Nagehan Alçı'dan Yüz Yüze Eğitim İsyanı: 'Artık Yeter! Burası Afrika Ülkesi mi?'

 > 
43PAYLAŞIM

1 Mart Pazartesi itibarıyla okulların açılması beklenirken İstanbul ve Ankara'da valilikler, aynı gün yapılacak bakanlar kurulu toplantısından çıkacak karara göre hareket edeceklerini duyurdu. 

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı ise valiliklerin açıklamasına "Artık yeter! Burası Afrika ülkesi mi? Çocukları mahvettiniz!" diyerek tepki gösterdi.

Normalleşme süreci ile birlikte 1 Mart'tan itibaren okulların açılması beklentisine girilirken İstanbul ve Ankara'da eğitim için son karar 1 Mart'ta verilecek. 

Her iki ilin valiliklerinden yapılan açıklamalarda bu konuda kararın bu tarihte yapılacak bakanlar kurulu toplantıları sonrasında verileceği ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı kriterlerine göre İstanbul ve Ankara "düşük riskli" kategorisinde değil.

"Çocukları mahvettiniz!"

Valiliklerin açıklaması sonrası Twitter'dan isyan eden HaberTürk yazarı Nagehan Alçı"Artık yeter! Burası Afrika ülkesi mi? Haftalar öncesinden 1 Mart’ta ilkokullar açılıyor dendi şimdi açılmıyor pazartesi günkü toplantıya göre karar vereceğiz deniyor... Çocukları mahvettiniz!" dedi.

"Okul kapama şampiyonu olduk, bravo bize"

HaberTürk'te bugün yayımlanan 'Okullar nihayet açılıyor... Bunun artık geri dönüşü olmamalı' başlıklı yazısında uzaktan eğitim sürecini değerlendiren Alçı, "Köy okulları en sonunda açıldı, şehirlerde de ilkokullar ve belli sınıflar pazartesi kademeli olarak ders başı yapıyor. Okulların, özellikle de ilkokulların kapalı olması konusunda en net ve galiba tek itirazı yapmış köşe yazarı olarak ‘nihayet’ diyorum" ifadesini kullanmıştı.

Alçı yazısına şöyle devam etti:

  • "2 gün asla kafi değil. En kısa sürede bu, 5 güne çıkarılmalı. Zira bir yıl boyunca uluslararası tüm saygın kuruluşların raporlarına rağmen kapalı tutulan ilkokullar nedeniyle çocuklarda geri dönüşü çok zor kayıplar başladı. Hem öğrenme zorluğu hem konsantrasyon kaybı hem de fiziksel aktivite azlığından kaynaklı yağlanma ve dolaşım bozuklukları.

  • Buna ilaveten eminim görme bozuklukları da tavan yapacak. Zira eve adeta hapsedilen çocuklar ekran bağımlısı oldular. Üstelik ‘uzaktan eğitim’ sayesinde anne babaların elinden ‘ekran zararlıdır’ argümanı da alındı.

'Dünyanın okul kapama şampiyonu olduk, bravo bize'

  • Sabahları ders bahanesi ile öğleden sonra da ‘dinlenmek için’ ekrana yapıştı minikler. Hakikaten içim acıyor. Biz akşamları o da sadece yarım saat ‘Uykudan Önce’ izlerdik. Hepsi bu. Benim çocuklarım ise günde 3 saat zoom, en az 1 saat ödev yapıyorlar, film izlemeyi 1 saatle sınırladım ama bu totalde 5 saat ekran süresi ediyor.

  • İnşallah pazartesiden itibaren çocukların içine düştükleri kabus artık kademeli olarak biter. Pandeminin seyrine göre pamuk ipliğine bağlı bir açılma bu saatten sonra hakikaten telafisi imkansız zararlara yol açar. Bunun artık geri dönüşünün olmaması gerekir. Dünyanın okul kapama şampiyonu olduk, bravo bize."

Ayrıca bakınız 👇

İlkokullar, 8 ve 12. Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başlıyor - onedio.com
İlkokullar, 8 ve 12. Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Başlıyor - onedio.com

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Erdoğan'ın Görüntülerine Yapılan Yorumlar TRT Spikerini Kızdırdı: 'Yahu Adamın Bel Fıtığı Var Be!' - onedio.com
Erdoğan'ın Görüntülerine Yapılan Yorumlar TRT Spikerini Kızdırdı: 'Yahu Adamın Bel Fıtığı Var Be!' - onedio.com
5 Milyon TL'lik Vurgun! Çaldıkları Paraları Halay Çekerek ATM’ye Yatırdılar - onedio.com
5 Milyon TL'lik Vurgun! Çaldıkları Paraları Halay Çekerek ATM’ye Yatırdılar - onedio.com
TRT Dizisinde Sokakta Transporter ile İnsan Kaçırma Sahnesi Tepki Çekti - onedio.com
TRT Dizisinde Sokakta Transporter ile İnsan Kaçırma Sahnesi Tepki Çekti - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir