Görüş Bildir
Haberler
Spotify'da Türkiye En Çok Bu Şarkıyı Dinledi

Spotify'da Türkiye En Çok Bu Şarkıyı Dinledi

Batuhan
08.01.2014 - 12:41

Spotify'da Türkiye En Çok Bu Şarkıyı Dinledi

Spotify’ın Türkiye lansmanı ardından ilk 3 ayda en çok dinlenen şarkı “Wake Me Up” oldu.

Türkiye’de hizmete başlamasının üç ay sonrasında Spotify geçtiğimiz ayların müzik trendlerini açıkladı. Türkiye’de Spotify üzerinden en çok müzik dinlenen şehirler sırasıyla İstanbul, Ankara ve Antalya oldu.

Spotify, Türkiye lansmanı ardından ilk üç ayda en çok dinlenen şarkı ve sanatçıları açıkladı. Listeye göre dünyanın en önemli DJ’lerinden biri olan Avicii’nin Wake Me Up şarkısı Türk müzikseverler tarafından ilk üç ayda en çok dinlenen şarkı oldu. Wake Me Up’ı sırasıyla Macklemore & Ryan Lewis’ın Can't Hold Us - feat. Ray Dalton ve Imagine Dragons’un Radioactive şarkıları takip etti.

Türkiye’de en çok dinlenen sanatçı ise Daft Punk olarak açıklandı. Dördüncü stüdyo albümünün en çok sevilen single’ı Get Lucky ile Daft Punk Türkiye listelerinde en üst sıraya yerleşti. Türkiye’de Daft Punk’ın ardından en çok dinlenen sanatçılar ise Lana Del Rey ve Avicii oldu.

İstanbul, Spotify verilerine göre Türkiye’nin müzik başkenti konumuna geldi. İlk üç ayda en çok müzik dinlenen ikinci şehir Antalya, üçüncü şehir ise Ankara oldu.

Türkiye’de kadın ve erkeklerin en çok dinlediği şarkı Avicii’nin Wake Me Up’ı olurken ikinci ve üçüncü en çok dinlenen şarkılar sıralaması değişiklik gösterdi. Kadınlar tarafından en çok dinlenen ikinci şarkı Robin Thicke’nin Blurred Lines’ı olurken erkekler tarafından ikinci en çok dinlenen şarkı Radioactive-Imagine Dragons oldu. İngiliz folk-rock müzik sanatçısı Passenger’ın Let Her Go şarkısı kadınların en çok dinlediği üçüncü şarkı olurken Türk erkeklerinin en çok dinlediği üçüncü şarkı Macklemore & Ryan Lewis’in ikinci single’ı Can't Hold Us - feat. Ray Dalton oldu.

Kadın ve erkeklerin en çok dinledikleri sanatçı sıralaması da farklılık gösterdi. İlk 3 ayda Spotify üzerinden Türk kadınları sırasıyla en çok Lana Del Rey, Rihanna ve Avicii dinlerken Türk erkekleri en çok Daft Punk, Avicii ve Eminem dinledi.

Türkiye’de ilk 3 ayda en çok dinlenen 10 şarkı

1- Wake Me Up-Avicii

2- Can't Hold Us - feat. Ray Dalton - Macklemore & Ryan Lewis

3- Radioactive - Imagine Dragons

4- Royals - Lorde

5- Blurred Lines - Robin Thicke

6- Do I Wanna Know? - Arctic Monkeys

7- Get Lucky - Radio Edit - Daft Punk

8- Burn - Ellie Goulding

9- Let Her Go - Passenger

10- Wrecking Ball - Miley Cyrus

Türkiye’de ilk 3 ayda en çok dinlenen 10 sanatçı

1- Daft Punk

2- Lana Del Rey

3- Avicii

4- Arctic Monkeys

5- Eminem

6- Rihanna

7- Imagine Dragons

8- David Guetta

9- Macklemore & Ryan Lewis

10- Calvin Harris

Cnntürk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/bilim-teknoloj...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0