Görüş Bildir
Haberler
Nusra Türkiye'nin Terör Listesinde

Nusra Türkiye'nin Terör Listesinde

adem kara
03.06.2014 - 11:03
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bakanlar Kurulu, daha önce El Kaide terör örgütü ile bağlantılı kuruluşlar listesine Suriye'de faaliyet gösteren Nusra Cephesi'ni de ekledi.

Bakanlar Kurulu'nun mal varlıklarına ilişkin kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan malvarlığının dondurulmasına ilişkin 30 Eylül 2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı'nda değişikliğe gidildi.

Kurul, söz konusu kararın ekinde yer alan 'El Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler' başlıklı bölümde yer alan Agus Dwikarna ile 'El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar' başlıklı bölümde yer alan bilgileri güncelledi. Kararla 'El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar' listesine Suriye'de faaliyet gösteren Nusra Cephesi de eklendi.

Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun'un 5. maddesine gereğince Bakanlar Kurulu kararına karşı, 60 gün içinde Danıştay'da dava açılabilecek.

Cumhuriyet

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/du...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0