine yönelik 'İmbat Dalgası' adıyla yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlatmıştı.

İzmir, Ankara, İstanbul, Hatay ve Van illerinde eş zamanlı yapılan baskınlarda da 28 kişi gözaltına alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevkedilen zanlılardan Ulaştırma, Denizcilik ve Habarleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın bacanağı Cemalettin Haberdar’ın da aralarında bulunduğu 14 kişi serbest bırakıldı, 14 zanlı da geçen cuma günü tutuklandı.

200 SAYFA İFADE VERDİ, SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Yolsuzluk soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan zanlılardan TCDD Limanlar Daire Başkanı M.Y. de dün gözaltına alındı. Kendisine isnat edilen suçlamalarla ilgili yaklaşık 200 sayfa ifade verdiği öğrenilen M.Y.’nin, suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. M.Y., işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. M.Y. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Bu arada aynı operasyonda halen 8 kişinin de arandığı bildirildi.

DHA

Kaynak: http://www.posta.com.tr/turkiye/Haber...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0