Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakırköy'de Topbaş'a Tepki: 'Sizin Ağaçlarla Alıp Veremedikleriniz Var'

 > 
29PAYLAŞIM

Sizin Ağaçlarla Alıp Veremedikleriniz Var

Sizin Ağaçlarla Alıp Veremedikleriniz Var

Bakırköy'de seçim turu atan İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a önce bir üniversite öğrencisi, ardından bir kadın tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkan adayı Kadir Topbaş, 31 Mart yerel seçimi öncesinde yaptığı ilçe turlarına Bakırköy’le devam etti. Fahri Korutürk Caddesi’nde esnafla selamlaşan Topbaş, dükkanları ziyaret etti. Kendisini takip edenlere karanfil dağıtan Topbaş, yukarıdan sepet sallayan bir vatandaşın sepetine de karanfil koydu. Bir simitçinin tablasındaki bütün simitleri satın alan Topbaş, simitleri çevresindekilere dağıttı. İBB Başkanı Topbaş’a ilginin yanı sıra tepki de vardı.

Üniversite öğrencisi Özden Çelikbilek, kalabalığın içindeki Topbaş'a, “Size bir soru sorabilir miyim” diyerek seslendi ve ardından, “Sizin ağaçlarla alıp veremedikleriniz var. Sizin gençlerle alıp veremedikleriniz var” dedi.

Kadir Topbaş'ın, "Şov yapıyorsun" tepkisi üzerine genç kız, “Şov yapmıyorum. Ben size soru sormak istiyorum" diye yanıt verdi. Topbaş'ın etrafındakilerin müdahalesi üzerine, “Bir dakika, bana böyle şiddet göstermeyin" diyen Çelikbilek, Topbaş'ın “Bu soru değil. Ezber konuşuyorsun” sözleri üzerine de, “Ezber konuşmuyorum. Ben gencim size soru sormak istiyorum" dedi. Çelikbilek, daha sonra “Demokrasiden bahsediyorsunuz ama soru sormama bile izin vermiyorsunuz. Ezberlemedim. Ben bir şey diyeceğim. Sizin belediye başkanınız sadece duymak istediklerini duyuyor. Şov yapmıyorum. Bu halkın gerçekleri öğrenmeye hakkı var. Biz gençlik olarak buradayız. Burada bize şov yapanlar sizlersiniz” dedi.

Daha sonra bir pasajda dükkanları gezen Topbaş’a pasaj içerisindeki bir kadın da, "Neden şimdi geziyorsunuz? İşinize gelmiyor değil mi?” diyerek tepki gösterdi. Topbaş'ın yanındakilerin tepkisi üzerine kadın, “Hayır çekilmiyorum. Beni rahat bırakın. İşinize gelmiyor. Beni rahat bırak. Dokunmayın bana” diye tepki göstererek pasajdan çıktı.

‘Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nden 20 bin kişi geçti’

Seçim otobüsüyle Bakırköy sokaklarını gezen Topbaş, daha sonra Özgürlük Meydanı’nda Bakırköylülere hitap etti. Metro Haliç Köprüsünden 2 gün içerisinde 20 bin kişinin geçtiğini söyleyen Topbaş “Bu kaç bin otobüs hareketi demektir. Çevreci olanların buna çok dikkat etmesi lazım. Tarihin kurtulması metro demek. Araçlardan arınmaya başlayan Tarihi Yarımada’ya doğru gidiyoruz. Yer trafikten arındırıyoruz” dedi.

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir