Görüş Bildir
Haberler
Şenes Erzik Görevini Noktalıyor

Şenes Erzik Görevini Noktalıyor

Enver K.
26.01.2015 - 20:42 Son Güncelleme: 26.01.2015 - 21:06
İçeriğin Devamı Aşağıda

UEFA'da 32 yıl görev yapan Şenes Erzik, görevini noktalıyor. TFF'nin onun yerine önerdiği isim belli oldu.

UEFA, yaptığı açıklama ile 24 Mart 2015 tarihinde düzenlenecek genel kurul öncesinde görevi bırakacak yöneticilerin yerine aday olan isimleri açıkladı.

1982 yılında UEFA'da başlayan 32 yıllık serüvenini sonlandıracak olacağı kesinleşenŞenes Erzik'in yerine, TFF'nin gösterdiği aday da belli oldu. TFF yönetimi, UEFA'ya, şu anda Birinci Başkanvekilliği görevini yürüten Servet Yardımcı'yı teklif etti. Mart ayında Viyana'da düzenlenecek genel kurulda seçilen yönetim, 2015-2019 arasında 4 yıl süre ile görev yapacak.

Öte yandan mevcut başkan Michael Platini, başvurunun son günü olan 24 Aralık gününe kadar başka bir başvuru olmadığından, tek aday olarak seçimlere giriyor.

İŞTE UEFA'DAN AYRILAN VE ADAY OLAN İSİMLER...

Görev süresi dolan 7 isim: Şenes Erzik (Türkiye), Angel Maria Villar Llona (İspanya), Grigoriy Surkis (Ukrayna), Mircea Sandu (Romanya), Peter Gilliéron (İsviçre), Borislav Mihaylov (Bulgaristan) ve Sergey Fursenko (Rusya).

Yönetime aday olan 12 isim: Sandor Csanyi (Macaristan), Fernando Gomes (Portekiz), Yngve Hallen (Norveç), Trefor Lloyd Hughes (Galler), Campbell Ogilvie (Scotland), Davor Suker (Croatia), Angel María Villar Llona (İspanya), Grigoriy Surkis (Ukrayna), Peter Gilliéron (İsviçre), Borislav Mihaylov (Bulgaristan), Geir Thorsteinsson (İzlanda) ve Servet Yardımcı (Türkiye).

Sporx

Kaynak: http://www.sporx.com/erzik-donemi-res...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın