Görüş Bildir
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara'da “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” sloganıyla Emek, Barış ve Demokrasi mitingine yapılan bombalı saldırıya ilişkin Ankara İçişleri, Sağlık ve Adalet Bakanları 15:30'da kamera karşısına geçti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Ankara'daki patlamalarda 86 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.  Müezzinoğlu 28'i ağır 186 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Ölü sayısının artabileceğini ifade eden Müezzinoğlu, 'Ameliyathanemizde olan vakalarımızdan dolayı kayıplarımızın artmasında korkuyoruz' dedi.

İçişleri Bakanı Altınok ise çalışmaların devam ettiğini belirterek, saldırının gerekçelerini ve nasıl yapıldığını araştırdıklarını söyledi. Altınok bilgiler netleştikçe zaman içerisinde bunları paylaşacaklarını ifade etti.

 

"İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?"

İçişleri Bakanı: Güvenlik zafiyeti yok

Altınok gazetecilerin ‘Bariyerlerde güvenlik araması yapıldı mı? İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?’ sorusuna, “'Güvenlik açığıyla alakalı hiçbir şey söz konusu değildir. Miting Sıhhiye Meydanı'ndadır ve miting alanının etrafı bariyerlenmiştir, miting alanına girişlerde arama yapılacaktır. Miting alanı dışındaki herhangi bir alanda, insanların farklı illerden gelip miting alanına yürüme anında meydana gelmiştir. Ona rağmen Ankara Valiliğimiz ve emniyetimiz mekan ve zemin aramalarını yapmıştır, orada da görevlilerimiz vardır. Mitingle alakalı bir güvenlik zafiyetinin olduğunu düşünmüyorum' cevabını verdi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

istifa edin orospu cocuklari... ne haysiyetsiz, karaktersiz insanlarsiniz lan siz... ulkenin baskentinde bombalar patliyor. 86 insan oluyor ve siz hala o kol... Devamını Gör

Sevinç Kara

soruya bak onurlu bakanımıza istifa eder misiniz diyo NAH EDER

Pasif Kullanıcı

Lan bu bakan şaka mıdır nedir anlayan beri gelsin. Başkentin göbeğinde an itibariyle en az 86 tane insan katledilmiş. Hiç utanmadan çıkıp güvenlik zaafiyeti ... Devamını Gör